Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

(Za)Śpiewali dla "Dwójki". W II LO można było wylicytować pióro prezydenta Komorowskiego {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
(Za)Śpiewali dla "Dwójki". W II LO można było wylicytować pióro prezydenta Komorowskiego {WIDEO}
26-03-2012 00:18   Janusz Ludwiczak
W II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Matejki odbył się XVI koncert charytatywny "Śpiewamy dla Dwójki", z którego dochód zostanie przeznaczony m.in. na zajęcia dodatkowe wspierające uzdolnioną młodzież. Wykonawcami byli uczniowie "Dwójki", a także absolwenci i nauczyciele II LO. W programie przewidziano również aukcje, podczas których można było wylicytować m.in. pióro przekazane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego czy replikę piłki Euro 2012 z autografami piłkarzy i trenera Lecha Poznań.

W środę wieczorem, w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Matejki odbył się XIV koncert charytatywny "Śpiewamy dla Dwójki", z którego dochód zostanie przeznaczony m.in. na zajęcia dodatkowe wspierające uzdolnioną młodzież.

Uczniowie "Dwójki", a także absolwenci i nauczyciele II LO zaprezentowali spektakl "Apetyt na życie", podczas którego można było usłyszeć takie utwory jak "Jaki piękny świat", "Waka waka", "Jožin z bažin", "Katiusza" czy "Życie jest muzyką". Wystąpił również chór szkolny i orkiestra oraz gościnnie Zespół Tańca Orientalnego "Manolya".

Kilka lat temu wpadliśmy na pomysł, by młodzież mogła się pokazać, a przy okazji zebrać dodatkowe fundusze. Do tej pory zbieraliśmy pieniądze na rzecz różnych fundacji, stowarzyszeń, osób prywatnych. To jest inicjatywa młodzieży i uczniowie decydują na jaki cel w danym roku zebrane pieniądze zostaną przekazane. Ponieważ oświata nie ma się najlepiej, dlatego po raz drugi śpiewamy dla "Dwójki". Zebrane fundusze zostaną przekazane na dodatkowe zajęcia jak i doposażenie szkoły, każdy grosz się liczy - powiedziała Małgorzata Dembska, dyrektor II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej przy ul. Matejki.

Po koncercie odbyła się aukcja, na której wylicytować można było m.in. pióro przekazane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, jeden ze 100 medali wydanych z okazji 100. rocznicy prawykonania Roty, który przekazał Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, album "Poznań, Kultura na każdą porę" od prezydenta Ryszarda Grobelnego czy replikę piłki Euro 2012 z autografami piłkarzy i trenera Lecha Poznań.

Perełką był długopis firmy Pierrde Cardin przekazany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny przekazał na aukcję album o Poznaniu, a p. Piotr Florek, Wojewoda Wielkopolski przekazał medal na 100. rocznicę prawykonania Roty. Pozyskaliśmy również replikę piłki na Euro 2012, na której podpisali się wszyscy piłkarze i nowy trener Lecha Poznań - wyjaśnia Irena Rohnka, opiekun Samorządu Uczniowskiego II LO.

Pióro przekazane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego udało się wylicytować za 1500 zł, a replikę piłki na Euro 2012 za 700 zł. W sumie ze wszystkich aukcji udało się zebrać kwotę 6050 zł. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony m.in. na zajęcia dodatkowe wspierające uzdolnioną młodzież.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: