Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Kanałowej nie będzie można parkować. Ulica będzie jednokierunkowa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Kanałowej nie będzie można parkować. Ulica będzie jednokierunkowa
15-06-2021 17:52   Janusz Ludwiczak
W środę na ulicy Kanałowej, a w piątek na Granicznej prowadzone będą prace związane z związane z wyznaczaniem miejsc postojowych i malowaniem oznakowania poziomego w związku z rozszerzeniem strefy płatnego parkowania. Kierowcy powinni przeparkować swoje auta, inaczej zapłacą mandat i pokryją koszty związane z odholowaniem pojazdu i postojem na parkingu strzeżonym.

W środę na ulicy Kanałowej obowiązywać będzie zakaz parkowania i zatrzymywania się. Kierowcy powinni przeparkować swoje samochody, inaczej muszą liczyć się z kosztami.

– Podczas prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się, a pozostawione auta zostaną odholowane na koszt właścicieli. Informują o tym znaki drogowe ustawione minimum 5 dni przed rozpoczęciem prac. Osoby, których samochody zostaną odholowane muszą liczyć się z koniecznością zapłaty 520 złotych za holowanie, 40 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju na parkingu strzeżonym, a także mandatu karnego wystawionego przez straż miejską. Nowa organizacja ruchu, w tym sposób parkowania, zaczną obowiązywać bezpośrednio po zakończeniu prac – zaznacza Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

W ubiegły czwartek z ulicy Gąsiorowskich odholowano 8 aut, zaś w poniedziałek z Małeckiego – 20 samochodów. Ich właściciele zapłacą przynajmniej 560 złotych. Kwota ta będzie rosnąć o 40 złotych za każdą dobę, jeśli kierowcy tych aut nie odbiorą swojego odholowanego auta z parkingu.

W środę na ul. Kanałowej drogowcy będą wyznaczać nowe miejsca postojowe. Malowane będzie oznakowanie poziome. Równocześnie zmieni się już na stałe organizacja ruchu. Cała ulica Kanałowa będzie już jednokierunkowa.

– Ruch odbywać będzie się tylko w kierunku od Kolejowej do Głogowskiej. Rowerzyści będą mogli korzystać z kontraruchu rowerowego. Zmieni się również sposób parkowania. Na całej długości ul. Kanałowej po obu stronach jezdni wyznaczone będą równoległe miejsca postojowe. Skrzyżowanie równorzędne z ul. Małeckiego zostanie utrzymane. Ulica Kanałowa wejdzie ponadto w obszar ograniczonej prędkości „Tempo 30” – objaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Z kolei w piątek, 18 czerwca prace prowadzone będą na ulicy Granicznej, a w przyszłym tygodniu na Strusia (w poniedziałek, 21 czerwca) oraz na Potockiej (w środę, 23 czerwca).

Zakaz parkowania na poszczególnych ulicach:
• Kanałowa – środa, 16 czerwca
• Graniczna – piątek, 18 czerwca
• Strusia – poniedziałek, 21 czerwca
• Potockiej (cała) – środa, 23 czerwca.

Jak już informowaliśmy od 10 maja jednokierunkowa jest ulica Potockiej pomiędzy Głogowską a Lodową. Niebawem na kolejnych ulicach przejazd będzie możliwy tylko w jedną stronę:
• Dmowskiego (od Rynku Łazarskiego do Potockiej – przejazd możliwy będzie tylko w stronę Hetmańskiej)
• Lodowa (od Stablewskiego ruch odbywać będzie się tylko w kierunku Rynku Łazarskiego)
• Stablewskiego (jednokierunkowy pozostanie ostatni odcinek ulicy – między Łukaszewicza a Lodową)
• Małeckiego (od Strusia ruch w do Rynku Łazarskiego)
• Graniczna (przejazd możliwy będzie tylko w kierunku Kolejowej)
• Calliera (ruch odbywać będzie się w stronę Łukaszewicza)
• Mottego (kierowcy pojadą tylko do Kolejowej).

– Wdrożenie nowej organizacji ruchu spowoduje zmniejszenie liczby samochodów przejeżdżających przez Łazarz, ograniczy parkowanie na chodnikach i poprawi bezpieczeństwo, szczególnie wśród pieszych. Przeprowadzone na terenie osiedla badania parkowania wykazały, że niemal 75% istniejących tutaj miejsc postojowych może utrudniać poruszanie się pieszym – przekonuje Zarząd Dróg Miejskich.

Kierunki ruchu – [pobierz PDF]

Na czas wdrażania oznakowania związanego ze strefą płatnego parkowania mieszkańcy mogą korzystać z parkingu przy Dworcu Zachodnim, na którym udostępnionych zostało 30 miejsc parkingowych.

– Mieszkańcy Łazarza, posiadający identyfikator parkingowy mieszkańca, będą mogli korzystać z dodatkowych miejsc postojowych udostępnionych na czas wdrażania strefy płatnego parkowania. 30 miejsc postojowych na parkingu buforowym przy Dworcu Zachodnim będzie do dyspozycji mieszkańców w okresie od 1 czerwca do 31 lipca. Aby móc skorzystać z parkingu trzeba będzie posiadać bezpłatną kartę parkingową wydaną przez firmę Apcoa, która obecnie zarządza tym miejskim parkingiem. Karta pozwoli zidentyfikować uprawniony pojazd i umożliwi wjazd na parking – objaśnia Agata Kaniewska z Zarządu Dróg Miejskich.

Aby otrzymać kartę umożliwiającą wjazd na parking należy przesłać e-mail na adres: poznan@apcoa.pl wraz z dołączeniem zdjęcia identyfikatora parkingowego mieszkańca.


Komentarze (3)

19-06-2021 12:37:12
eka z małeki
@ KIEROWCA - moja jeżdzić tylko taxi , lub bimbą bo cokolwiek ślepawa jest.Faktycznie zapomniała jak było jak jeszcze lepiej widziała!!!Zaniepokojony jestem organizacją miejsc parkowania,chodniki szerokie-par.równoległy!!!W stronę rynku,po prawej jest już lepiej.Myślę że nie jest to już koniec prac!!!!To ukłon ode mnie i poparcie dla kierowców!!!!WALCZCIE dopóki jeszcze można coś ugrać!!!!Z poważaniem!!! eka
18-06-2021 18:18:46
kierowca
@eka: oj widać, że nie jeździć samochodem. Kanałowa była jednokierunkowa tylko od Małeckiego do Głogowskiej. Była, bo teraz jest już cała
18-06-2021 14:22:02
eka z małeki
-przecież jest jednokierunkowa!!!Ja to nawet tamtędy chodzę jednokierunkowo,no chyba że wracam z bimby....................... eka

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: