Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W zabytkowej willi sołtysa Łazarza powstanie Biedronka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W zabytkowej willi sołtysa Łazarza powstanie Biedronka
01-04-2011 01:36   Janusz Ludwiczak
Ponad stuletni dom ostatniego sołtysa wsi Łazarz Adama Jeskiego, który w połowie 2008 roku został wystawiony na sprzedaż ma nowego właściciela. Za ponad 5 mln zł budynek kupiła Jeronimo Martins Dystrybucja S.A., która jeszcze przed Wielkanocą planuje otworzyć w nim swój sklep sieci Biedronka.

O tym, że ponad stuletni dom ostatniego sołtysa wsi Łazarz Adama Jeskiego został wystawiony na sprzedaż za 5,5 miliona złotych informowaliśmy pod koniec sierpnia 2008 roku.

Po 19 miesiącach od wystawienia na sprzedaż piętrowa willa, pochodząca z 1902 roku, w której mieszkał sołtys wsi Łazarz Adam Jaskie ma już nowego właściciela.

Za 5,3 mln zł obiekt kupiła portugalska firma Jeronimo Martins Dystrybucja S.A., właściciel sieci Biedronka. Inwestor planuje jeszcze przed Wielkanocą otworzyć w budynku kolejny swój sklep. Będzie to już czwarta Biedronka na Łazarzu. Przypomnijmy, że sklepy tej sieci mieszczą się m.in. na Dworcu Głównym PKP, przy ul. Wojskowej i przy ul. Łukaszewicza.

Inwestor otrzymał już warunki zabudowy i pozwolenie na budowę od Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Poznania. Stosowne pozwolenia wydał też Miejski Konserwator Zabytków, gdyż obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.

Będzie to druga Biedronka, po Kinie Wilda, która znajdować będzie się w zabytkowym budynku.

Aktualizacja: 02.04.2011 00:00: Powyższy tekst był żartem primaaprilisowym.
Jak widać udało się nabrać część z Państwa, o czym świadczą komentarze i otrzymane e-maile. Tym, którzy uwierzyli w nasz dowcip gratulujemy poczucia humoru.


Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum lazarz.pl

Komentarze (3)

15-04-2011 15:48:44
Micza
Biedny ten nasz Łazarz, czym sobie zasłużył historyczny sołtys, że pod domem kręcą się elementy z metryką sex i tatuaże. Tak mało mamy na Łazarzu placówek muzealnych, po remoncie budynek może pełnić taką rolę. Myślę, że jest wiele osób które tęsknią za Świętym Łazarzem...
02-04-2011 00:00:39
GDYBY
gdyby to miała być kolejna Biedronka na Łazarzu, to byłby to już piaty sklep, autor tekstu zapomniał o Biedronce na Matejki 62 (koło Palmiarni)
01-04-2011 09:41:51
wolf
nawet Biedronka tego nie kupi, bo konserwator zabytków nie zgodzi się na żółty kolor budynku, spójrzcie w kalendarz jaki dzisiaj dzień;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: