Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wzdłuż Dmowskiego powstał sznur z osób czytających równocześnie książki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wzdłuż Dmowskiego powstał sznur z osób czytających równocześnie książki
10-06-2016 22:11   Janusz Ludwiczak
Na ulicy Dmowskiego, od filii Biblioteki Raczyńskich do Szkoły Podstawowej nr 77 powstał sznur z dzieci, które równocześnie przeczytały w tym samym momencie wiersz "Pomidor" Jana Brzechwy. Happening miał na celu popularyzację czytelnictwa. Z badań wynika, że aż 63% Polaków nie czyta książek.

W ramach ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam - Starsi nie czytają? W młodych nadzieja" uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77 wyszli na ulicę Dmowskiego i wspólnie przeczytali w tym samym momencie wiersz "Pomidor" Jana Brzechwy.

Happening odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam jak czytam" zorganizowanej przez miesięcznik "Biblioteka w szkole", której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Idea polegała na połączeniu się żywym łańcuchem z książek wzdłuż ulicy Dmowskiego od naszej szkoły do najbliższej filii Biblioteki Raczyńskich, która znajduje się w Klubie Osiedlowym "Krąg" – wyjaśnia Agnieszka Piątek, bibliotekarz, Szkoła Podstawowa nr 77.

A jak jest dziś z czytelnictwem i czy chętnie chodzimy do biblioteki?

Niestety zanika już czytanie wśród młodzieży. Nie ma problemów wśród uczniów szkół podstawowych. Są czytelnicy, które przychodzą nawet codziennie, ale wiele osób wypożycza tylko lektury. Poza lekturami młodzi czytelnicy wypożyczają chętnie książki z dziedziny fantastyki, takie jak książki z cyklu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" czy "Dziennik cwaniaczka". W sumie w naszej bibliotece mamy zarejestrowanych 1 179 czytelników. Sporo mamy małych czytelników w wieku 2, 3, 4 lat, którzy chętnie korzystają z naszego księgozbioru – wskazuje Ewa Książyk z Filii nr 22 Biblioteki Raczyńskich pryz ul. Dmowskiego 37.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa centralna

25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: