Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Koszarach Kultury rzeźbią w drewnie – powstają niezwykłe dzieła sztuki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Koszarach Kultury rzeźbią w drewnie – powstają niezwykłe dzieła sztuki
10-09-2022 19:06   Janusz Ludwiczak
Blisko 20 rzeźbiarzy m.in. z Czech, Niemiec i Polski wykonuje z bali różnego rodzaju rzeźby i figury. W Koszarach Kultury przy ul. Matejki odbywa się 2. festiwal POZnań Wood Festival.

W Koszarach Kultury piły, a także szlifierki i dłuta poszły w ruch. Blisko 20 rzeźbiarzy, wśród których są Polacy, a także nasi sąsiedzi (Niemcy, Czesi czy Białorusini) wykonują figury z bali drewna.

– Drzewa wykorzystywane w konkursie to jabłonie i topole, które powalił orkan Eunice w lutym 2022 r. Artyści wykonają w drewnie elementy małej architektury - ławki czy siedziska. Inspiracją jest dla nich temat przewodni konkursu, jakim są gatunki zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem w Polsce – informuje Urząd Miasta Poznania.

Jednym z elementów jest Speed Wood Carving, czyli konkurencja polegająca na jak najszybszym wykonaniu rzeźby w drewnie na dowolny temat. Uczestnicy mają na zrealizowanie tego zadania maksymalnie godzinę.

– Efekty ich pracy trafią na licytacje, z których dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji działających dla seniorów (pieniądze z piątku), dzieci (dochód z soboty) i zwierząt (zysk z niedzieli) – zapowiadają organizatorzy.

W niedzielę o godz. 16:30 zaplanowano finał konkursu głównego, do którego przeznaczono około 120 kawałków drewna.

– Zostaną do tego wykorzystane drzewa, które uprzątnięto po przejściu orkanu Eunice. Większość z nich była powalona z korzeniami, część złamana w połowie bądź wierzchołku, co też świadczy o zmurszałym systemie korzeniowym. Rosły przy drogach i były u schyłku swojej egzystencji. Ich stan sanitarny, liczne huby, suche konary stanowiły zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów i ludzi – podsumowuje magistrat.

Festiwal rzeźby w drewnie "POZnań Wood Festival" można zobaczyć jeszcze w niedzielę:
• 11:00-16:00 – prace nad rzeźbami w konkursie głównym
• 11:00-15:30 – warsztaty dla dzieci
• 14:00-15:00 – Speed Wood Carving
• 15:00 – licytacja rzeźb na rzecz Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador – Pies Przewodnik
• 16:30 – wręczenie nagród.

Wstęp na wydarzenie wolny. Koszary Koszary znajdują się przy ul. Matejki 62 (wejście za Biedronką, przez dawny parking MTP).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: