Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"193" ma zniknąć z Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"193" ma zniknąć z Łazarza
22-09-2020 08:19   Janusz Ludwiczak
ZTM planuje zmienić przebieg trasy autobusów linii nr 193, które nie będą już jeździć przez Arciszewskiego, Reymonta i Przybyszewskiego.

Według planów Zarządu Transportu Miejskiego autobusy linii nr 193 zamiast przez Łazarz zostałyby skierowane z Górczyna przez Raszyn, os. Kopernika na Marcelin i dalej przez Ogrody jechałyby po stałej trasie na Piątkowo. Tym samym zlikwidowana miałaby zostać linia nr 150.

– Propozycja zmiany przebiegu linii numer 193 ma na celu poprawę skomunikowania Marcelina z rejonem odleglejszym niż pętla Ogrody oraz zwiększenie liczby kursów w rejonie obsługiwanym obecnie linią nr 150 (która po zmianie trasy „193” zostałaby wycofana), ze względu na większą częstotliwość kursowania autobusów nr 193. Rejon Marcelina charakteryzuje znaczący rozwój i już obecnie zauważalne są bardzo duże potoki pasażerów w autobusach, przy jednoczesnej znaczącej liczbie osób dojeżdżających samochodami. Potwierdzeniem tego stanu są plany Miasta Poznania dotyczące budowy trasy tramwajowej w tym rejonie – tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Według ZTM "193" stoi w korkach zwłaszcza na Reymonta i Przybyszewskiego, a także dubluje się z trasą tramwajową.

– Istotnym powodem planowanej zmiany jest także fakt, że linia nr 193 na odcinku między Górczynem a przystankiem Żeromskiego charakteryzuje się niskim zainteresowaniem wśród pasażerów. Przyczyną są tu korki, w których utykają autobusy nr 193, co negatywnie wpływa na punktualność linii, a niekiedy nawet na wykonanie kursów. Frekwencja na linii nr 193 na odcinku Żeromskiego - Górczyn wynosi od kilku do maksymalnie 20 osób. Oś komunikacyjna w ciągu ulic Przybyszewskiego-Reymonta jest dużo sprawniej od autobusów obsługiwana przez korzystające z wydzielonego torowiska tramwaje (częściowo linii nr 1 oraz linii nr 7), ponadto przystanek Arena występuje jedynie dla tramwaju, dając lepszą dostępność do tego środka transportu – przekonuje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Zanim ZTM wprowadzi zmiany w tej sprawie mają wypowiedzieć się rady osiedli: Ogrody, Jeżyce, Ławica, Grunwald Północ, Stary Grunwald, Grunwald Południe oraz Św. Łazarz.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji łazarscy radni pozytywnie opowiedzieli się za proponowanymi zmianami.

– Jeżeli ZTM tak twierdzi, to widocznie ktoś to policzył, sprawdził. Jest tramwaj, lepiej, by autobus jeździł tam gdzie jest potrzebny. Idealnie byłoby, gdyby na Reymonta był buspas, ale to nie jest realne. Po linii 164 widać, że autobusy stoją w korku, nie sprawdzają się tak długie trasy – przekonywał radny Roman Modrzyński, który jest również motorniczym.

– Może poprosilibyśmy jednak jakieś dane od ZTM. Zdaje się, że tam jeździ już autobus 182. Linia 193 jeździ z Górczyna na os. Sobieskiego. Jeżeli mówimy o szczycie komunikacyjnym to mogę się zgodzić, ale mam wątpliwości – dodał radny Tomasz Naradowski.

– Autobus 193 na Reymonta stoi w korkach. Szybciej jest przejść pieszo czy podjechać tramwajem – przekonywał Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Może w zamian ZTM zwiększyłby częstotliwość "3"? – proponowała radna Beata Szeszuła.

– Musielibyśmy zapewnić pieniądze na zwiększenie częstotliwości – stwierdził radny Roman Modrzyński.

Ostatecznie 12 głosami za Rada Osiedla Św. Łazarz pozytywnie zaopiniowała propozycję zmiany trasy linii autobusowej nr 193. Od głosu wstrzymało się 5 radnych, nikt nie był przeciw.

Jak ma jeździć autobus "193"?


Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

sie

16:30
Park Wilsona
XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE - Warsztaty haftu koralikowego

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert inauguracyjny "Biesiada Ludowa" - XXIV Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2024

10

wrz

do 13-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Drema" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego

20

wrz

do 22-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów Zabytkowych

25

wrz

do 27-09-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "Polagra"
Targi "Smaki Regionów"

[ wszystkie ]

Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: