Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożar na Kanałowej! [zobacz wideo] - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożar na Kanałowej! [zobacz wideo]
09-06-2007 19:53   Janusz Ludwiczak
W sobotę tuż po godz. 15 zaczął wydobywać się dym z jednej z kamienic przy ulicy Kanałowej.

Dwie osoby trafiły do szpitala, 60 ewakuowanych oraz spalone poddasze to bilans pożaru, jaki miał miejsce w sobotę popołudniu w jednej z kamienic przy ulicy Kanałowej na poznańskim Łazarzu.

Słup czarnego dymu widoczny był z innych dzielnic Poznania, a nieprzyjemny zapach wskutek pożaru czuć można było nawet w Centrum miasta.

Spłonęło całe poddasze czteropiętrowej kamienicy, na którym znajdowało się kilka mieszkań. Na miejscu pojawiło się ponad 10 jednostek strażackich, w tym specjalne drabiny umożliwiające prowadzenie akcji ratunkowej na dużych wysokościach. Strażacy musieli także m.in. zerwać sporą część dachu, bowiem spadające na ziemię dachówki uszkodziły kilka parkujących samochodów pod kamienicą.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Mieszkańcy kamienicy uważają jednak, że pożar mógł zaprószyć jeden z sąsiadów. W tej kamienicy paliło się już w połowie lutego – powiedział Radiu Merkury młodszy brygadier Witold Rewers. Dodał jednocześnie, że w tej chwili konieczne będzie dokładne sprawdzenie stanu technicznego kamienicy. Pożar mógł również - oprócz kompletnego zniszczenia poddasza i dachu budynku - uszkodzić również niższe kondygnacje.

Ewakuowanymi mieszkańcami zaopiekowali się pracownicy Miejskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Na miejsce podstawiono też autobus MPK, który zawiózł 40 poszkodowanych do domu interwencji kryzysowej w Chybach pod Poznaniem. Reszta trafiła do swoich rodzin.
Kamienica nie nadaje się na razie do zamieszkania. Pożar miał miejsce w kamienicy przy ulicy Kanałowej 13. Ewakuowano także mieszkańców sąsiednich kamienic pod numerem 12 i 14.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ WIDEO

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: