Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Arena wyrzeźbiona z lodu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Arena wyrzeźbiona z lodu
19-12-2021 05:10   Janusz Ludwiczak
Zaledwie 35 minut mieli finaliści konkursu "Speed Ice Carving" na wyrzeźbienie z 15-kilogramowej bryły lodu rzeźby, przedstawiającej halę Arena.

W ubiegłą sobotę w ramach Festiwalu Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival", który odbywał się przy hali Arena odbył się konkurs "Speed Ice Carving". Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru (każdy w identycznej bryle lodu).

W ostatnim etapie, trzech finalistów miało 35 minut na wyrzeźbienie z 15-kilogramowej bryły lodu rzeźby, przedstawiającej halę Arena. Najlepszą "Arenę" wyrzeźbił Michał Mizuła. Drugie miejsce zajął reprezentant USA, Angelito Baban, a trzecie miejsce – Polak, Piotr Boroń.

Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival" odbył się w ubiegły weekend. Ze względu n remont płyty Starego Rynku wydarzenie to przeniesione zostało do Parku Kasprowicza, pod halę Arena właśnie. Przez trzy dni 24 rzeźbiarzy z 11 krajów – ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Czech, Ukrainy, Iraku, Meksyku, Filipin, Hiszpanii, Niemiec, Holandii i Polski tworzyło prawdziwe dzieła sztuki z lodu. Dodajmy, że zwycięska rzeźba lodowa przedstawia strzelającego z łuku centaura. Jej autorzy: Victor Dagatan i Angelito Baban otrzymali w nagrodę czek na 1500 €uro. Drugie miejsce zajęli polscy rzeźbiarze Damian Wiśniewski i Michał Mizuła, a trzecie - Ludo Roders (Holandia) i Marek Szewczyk.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

12

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Ulica dla dzieci - Ulica dla wszystkich
w godz 12:00-19:00, ul. Dmowskiego przy SP77

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: