Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wzdłuż Dmowskiego powstał sznur z osób czytających równocześnie książki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wzdłuż Dmowskiego powstał sznur z osób czytających równocześnie książki
10-06-2016 22:11   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Dmowskiego, od filii Biblioteki Raczyńskich do Szkoły Podstawowej nr 77 powstał sznur z dzieci, które równocześnie przeczytały w tym samym momencie wiersz "Pomidor" Jana Brzechwy. Happening miał na celu popularyzację czytelnictwa. Z badań wynika, że aż 63% Polaków nie czyta książek.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam - Starsi nie czytają? W młodych nadzieja" uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77 wyszli na ulicę Dmowskiego i wspólnie przeczytali w tym samym momencie wiersz "Pomidor" Jana Brzechwy.

Happening odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam" zorganizowanej przez miesięcznik "Biblioteka w szkole", której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Idea polegała na połączeniu się żywym łańcuchem z książek wzdłuż ulicy Dmowskiego od naszej szkoły do najbliższej filii Biblioteki Raczyńskich, która znajduje się w Klubie Osiedlowym "Krąg" – wyjaśnia Agnieszka Piątek, bibliotekarz, Szkoła Podstawowa nr 77.

A jak jest dziś z czytelnictwem i czy chętnie chodzimy do biblioteki?

Niestety zanika już czytanie wśród młodzieży. Nie ma problemów wśród uczniów szkół podstawowych. Są czytelnicy, które przychodzą nawet codziennie, ale wiele osób wypożycza tylko lektury. Poza lekturami młodzi czytelnicy wypożyczają chętnie książki z dziedziny fantastyki, takie jak książki z cyklu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" czy "Dziennik cwaniaczka". W sumie w naszej bibliotece mamy zarejestrowanych 1 179 czytelników. Sporo mamy małych czytelników w wieku 2, 3, 4 lat, którzy chętnie korzystają z naszego księgozbioru – wskazuje Ewa Książyk z Filii nr 22 Biblioteki Raczyńskich pryz ul. Dmowskiego 37.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: