Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Arenie rzeźbią w lodzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Arenie rzeźbią w lodzie
11-12-2021 05:25   Janusz Ludwiczak
24 rzeźbiarzy z 11 krajów tworzy z lodu prawdziwe dzieła sztuki. Przy Arenie rozpoczął się festiwal rzeźby lodowej "Poznań Ice Festival", któremu towarzyszy świąteczny jarmark Betlejem Poznańskie.

Ze względu na remont płyty Starego Rynku festiwal rzeźby lodowej "Poznań Ice Festival" został przeniesiony do Parku Kasprowicza.

Przez cały weekend 24 rzeźbiarzy z 11 krajów – ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Czech, Ukrainy, Iraku, Meksyku, Filipin, Hiszpanii, Niemiec, Holandii i Polski będzie tworzyć prawdziwe dzieła sztuki z lodu.

W piątek uczestnicy mieli 3 godziny, by zaprezentować swój kraj. Na sobotę zaplanowano konkurencję "Speed Ice Carving". Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru (każdy w identycznej bryle lodu). Wygra zawodnik, który zrobi to najwierniej.

Z kolei w niedzielę odbędzie się konkurs główny. Dwanaście 12-sobowych drużyn dostanie kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie kilkumetrowych rzeźb na dowolny temat. Zmagania rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do godz. 17:00.

Organizatorzy przygotowali również warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci.

Równocześnie w piątek przy Arenie rozpoczęło się "Betlejem Poznańskie", to trzecie miejsce po Placu Wolności i Rynku Łazarskim, w którym do 19 grudnia odbywać będzie się świąteczny jarmark.


Komentarze (2)

14-12-2021 15:39:58
eka z małeki
POPIERAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! w całości !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
12-12-2021 21:46:53
e-raf
Myślę, że byłby to dobry pomysł, żeby festiwal rzeźby lodowej przenieść na stałe koło Areny. Również pomysł z jarmarkiem świątecznym koło Areny jest bardzo udany. Problemem logistycznym pozostaje tylko - niestety jak zwykle - zaparkowanie samochodu dla tych, którzy nie są z Łazarza... Prorowerowe lobby musi jednak przyjąć do wiadomości, że nie zawsze da się poruszać się tylko rowerem i to tym bardziej w warunkach zimowych i całą rodziną... W sumie, jeśli pominąć tylko tę kłopotliwą sprawę z parkowaniem, to te pomysły na pewno warte są kontynuacji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

03

gru

do 18-12-2022
Rynek Łazarski
Betlejem Poznańskie - jarmark świąteczny

08

gru

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zza łazarskiego winkla" - spotkanie z gwarą i twórczością Danuty Zych
Piosenki o Poznaniu zaśpiewa Zespół Pasja

09

gru

do 11-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Ice Festival" - Festiwal Rzeźby Lodowej

11

gru

Rynek Łazarski
Targi Sztuk Pięknych
w godz. 12:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: