Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożar zabytkowej willi na Głogowskiej {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożar zabytkowej willi na Głogowskiej {WIDEO}
25-09-2011 16:29   Janusz Ludwiczak
Przez ponad trzy godziny 30 strażaków gasiło pożar zabytkowej wilii dawnego sołtysa ówczesnej wsi Łazarz przy ul. Głogowskiej, do którego doszło w niedzielę po godz. 14. Kłęby dymu zasnuły okolicę ulicy Głogowskiej ograniczając widoczność. Ulica Głogowska przez ponad godzinę była nieprzejezdna dla samochodów. Tramwaje jeździły normalnie. Okoliczni mieszkańcy nie byli ewakuowani.

Do pożaru zabytkowej kamienicy przy ul. Głogowskiej doszło po godz. 14. Na miejscu pojawiło się ponad 30 strażaków z ośmiu zastępów. Jeden strażak biorący udział w akcji gaśniczej został przewieziony do szpitala. Mieszkańcy sąsiednich kamienic nie byli ewakuowani.

Kłęby dymy zasnuły okolice ograniczając całkowicie widoczność. Przez ponad godzinę ulica Głogowska, na odcinku pomiędzy Śniadeckich, a Berwińskiego została zamknięta dla samochodów. Tramwaje jeździły normalnie.

Wiadomo, że w budynku, w którym wybuchł pożar nikogo nie było. Możliwe, że ogień zaprószyli bezdomni, którzy koczowali w opuszczonej kamienicy.

W środku spłonęło niemal wszystko. Zapalenie się drewnianego dachu pokrytego papą było przyczyną powstania czarnych, ogromnych kłębów dymu.

Nie wiadomo, czy zabytkowy budynek uda się uratować. Możliwe, że będzie musiał zostać rozebrany. Wyjaśni to śledztwo i szczegółowe badania.

Piętrowa kamienica przy ul. Głogowskiej 37 była wystawiona za 5,5 mln zł na sprzedaż, jednak nie było chętnych na jej zakup.

Budynek został wybudowany w 1902 roku i jest wpisany do rejestru zabytków. Willa należała do Adama Jeskego, ówczesnego sołtysa wsi Łazarz.

ZOBACZ WIDEO


R E K L A M A

Komentarze (8)

19-01-2012 08:42:40
Bea
Żal serce ogarnia jak się czyta takie newsy... Przecież wszyscy się domyślają skąd ten pożar. To byłaby wielka strata dla krajobrazu dzielnicy, gdyby nagle okazało się, że trzeba tę willę wyburzyć. Nawet nie chcę o tym myśleć. Ludzka chciwość nie ma granic.
26-09-2011 21:59:35
Iwo
Witam, jestem również głęboko zbulwersowana tą sytuacją podpisuję się pod komentarzem Sicilpol, dokładnie tak to wygląda. Smutek, żal oraz bezsilność....
26-09-2011 18:33:56
sicilpol
Jestem głęboko przekonana, ze ona po prostu komuś przeszkadzała w jakiejś inwestycji. Policja powinna porządnie zbadać wszelkie poszlaki i znaleźć sprawce, nie zrzucając po prostu winy na bezdomnych, ponieważ w to akurat nie wierze. Myślę, ze willa ta wpisana w krajobraz Łazarza, była jej nieodłącznym elementem, jej historią... Dla poznaniaków zamieszkujących od zawsze swoja dzielnica, znaczyła ona wiele, to w końcu jedna z niewielu chat, które obrazują jaki kiedyś był Łazarz.. Dlaczego w zamian nie podpalili użytków obok tej willi, które od tylu lat psuja cały obraz dzielnicy i klują w oczy swoja brzydota, o elemencie moralnym już nie wspomnę? Dobrze byłoby gdyby ktoś się tym mocno zainteresował, bowiem to nie pierwszy taki "wypadek"... Poznań, ulica Glogowska już dawno nie jest ta sama ulica, ale dziś utraciła na dodatek element historyczny... na rzecz kolejnego budynku, banku, by wypełnić następny nieuczciwy portfel... W nasze władze dzielnicowe jak i miejskie dawno już utraciłam wiarę, wiec może jakieś towarzystwo przyjaciół miłośników łazarza? Lub ktoś znany, cieszący się szacunkiem i posłuchem? W pojedynkę człowiek jest bezsilny, pozostaje tylko smutek...
25-09-2011 23:05:15
zmotoryzowany
Tramwaje mogły jeździć, a samochody już nie?
25-09-2011 22:10:24
zenon
Zastanawiam się, gdzie jest Pani Strzałko? To czekamy na pożar Gajowej. PS: Kiedy rozpoczyna się budowa wieżowców w miejscu Energetyka?
25-09-2011 20:18:27
Poznaniak
No tak stary sposób na pozbycie się ruiny i kasa za :-x ubezpieczenie. Nikt nie chciał kupić to się ktoś pozbył rudery . hehehe
25-09-2011 20:18:13
mk
to pewnie teraz inwestor bedzie mogl postawic biurowiec
25-09-2011 19:12:23
kaśka
Szkoda tej willi. No tak, ale w tym mieście co mamy przykład chociażby z Energetykiem najlepiej doprowadzić do pożaru. Ciekawe, czemu tyle razy paliła się kamienica przy zbiegu Matejki i Niegolewskich. z Gajową będzie pewnie podobnie.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

do 18-07-2020
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
w godz. 20:00-2:00

18

lip

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: