Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wzdłuż Dmowskiego powstał sznur z osób czytających równocześnie książki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wzdłuż Dmowskiego powstał sznur z osób czytających równocześnie książki
10-06-2016 22:11   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Dmowskiego, od filii Biblioteki Raczyńskich do Szkoły Podstawowej nr 77 powstał sznur z dzieci, które równocześnie przeczytały w tym samym momencie wiersz "Pomidor" Jana Brzechwy. Happening miał na celu popularyzację czytelnictwa. Z badań wynika, że aż 63% Polaków nie czyta książek.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam - Starsi nie czytają? W młodych nadzieja" uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77 wyszli na ulicę Dmowskiego i wspólnie przeczytali w tym samym momencie wiersz "Pomidor" Jana Brzechwy.

Happening odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam" zorganizowanej przez miesięcznik "Biblioteka w szkole", której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Idea polegała na połączeniu się żywym łańcuchem z książek wzdłuż ulicy Dmowskiego od naszej szkoły do najbliższej filii Biblioteki Raczyńskich, która znajduje się w Klubie Osiedlowym "Krąg" – wyjaśnia Agnieszka Piątek, bibliotekarz, Szkoła Podstawowa nr 77.

A jak jest dziś z czytelnictwem i czy chętnie chodzimy do biblioteki?

Niestety zanika już czytanie wśród młodzieży. Nie ma problemów wśród uczniów szkół podstawowych. Są czytelnicy, które przychodzą nawet codziennie, ale wiele osób wypożycza tylko lektury. Poza lekturami młodzi czytelnicy wypożyczają chętnie książki z dziedziny fantastyki, takie jak książki z cyklu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" czy "Dziennik cwaniaczka". W sumie w naszej bibliotece mamy zarejestrowanych 1 179 czytelników. Sporo mamy małych czytelników w wieku 2, 3, 4 lat, którzy chętnie korzystają z naszego księgozbioru – wskazuje Ewa Książyk z Filii nr 22 Biblioteki Raczyńskich pryz ul. Dmowskiego 37.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert "Wujka Ogórka" w Ogrodzie Łazarz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Iran - Perła Bliskiego Wschodu - wczoraj i dziś

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
The September Concert. "Dom bajek pełen muzyki"- spotkanie literackie dla dzieci.

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: