Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kanałowej nie będzie można parkować. Ulica będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kanałowej nie będzie można parkować. Ulica będzie jednokierunkowa
15-06-2021 17:52   Janusz Ludwiczak
W środę na ulicy Kanałowej, a w piątek na Granicznej prowadzone będą prace związane z związane z wyznaczaniem miejsc postojowych i malowaniem oznakowania poziomego w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy powinni przeparkować swoje auta, inaczej zapłacą mandat i pokryją koszty związane z odholowaniem pojazdu i postojem na parkingu strzeżonym.

W środę na ulicy Kanałowej obowiązywać będzie zakaz parkowania i zatrzymywania się. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W ubiegły czwartek z ulicy Gąsiorowskich odholowano 8 aut, zaś w poniedziałek z Małeckiego – 20 samochodów. Ich właściciele zapłacą przynajmniej 560 złotych. Kwota ta będzie rosnąć o 40 złotych za każdą dobę, jeśli kierowcy tych aut nie odbiorą swojego odholowanego auta z parkingu.

W środę na ul. Kanałowej drogowcy będą wyznaczać nowe miejsca postojowe. Malowane będzie oznakowanie poziome. Równocześnie zmieni się już na stałe organizacja ruchu. Cała ulica Kanałowa będzie już jednokierunkowa.

– Ruch odbywać będzie się tylko w kierunku od Kolejowej do Głogowskiej. Rowerzyści będą mogli korzystać z kontraruchu rowerowego. Zmieni się również sposób parkowania. Na całej długości ul. Kanałowej po obu stronach jezdni wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe. Skrzyżowanie równorzędne z ul. Małeckiego zostanie utrzymane. Ulica Kanałowa wejdzie ponadto w obszar ograniczonej prędkości „Tempo 30” – objaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Z kolei w piątek, 18 czerwca prace prowadzone będą na ulicy Granicznej, a w przyszłym tygodniu na Strusia (w poniedziałek, 21 czerwca) oraz na Potockiej (w środę, 23 czerwca).

Zakaz parkowania na poszczególnych ulicach:
• Kanałowa – środa, 16 czerwca
• Graniczna – piątek, 18 czerwca
• Strusia – poniedziałek, 21 czerwca
• Potockiej (cała) – środa, 23 czerwca.

Jak już informowaliśmy od 10 maja jednokierunkowa jest ulica Potockiej pomiędzy Głogowską a Lodową. Niebawem na kolejnych ulicach przejazd będzie możliwy tylko w jedną stronę:
• Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Potockiej – przejazd możliwy będzie tylko w stronę Hetmańskiej)
• Lodowa (od Stablewskiego ruch odbywać będzie się tylko w kierunku Rynku Łazarskiego)
• Stablewskiego (jednokierunkowy pozostanie ostatni odcinek ulicy – między Łukaszewicza a Lodową)
• Małeckiego (od Strusia ruch w do Rynku Łazarskiego)
• Graniczna (przejazd możliwy będzie tylko w kierunku Kolejowej)
• Calliera (ruch odbywać będzie się w stronę Łukaszewicza)
• Mottego (kierowcy pojadą tylko do Kolejowej).

– Wdrożenie nowej organizacji ruchu spowoduje zmniejszenie liczby samochodów przejeżdżających przez Łazarz, ograniczy parkowanie na chodnikach i poprawi bezpieczeństwo, szczególnie wśród pieszych. Przeprowadzone na terenie osiedla badania parkowania wykazały, że niemal 75% istniejących tutaj miejsc postojowych może utrudniać poruszanie się pieszym – przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kierunki ruchu – [pobierz PDF]

Na czas wdrażania oznakowania związanego ze strefą płatnego parkowania mieszkańcy mogą korzystać z parkingu przy Dworcu Zachodnim, na którym udostępnionych zostało 30 miejsc parkingowych.

– Mieszkańcy Łazarza, posiadający identyfikator parkingowy mieszkańca, będą mogli korzystać z dodatkowych miejsc postojowych udostępnionych na czas wdrażania strefy płatnego parkowania. 30 miejsc postojowych na parkingu buforowym przy Dworcu Zachodnim będzie do dyspozycji mieszkańców w okresie od 1 czerwca do 31 lipca. Aby móc skorzystać z parkingu trzeba będzie posiadać bezpłatną kartę parkingową wydaną przez firmę Apcoa, która obecnie zarządza tym miejskim parkingiem. Karta pozwoli zidentyfikować uprawniony pojazd i umożliwi wjazd na parking – objaśnia Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Aby otrzymać kartę umożliwiającą wjazd na parking należy przesłać e-mail na adres: poznan@apcoa.pl wraz z dołączeniem zdjęcia identyfikatora parkingowego mieszkańca.


R E K L A M A

Komentarze (3)

19-06-2021 12:37:12
eka z małeki
@ KIEROWCA - moja jeżdzić tylko taxi , lub bimbą bo cokolwiek ślepawa jest.Faktycznie zapomniała jak było jak jeszcze lepiej widziała!!!Zaniepokojony jestem organizacją miejsc parkowania,chodniki szerokie-par.równoległy!!!W stronę rynku,po prawej jest już lepiej.Myślę że nie jest to już koniec prac!!!!To ukłon ode mnie i poparcie dla kierowców!!!!WALCZCIE dopóki jeszcze można coś ugrać!!!!Z poważaniem!!! eka
18-06-2021 18:18:46
kierowca
@eka: oj widać, że nie jeździć samochodem. Kanałowa była jednokierunkowa tylko od Małeckiego do Głogowskiej. Była, bo teraz jest już cała
18-06-2021 14:22:02
eka z małeki
-przecież jest jednokierunkowa!!!Ja to nawet tamtędy chodzę jednokierunkowo,no chyba że wracam z bimby....................... eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

wrz

do 22-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Common Future - Kongres Odbudowy Ukrainy

23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze dla dzieci i rodziców/dziadków
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com - liczba miejsc ograniczona

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: