Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent obetnie radom osiedli 2 mln zł? Jeśli tak, to na Łazarzu nie będzie remontu chodników - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent obetnie radom osiedli 2 mln zł? Jeśli tak, to na Łazarzu nie będzie remontu chodników
19-01-2012 01:46   Janusz Ludwiczak
Prezydent Poznania Ryszard Grobelny planuje wprowadzić cięcia finansowe również w radach osiedli, które miałyby dostać o 2 miliony złotych mniej. Jeśli tak się stanie to zaplanowane w tym roku remonty chodników na ulicy Konopnickiej, Chłodnej i Kolejowej nie zostaną zrealizowane.

Na temat planowanych cięć przez Prezydenta Ryszarda Grobelnego rozmawiali we wtorek miejscy radni z Komisji Samorządowej.

Według założeń o 2 mln zł zmniejszone miałoby zostać tzw. "pogłówne", a podatek od nieruchomości miałby być zmniejszony z 5% do 4%.

Pod koniec sierpnia zeszłego roku Rada Osiedla Św. Łazarz uchwaliła budżet na 2012 rok. 268 766,92 zł będzie przeznaczone na zadania inwestycyjne w szkołach i placówkach kulturalnych, 32 tys. zł na bezpieczeństwo, zaś 546 450,12 zł na inwestycje, w tym remonty chodników. Jeśli projekt prezydenta Grobelnego wszedłby w życie to zaplanowane remonty chodników w tym roku nie zostaną zrealizowane.

Rada nie omawiała jeszcze tematu ograniczenia finansów, gdyż jest to plan prezydenta miasta, który sprawia opór wśród radnych miejskich. Prawdopodobnie nie wejdzie w życie. Jeśli plan prezydenta miałby zostać zrealizowany nie wiemy jeszcze o ile zostanie ograniczony budżet Rady Osiedla Święty Łazarz. Prawdopodobnie trzeba będzie mocno ograniczyć wydatki na remonty chodników i część inwestycji w szkołach - mówi Łukasz Prymas, Przewodniczący Komisji Budżetu Rady Osiedla Święty Łazarz.

W najbliższy wtorek odbędzie się sesja budżetowa Rady Miasta Poznania.


Komentarze (9)

21-01-2012 15:10:25
Rysiu
Jakich nierobów? Oszołom to bardzo adekwatny nick.
20-01-2012 17:33:52
oszołom
@grobelizm stop! Obecne władze wiedzą dobrze co ich czeka w przyszłych wyborach więc stosują zasadę "po nas choćby potop".Przykład przyszedł z "góry" a ryba od głupiego łba się psuje.Vide - ilu warszawian uciekło ze stolycy od smorodu do stolicy Wielkopolski. A i ten nasz lokalny patriotyzm, kultura , koloryt, rozmywają się przez nowych "osiedleńców" . Moim zdanie wszystkie poznańskie uczelnie z Polibudą, UAM i Rolnikiem na czele powinny wprowadzić klauzulę - " uczysz się u nas, zgoda - ale spadasz z miejsca nauki po jej zakończeniu" (niezależnie od efektu bo specjaliści potrafią na naszych podatkach żerować i 20 lat). Więc jedna "żółta" i wracaj w rodzinne strony. Za moje podatki mam utrzymywać nierobów? Już wolę oddać Romom przy Łazarku.
19-01-2012 22:29:28
grobelizm stop!
gdzie jeszcze rysiu zamierza wprowadzic oszczednosci. szkoly, komunikacja miejska teraz rady osiedli co jeszcze? moze tak czas zaczac szukac oszczednosci na placu kolegiackim!!!
19-01-2012 15:40:57
oszołom
@los superktos.Dodaj do tego za...anie (i /lub brak) reaktywacji ligi żużla na Golęcinie. Ładnie żarło i zdechło. Za to osobnio dziękuję władzom miasta,Kochanowskiego oraz innym "Olimpijczykom"z Taborowej . Ps. Karpie "siem spszedajom" na byłej pływalni przy Niestachowskiej.Raz na rok. Panie Grobelny!!! Dlaczego mieszkańcy miasta ciągle płacą za jakieś półprywatne interesiki? Ergo - jeśli Miasto zarabia za wynajem na preferencyjnych warunkach miejskich terenów pod partykularnie , uczciwie rzecz biorąc przedsięwzięcia dlaczego z dnia na dzień rosną nam czynsze i opłaty za dostarczane do mieszkań media? Iżby trawa te wszystnie apanaże zjadała?(ostatnie pytanie retoryczne,przepraszam).
19-01-2012 14:12:14
los superktos
Panie Grobelny bardzo dziękujemy, ze wszystkie ciecia ida kosztem bubla na bulgarskiej, ktory tak naprawde sluzy tylko lechowi (gdzie ma swoja siedzibe), a warta gra tylko okazyjnie.
19-01-2012 13:53:36
oszołom
Więc na pierwsze potrzeby zabraknie i kropka.(na premie pewnie nie :D).Na remont zapleczy tym bardziej zabraknie. Zapraszam na podwórko ZA "prezydium" przy Matejki 52 . Popatrzcie sobie na tą koloakę - za friko, wejście od pl.Wyspiańskiego darmowe. Bajoro widziane nawet z chodnika ul.Wyspiańskiego w kierunku Berwińskiego bez potrzeby brodzenia w tym....czymś. Powiedzenie o zamiataniu badziewia pod dywan zyskuje nowe znaczenie. Jeśli po tym poście choć bramę tam wstawią to i tak hurra! Tyle że jak się chce to można. Vide (choć raczej nie można widzieć bo zamknięte na amen) - podwórka odnowione i czyste te przy winku Wyspiańskiego/Drużbackiej oraz Limanowskiego (wjazd dla tuzów od Drużdackiej).Ps.Jezdem ciekaw ile za czynsz w oficynie sobie liczą?
19-01-2012 12:40:33
N.
Jeśli radni się na to zgodzą - to po prostu nie mam pytań... !!!!!!!!!!!!!!
19-01-2012 10:43:17
w
budżet będziemy obserwować. Większość jest zbyt leniwa, żeby zapoznać się ze szczegółami budżetu, dlatego p.Grobelny może robić tą większość w balona i wygrywać kolejne wybory.
19-01-2012 09:15:32
To może
niech Pan Grobelny zacznie od cięcia swojej pensji, skoro w tym 2012 wszędzie i za wszelką cenę szuka oszczędności?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: