Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Koniec remontu torowiska na Głogowskiej. Na Łazarz wraca "piątka" i "ósemka" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Koniec remontu torowiska na Głogowskiej. Na Łazarz wraca "piątka" i "ósemka"
04-09-2023 00:39   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku tramwaje zaczną kursować na Górczyn, a na Łazarz powrócą linie nr 5 i 8, którymi będzie można znów dojeżdżać do centrum. Dobiegł końca remont ponad półtorakilometrowego odcinka torów pomiędzy Hetmańską i Ściegiennego.

Remont torowiska na ulicy Głogowskiej, na odcinku od Hetmańskiej do Górczyna prowadzony był od soboty, 24 czerwca wraz z początkiem wakacji.

– Torowisko na ul. Głogowskiej eksploatowane było przez ponad 20 lat. W tym czasie przeprowadzano tam wyłącznie bieżące prace utrzymaniowe, które pozwalały na zachowanie płynności ruchu tramwajowego bez znaczącej poprawy jego jakości. Modernizacja przyniesie korzyści na wiele lat, zwiększając komfort i bezpieczeństwo pasażerów korzystających z tej trasy. Od prawie dziesięciu lat konsekwentnie inwestujemy w poprawę jakości infrastruktury tramwajowej, zarówno torowisk jak i trakcji. Przez ten czas nakłady na te prace wzrosły prawie dziesięciokrotnie. Jeszcze w 2014 roku były to niecałe 3 miliony złotych, a w ostatnich zbliżyliśmy się do 30 milionów rocznie – przekonuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W ramach inwestycji wymieniono szyny oraz wykonano nową zabudowę torowiska. Roboty były prowadzone na istniejącej płycie podtorowej, z wykorzystaniem już istniejących mocowań punktowych. Dodatkowo podczas prac modernizacyjnych wymieniono również krawędzie peronowe na przystankach Sielska (w kierunku Mostu Dworcowego) oraz Krauthofera (w obu kierunkach).

Od poniedziałku, 4 września tramwaje znów zaczną dojeżdżać na Górczyn. Przywrócone zostanie kursowanie "piątki". "Ósemka" będzie kursować dawną trasą z Miłostowa przez Śródkę i Teatralkę na Górczyn. Tym samym tramwajami linii nr 5 i 8 będzie można znów bezpośrednio dojechać z Łazarza do centrum. Ponadto "czternastka" pojedzie stałą trasą z Górczyna przez Głogowską, Zachodnią, Dworzec Zachodni i dolną trasą PST do os. Sobieskiego.

Na swoją stałą trasę, czyli na Raszyn i os. Kopernika powrócą także autobusy linii nr 179. Normalnie ulicą Głogowską będą też kursować nocne linie nr 213 i 223. Zlikwidowana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza "za tramwaj" linii T5.

To nie koniec zmian. Równolegle wraz z rozpoczęciem roku szkolnego komunikacja powróci do standardowego, zasadniczego rozkładu jazdy.

– Tramwaje w dni robocze podczas komunikacyjnego szczytu (w godzinach od 6:30 do 9:00 i od 13:30 do 19:00) będą kursowały co 10 minut, a poza szczytem (od 9:00 do 13:30) co 15 minut. Na głównych liniach autobusowych w dni robocze, autobusy będą kursowały co 15 minut (przez cały dzień) – informuje ZTM.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: