Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują Grunwaldzką między Roosevelta a Rondem Jeziorańskiego? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują Grunwaldzką między Roosevelta a Rondem Jeziorańskiego?
31-01-2012 22:02   Janusz Ludwiczak
W środę wiceprezydent Poznania Mirosław Kruszyński podejmie decyzję dotyczącą remontu torowiska tramwajowego i nawierzchni na ulicy Grunwaldzkiej. Jeśli będzie ona pozytywna wtedy już od soboty mogą czekać nas utrudnienia komunikacyjne i tak już rozkopanego Łazarza i Grunwaldu (trwa przebudowa ul. Roosevelta, Ronda Jeziorańskiego i Grunwaldzkiej od Bułgarskiej do Junikowa). Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu, który prowadzić będzie i tak już remontowaną ulicą Bukowską.

O tym, że miasto znów rozważa wyremontowanie ulicy Grunwaldzkiej pisaliśmy w sobotę w artykule: Będzie kolejny remont na Grunwaldzkiej?

Początkowo urzędnicy zakładali, że remont miałby ruszyć już w sobotę. Na odcinku między ulicami Roosevelta a Matejki miałoby zostać wymienione torowisko tramwajowe i ułożona nowa nawierzchnia. W tej chwili miasto rozważa jeszcze przeprowadzenie prac aż do Ronda Jeziorańskiego.

Fundusze na inwestycje pochodziłyby z rezerwy finansowej miasta i środków zaoszczędzonych przy ogłoszeniu przetargu na przebudowę Ronda Jeziorańskiego.

Remont Grunwaldzkiej miałby w sumie kosztować 32 mln zł. Gdyby wybrano tylko remont na odcinku od Matejki do hotelu Sheraton wtedy koszt inwestycji wyniósłby 17 mln zł.

Jeśli zapadnie decyzja o przeprowadzeniu remontu Grunwaldzkiej wtedy już od soboty 4 lutego czekać będą nas kolejne utrudnienia komunikacyjne i tak już rozkopanego Łazarza i Grunwaldu (trwa przebudowa ul. Roosevelta, Ronda Jeziorańskiego i Grunwaldzkiej od Bułgarskiej do Junikowa). Kierowcy będą musieli korzystać z objazdu, który prowadzić będzie i tak już remontowaną ulicą Bukowską.


R E K L A M A

Komentarze (1)

31-01-2012 22:46:31
Marcel
Czegoś tu nie rozumiem. Miasto szuka drastycznych oszczędności, tnie 3 mln zł na komunikację, zwalnia 200 pracowników w MPK, a teraz nagle znajdują się pieniądze na remont Grunwaldzkiej. Owszem remont jest konieczny, ale pod warunkiem, że tramwaje znów będą jeździć częściej. Nie należy zapomnieć o Towarowej, gdzie tory już się zapadają. Odliczam dni kiedy pękną tam szyny i tramwaje będą musiały jechać przez Strzelecką.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

wrz

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik Wikingów
- wioska wikingów: pokaz i warsztat lepienia podpłomyków,pokaz i warsztat ubijania masła w drewnianej maselnicy,pokaz i warsztat śpiewu białego,warsztaty lepienia w glinie,pokaz wa

20

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

21

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Zielono mi" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

22

wrz

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: