Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 będzie dostępny również dla seniorów? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 będzie dostępny również dla seniorów?
16-01-2012 23:35   Janusz Ludwiczak
Czy Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 będzie oferował również zajęcia dla seniorów? Takie plany mają urzędnicy z Wydziału Oświaty. O przyszłości MDK3 rozmawiali radni z Komisji Oświaty Rady Osiedla Święty Łazarz.

W środę odbyło się posiedzenie Komisji Oświaty Rady Osiedla Święty Łazarz. Podczas spotkania radni rozmawiali na temat przyszłości Młodzieżowego Domu Kultury nr 3.

Wydział Oświaty Urzędu Miasta Poznania ma bowiem plan, by wszystkie Młodzieżowe Domy Kultury stworzyły również ofertę zajęć dla seniorów:

"Propozycja obniżenia kosztów funkcjonowania placówek oświatowych obejmuje także Młodzieżowe Domy Kultury. Rozwiązaniem tej kwestii jest poszerzenie oferty programowej, która skierowana będzie nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także do seniorów. Organizacja zajęć dla dzieci, młodzieży i innych grup społecznych przebiegałaby wedle podobnych jak do tej pory zasad: np. dla seniorów nieodpłatnie lub za niewielką opłatą. Dzięki planowanym zmianom MDK mogłyby pozyskiwać dodatkowe środki na swoją działalność" - czytamy w piśmie Wydziału Oświaty UMP.

"Proponowane zmiany mają zapewnić lepsze wykorzystanie bazy lokalowej i szerszą ofertę kulturalną. Jesteśmy głęboko przekonani, że restrukturyzacja w ramach sieci Młodzieżowych Domów Kultury wpłynie pozytywnie na ich funkcjonowanie, przez co staną się one jeszcze bardziej dostępne dla poznaniaków. Dzięki wspomnianemu poszerzeniu oferty programowej i możliwości uzyskiwania dodatkowych środków na działalność statutową, MDK przyciągną większość ilość osób chcących rozwijać swoje zdolności, w różnych kierunkach. Działalność Młodzieżowych Domów Kultury jest nie do przecenienia, a poprzez proponowane zmiany chcemy zapewnić im lepsze funkcjonowanie i większą dostępność dla wszystkich zainteresowanych".

Radni osiedlowi z Komisji Oświaty popierają projekt zmian, jednak chcieliby uzyskać więcej informacji na ten temat, dlatego w najbliższym czasie chcą się spotkać z przedstawicielami Wydziału Oświaty, prof. Antonim Szczucińskim - przewodniczącym Komisji Kultury i Nauki Rady Miasta Poznania oraz dyrektorem MDK3.


Komentarze (1)

17-01-2012 14:48:52
morlock
Kto jak kto ale Radni Osiedlowi (słodzę z dużej litery) powini być zorientowani czy ze strony seniorów pomysł Wydziału Oświaty wypali. Przecież pod swoimi skrzydełkami ( czy błoniastymi to się okaże) mają "Krąg".Łazarz jak rozległy jest każdy wie więc deptanie Dziadziusia czy Babci na zajęcia z np.informatyki z Kossaka na Dmowskiego to wyzwanie. Zastanawia też (zraża?) informacja o partycypowaniu w kosztach przedsięwzięć . Obawiam się że miasto zarządzi "odgórny" haracz na mające odbywać się w MDK3 zajęcia niezależnie od liczby uczestników i popularności tychże.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: