Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W czasach, gdy nie było internetu i smartfonów… - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W czasach, gdy nie było internetu i smartfonów…
14-03-2021 15:42   Janusz Ludwiczak
Zaglądamy w przeszłość do filii nr 4 Biblioteki Raczyńskich. W czasach, gdy internet nie był tak powszechny jak dziś niemalże w każdym telefonie czytelnia przy Lodowej cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Filia nr 4 Biblioteki Raczyńskich powstała ponad 70 lat temu, ale dopiero od 1963 roku mieści się w bloku przy ul. Lodowej 4.

W czasach, gdy nie było internetu, komputerów i smartfonów biblioteka cieszyła się sporym zainteresowaniem, co można zobaczyć na archiwalnych zdjęciach Biblioteki Raczyńskich. Pomyśleć, że w czytelni trudno było znaleźć wolny stolik, a chętnie czytana była np. "Trybuna Ludu".

Oczywiście nadal Biblioteka Raczyńskich przy Lodowej ma swoich stałych Czytelników, którzy od ponad roku mogą korzystać ze zmodernizowanej filii.

Rok temu przeprowadzono gruntowny remont placówki, polegający na wymianie wszystkich instalacji, wymianie okien i przebudowie pomieszczeń. W ramach inwestycji wybudowano windę dla osób niepełnosprawnych i starszych oraz z problemami ruchowymi. Obiekt wyposażony został w klimatyzację. Pojawiły się również nowe regały i wyjątkowe ekspozytory do prasy. Remont czwartej filii Biblioteki Raczyńskich kosztował ponad 2,5 mln zł.

Zbiory biblioteki przy Lodowej 4 liczą ponad 60 tysięcy książek i jest to największy księgozbiór spośród wszystkich filii Biblioteki Raczyńskich. Na czytelników czeka też ok. 600 audiobooków, ponad 3 tys. filmów, a także 40 tytułów czasopism.

Biblioteka przy Lodowej czynna jest w poniedziałki, środy i piątki od 13:00 do 19:00, a we wtorki i czwartki w godz. 9:00-14:30 (tel. 61 866 24 52).

ZOBACZ TAKŻE: Równo dziesięć lat temu "Majówka z książką" pod Areną przeszła do historii


Komentarze (2)

18-03-2021 16:54:39
M.
@czytelniczka, niestety muszę się z Tobą zgodzić. Mnie od tej bibliteki dodatkowo odstręcza część pracowników. Może się czepiam, ale mnie osobiście przeszkadza, kiedy ktoś odbierający ode mnie książki jednocześnie pali e-papierosa albo ma pełne usta sałatki. Miałam "szczęście" do tego typu sytuacji trzykrotnie. Teraz chodzę do biblioteki znacznie bardziej oddalonej, ale za to jest tam kulturalniej.
17-03-2021 17:07:17
Czytelniczka
Chodzę do wielu filii tej biblioteki, ale ta pomimo remontu jest najgorzej zorganizowana. Książki są poukładane jedna na drugiej pomimo wielu regałów, nic nie można tam znaleźć, książki jednego autora są w kilku miejscach, książki są poupychane, niektóre regały niedostępne dla niego słuch osób. Szkoda bo ta biblioteka ma potencjał.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
01

mar

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo ekumeniczne z okazji Światowego Dnia Modlitwy

02

mar

do 03-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Rybobamia" - targi wędkarskie (od 01.03.)
"Look" - targi fryzjerskie
"beautyVision" - targi kosmetyczne

08

mar

do 10-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznańskie Targi Książki
Targi edukacyjne
wstęp wolny

10

mar

Palmiarnia Park Wilsona
Pokaz kotów rasowych
w godz. 10:00-15:00 (wstęp w ramach biletu do Palmiarni)

12

mar

do 14-03-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: