Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W czasach, gdy nie było internetu i smartfonów… - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W czasach, gdy nie było internetu i smartfonów…
14-03-2021 15:42   Janusz Ludwiczak
Zaglądamy w przeszłość do filii nr 4 Biblioteki Raczyńskich. W czasach, gdy internet nie był tak powszechny jak dziś niemalże w każdym telefonie czytelnia przy Lodowej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Filia nr 4 Biblioteki Raczyńskich powstała ponad 70 lat temu, ale dopiero od 1963 roku mieści się w bloku przy ul. Lodowej 4.

W czasach, gdy nie było internetu, komputerów i smartfonów biblioteka cieszyła się sporym zainteresowaniem, co można zobaczyć na archiwalnych zdjęciach Biblioteki Raczyńskich. Pomyśleć, że w czytelni trudno było znaleźć wolny stolik, a chętnie czytana była np. "Trybuna Ludu".

Oczywiście nadal Biblioteka Raczyńskich przy Lodowej ma swoich stałych Czytelników, którzy od ponad roku mogą korzystać ze zmodernizowanej filii.

Rok temu przeprowadzono gruntowny remont placówki, polegający na wymianie wszystkich instalacji, wymianie okien i przebudowie pomieszczeń. W ramach inwestycji wybudowano windę dla osób niepełnosprawnych i starszych oraz z problemami ruchowymi. Obiekt wyposażony został w klimatyzację. Pojawiły się również nowe regały i wyjątkowe ekspozytory do prasy. Remont czwartej filii Biblioteki Raczyńskich kosztował ponad 2,5 mln zł.

Zbiory biblioteki przy Lodowej 4 liczą ponad 60 tysięcy książek i jest to największy księgozbiór spośród wszystkich filii Biblioteki Raczyńskich. Na czytelników czeka też ok. 600 audiobooków, ponad 3 tys. filmów, a także 40 tytułów czasopism.

Biblioteka przy Lodowej czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 13:00 do 19:00, a we wtorki i czwartki w godz. 9:00-14:30 (tel. 61 866 24 52).

ZOBACZ TAKŻE: Równo dziesięć lat temu "Majówka z książką" pod Areną przeszła do historii


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: