Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ponad 60 tys. książek – przy Lodowej otwarto największą w mieście filię Biblioteki Raczyńskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ponad 60 tys. książek – przy Lodowej otwarto największą w mieście filię Biblioteki Raczyńskich
04-03-2020 17:31   Janusz Ludwiczak
Po trwającym roku remoncie otwarto Bibliotekę Raczyńskich przy ul. Lodowej 4. Jest to druga co do wielkości wypożyczalnia książek w Poznaniu, której księgozbiór liczy ponad 60 tys. tomów.

Filia nr 4 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Lodowej 4 została zamknięta pod koniec marca ubiegłego roku z powodu gruntownego remontu, polegającego na wymianie wszystkich instalacji, wymianie okien i przebudowie pomieszczeń. W ramach inwestycji wybudowano windę dla osób niepełnosprawnych i starszych oraz z problemami ruchowymi. Obiekt wyposażony został w klimatyzację.

– Obserwując ruch w placówkach widzimy, że znacznie chętniej mieszkańcy korzystają z nowoczesnych przestrzeni, które oferują ciekawe zbiory, ale także mają rozbudowaną ofertę zajęć edukacyjnych i kulturalnych – zauważa Anna Gruszecka, dyrektorka Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Uroczystego otwarcia biblioteki przy Lodowej dokonał prezydent Poznania.

– Bardzo się cieszę, że kolejna filia przeszła taką przemianę, stając się miejscem przyjaznym i atrakcyjnym dla czytelników. Biblioteki osiedlowe są bardzo ważne dla lokalnych społeczności. Poznaniacy przychodzą tam nie tylko po to, by wypożyczyć książki. To także miejsca spotkań i rozmów. Jestem przekonany, że filię w nowej odsłonie mieszkańcy będą odwiedzać jeszcze chętniej – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Filia nr 4 Biblioteki Raczyńskich powstała 70 lat temu, w 1950 roku, a od 1963 roku mieści się w lokalu przy ul. Lodowej.

– Do dyspozycji użytkowników jest też wygodna czytelnia. W pomieszczeniach bez problemu będzie można organizować spotkania autorskie lub warsztaty. Myśląc o nowej aranżacji postanowiono zachować elementy, które tworzyły niezaprzeczalny klimat tej placówki: odrestaurowano m.in. biurka, część regałów oraz wyjątkowe ekspozytory do prasy – wylicza Katarzyna Wojtaszak, rzecznik prasowy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu.

Remont czwartej filii Biblioteki Raczyńskich kosztował ponad 2,5 mln zł.

– Największą część tej kwoty (ponad 2 miliony) przeznaczono na roboty budowlane i instalacyjne. Dzięki działaniom Biblioteki Raczyńskich i pracom w Filii 4 nie tylko lokal biblioteczny, ale cały budynek został podłączony do miejskiego cieplika, jako pierwszy spośród niskich budynków Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald. Poza tym do filii zakupiono nowe meble (wbudowane i wolnostojące) oraz regały – podsumowuje Katarzyna Wojtaszak z Biblioteki Raczyńskich.

Zbiory Filii 4 przy Lodowej 4 liczą ponad 60 tysięcy książek i jest to największy księgozbiór spośród wszystkich filii Biblioteki Raczyńskich. Na czytelników czeka też ok. 600 audiobooków, ponad 3 tys. filmów, a także 40 tytułów czasopism.

Biblioteka przy Lodowej czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki od 13:00 do 19:00, a we wtorki i czwartki w godz. 9:00-14:30. Telefon do filii pozostaje bez zmian: 61 866 24 52.


Komentarze (3)

11-03-2020 19:46:31
Głos z Małeckiego
@Bez nicka - remont w całości został sfinansowany z dotacji miasta Poznania, wystarczy poszukać w sieci. Gliński nie miał z tym nic wspólnego.
11-03-2020 18:29:35
Bez nicka
Hah, Prezydent Miasta zachowuje się jak by w tym miał duży udział. Minister Kultury prof. Gliński obiecał przywrócić do życia biblioteki, zwłaszcza te mniejsze i jak widać dotrzymał slowa:)
04-03-2020 21:09:50
Sicilpol
Cieszę się bardzo, książek nie zastąpi nam nic

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: