Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lidia Dudziak i Filip Olszak pożegnali się z Radą Miasta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lidia Dudziak i Filip Olszak pożegnali się z Radą Miasta Poznania
19-04-2024 01:19   Janusz Ludwiczak
Po raz setny i zarazem ostatni odbyła się we wtorek sesja Rady Miasta Poznania ósmej kadencji. Nie zabrało wspomnień, pożegnań, ale też łez smutku i wzruszenia

Była to najdłuższa w historii kadencja Rady Miasta Poznania, która trwała od listopada 2018 roku (do tej pory kadencje samorządu trwały cztery lata).

– Nie była to łatwa kadencja, już na początku wybuchła pandemia, która zmieniła warunki funkcjonowania. Musieliśmy przystosować się do zupełnie innego trybu, zdalnego. Było też dużo problemów na początku jak to wszystko zorganizować – opowiada Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

Po blisko 26 latach z Radą Miasta żegna się radna PiS, Lidia Dudziak, której nie udało się uzyskać mandatu, pomimo uzyskania lepszego wyniku (1595 głosów) niż radny Łukasz Miluła z Koalicji Obywatelskiej (1155 głosów). Wynika to z przeliczenia mandatów według metody D`Hondta. Koalicja Obywatelska w okręgu nr 1 obejmującym Jeżyce, Wildę i Łazarz uzyskała 3 mandaty (otrzymali je: Mariusz Wiśniewski, Marta Mazurek i Łukasz Mikuła), a po jednym przypadło: Zjednoczonej Prawicy (mandat zdobyła Ewa Jemielity) oraz Lewicy (Dorota Bonk-Hammermeister).

Lidia Dudziak była poznańską radną nieprzerwanie przez sześć kadencji, od 1998 roku.

– Kiedy zaczynałam byłam młodą mężatką z dwoma podrastającymi synami. Potem oni dorośli, ożenili się i mam 6 wnucząt. Najstarsza wnuczka ma 20 lat. Kawał czasu tu spędziłam działając dla dobra mojego fyrtla, mojego miasta i sportu, bez którego nie wyobrażam sobie życia – wspominała podczas sesji Lidia Dudziak, odchodząca radna miasta Poznania.

Lidia Dudziak zaproponowała założenie stowarzyszenia.

– My to miasto kochamy. Żyjemy tym miastem i żyjemy w tym mieście. Chociaż nie zostaliśmy wybrani z woli wyborców, to szkoda naszego doświadczenia i naszych fajnych pomysłów, które nie zostały zrealizowane. Z kolegami, którzy również nie będą w nowej radzie pomyśleliśmy, aby założyć stowarzyszenie "My się tutaj znamy". Ludzie wiedzą, co tu robiliśmy. Jesteśmy pracowici, często kosztem rodziny. Zobaczymy, co na to powiedzą radni, bo to byłoby ponadpartyjne i ponad klubowe.
Szkoda naszego doświadczenia, wielu fajnych pomysłów, które nie zostały zrealizowane. Z kolegami, którzy również nie będą w tej nowej radzie pomyśleliśmy, że założymy takie stowarzyszenie byłych radnych, może to być ciało doradcze dla prezydenta
– zaznacza Lidia Dudziak.

Z Radą Miasta pożegnał się też radny Filip Olszak, który uzyskał najmniej głosów z listy Koalicji Obywatelskiej (451 głosów – ostatnie miejsce).

– Jestem zadowolony z tego, że mogłem pracować przez ponad 5 lat w Radzie Miasta Poznania. Udało się wiele rzeczy zrobić i zapoczątkować. Ta kadencja wydaje mi się być dobrą pod wieloma względami. Szkoda, że nie udało mi się przedłużyć mandatu, ale cieszę się z tego co było i cieszmy się z tego, co uda się jeszcze zrobić – powiedział odchodzący radny Filip Olszak, który zapowiedział, że startuje w majowych wyborach do Rady Osiedla Św. Łazarz.

Filip Olszak nie od razu został miejskim radnym. Złożył on ślubowanie dopiero podczas trzeciej sesji w grudniu 2018 r., gdyż wcześniej musiało się uprawomocnić złożenie mandatu przez Katarzynę Kierzek-Koperską, która wówczas została wiceprezydentem Poznania (w końcu i tak odwołaną).

Dodajmy, że pierwsza, inauguracyjna sesja Rady Miasta Poznania IX kadencji, którą mieszkańcy wybrali 7 kwietnia zgodnie z przepisami zostanie zwołana pomiędzy 1 i 7 maja (najprawdopodobniej będzie to we wtorek, 7 maja).


Komentarze (3)

20-04-2024 11:31:05
Grzegorz
Pani Dudziak już dziękujemy. Jak na przedstawicielkę swojej partii przystało próbowała się wybić na kontrowersji. I tak zasłynęła wypowiedziami na temat osłów czujących do siebie mięte w poznańskim zoo i zamieszczeniem w mediach społecznościowych mema z aktorem filmów dla dorosłych.
19-04-2024 19:08:06
emeryt
Wysoka samoocena działalności p Dudziak chyba jednak trochę na wyrost.9152
19-04-2024 07:35:34
De.
I bardzo dobrze.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: