Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pożegnano radnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pożegnano radnych
14-11-2018 09:39   Janusz Ludwiczak
We wtorek odbyła się ostatnia, 75. sesja Rady Miasta Poznania VII kadencji. Po zakończeniu posiedzenia pożegnano Katarzynę Kretkowską, Krzysztofa Skrzypinskiego i Janusza Kapińskiego, którzy nie będą już radnymi.

W ciągu ostatnich czterech lat radni pracowali w aż 17 komisjach - to rekord. Podjęli około 1,4 tysiąca uchwał. Złożyli ponad 2,3 tys. interpelacji i 1,3 tys. zapytań.

– Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy z nami współpracowali. Kończymy okres 4-letniej współpracy. Mimo różnic, które nas dzieliły staraliśmy się działać wspólnie w interesie miasta Poznania. Zdaję sobie sprawę, że bardzo się różnimy. W wielu sytuacjach nie mieliśmy jednakowej opinii, ale na tym polega działalność takiego organu kolegialnego, jak Rada Miasta - żeby podejmować decyzję i znajdować najlepsze rozwiązania, nawet wtedy, gdy się wewnętrznie między sobą różnimy – powiedział Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania.

– Wiem, że przez te 4 lata czasami się zgadzaliśmy, a czasami nie. Chciałem Państwu serdecznie podziękować - zarówno tym, którzy wspierali działania urzędu, jak i tym, którzy odnosili się do nich krytycznie. To, co się udało nam wspólnie zrobić jest powodem do dumy – dodał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

W poniedziałek zaprzysiężenie złożą nowowybrani radni, których będzie teraz nie 37, a 34. W Radzie Miasta nie zasiądą już Katarzyna Kretkowska (Lewica), Krzysztof Skrzypinski (PO) i Janusz Kapuściński (PiS). Zastąpią ich Dorota Bonk-Hammermeister (Prawo do Miasta) oraz Katarzyna Kierzek-Koperska oraz Marta Mazurek z Kolacji Obywatelskiej. Możliwe jednak, że radnym pozostanie Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz, gdyż Katarzyna Kierzek-Koperska ma być wiceprezydent Poznania. Prawdopodobnie do Rady Miasta wejdzie też Jakub Kucharczyk za Martę Mazurek, która nadal ma być pełnomocniczką prezydenta ds. przeciwdziałania wykluczeniom.


Komentarze (3)

15-11-2018 11:32:45
poznanianka
I cóz.Coś wyborcy ugrali.Jest pewna zmiana .Jedni się zasiedzieli , drudzy będą, bo wiele mówia .Ale my wyborcy sprawdzamy.Chcemy radnych , którym chce się zmierzyć z rzeczywistość, a nie decydować za biurka, albo wydawać nasze pieniądze "beztrosko ".
14-11-2018 11:13:27
Maryja Łazarz
Olszak radny z najmniejszá ilošciá głosòw šliski typ w komitywie z Marią Łazarz ktòra myši źe jest całym łazarzem a głosowało na nią cale 300 osòb Poźegnajmy tà klike wzajemnje adoracji
14-11-2018 10:20:06
As
Ten Olszak to największa porażka. Ni to ładne, ni to elokwentne, ni to mądre... Nie wiem jak można na takie coś było zagłosowac?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Przez żołądek do kultury" - Turcja

21

lut

do 23-02-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi ogrodnicze "Gardenia"
Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej "Sport Invest"
Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych "Special Days"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom:
"Legendy polskie – występ patriotyczny" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 39

22

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dzień myśli braterskiej
- koncert piosenki turystycznej w wykonaniu Sekcji Muzycznej Szczepu Łazarz "Łazarskie Wyjce", wystawa fotograficzna Szczepu Łazarz "Na szlaku"

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Zimowy Teatrzyk Cieni" - dla dzieci szkolnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: