Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje nie będą jeździć Przybyszewskiego. Przy Opalenickiej ma powstać nowy przystanek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje nie będą jeździć Przybyszewskiego. Przy Opalenickiej ma powstać nowy przystanek
21-02-2020 08:30   Janusz Ludwiczak
Przez cały miesiąc "siódemka" nie będzie dojeżdżać na Ogrody. Wszystko z powodu planowanego remontu sieci trakcyjnej. Z kolei w przyszłym roku przy ul. Opalenickiej ma powstać nowy przystanek.

W ubiegłym tygodniu ZTM i MPK przedstawiły tegoroczne plany remontu infrastruktury transportu publicznego. Na początek, bo już 16 marca rozpocznie się wymiana szyn na ul. Dowbora-Muśnickiego oraz ul. Kórnickiej. Objazdami pojadą tramwaje linii nr 5, 13 oraz 16. Utrudnienia potrwają do końca kwietnia.

Przez cały maj "siódemka" nie pojedzie wzdłuż ulicy Przybyszewskiego. Przeprowadzony zostanie remont sieci trakcyjnej - wymieniane będą słupy oraz liny nośne. Od 1 do 31 maja tramwaje linii nr 7 najprawdopodobniej zamiast na Ogrody dojeżdżać będą na Budziszyńską. Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusu linii nr 193 jadącego wzdłuż ul. Przybyszewskiego, a na Ogrody dojechać "182".

Najpoważniejsze utrudnienia czekać będą pasażerów w wakacje. Od 27 czerwca do 31 sierpnia tramwaje w ogóle nie pojadą na Sołacz i Winogrady, a to z powodu prowadzonych prac na ul. Roosevelta, od wjazdu na trasę PST do pętli Wilczak. Z kolei jesienią roboty prowadzone będą na Jeżycach - tramwaje nie pojadą ulicą Dąbrowskiego od skrzyżowania z Żeromskiego do Mostu Teatralnego.

Ponadto w połowie roku ruszy przebudowa Ronda Rataje oraz ul. Wierzbięcice. Planowany jest również remont na ul. Św. Marcin wraz z budową skrętu dla tramwajów w Towarową.

To nie jedyne inwestycje. Niebawem powstać ma nowy przystanek na ul. Przybyszewskiego.

– Odległość między przystankami tramwajowymi "Bukowska" i "Rondo Jeziorańskiego" wynosi prawie kilometr. Mieszkańcy osiedla Stary Grunwald pytają o możliwość powstania przystanku w ciągu ulicy Przybyszewskiego pomiędzy ulicami Marcelińską i Rokietnicką. Odległość przystanków "Opalenicka" i "Polna/Szpital" na linii 169 jest znaczna i wynosi 650 m. W ostatnich 15 latach zaszły znaczne zmiany - powstały nowe obiektu Uniwersytetu Medycznego. Proszę o rozważenie możliwości urządzenia przystanku na wysokości Domu Studenckiego "Eskulap" lub przy Centrum Kongresowo-Dydaktycznym. Powstanie takiego przystanku nie tylko ułatwi dostęp dla mieszkańców tego rejonu, ale również umożliwi przesiadkę na linię nr 193, łączącą zespół szpitali przy ul. Lutyckiej i Dojazd – napisał w interpelacji do prezydenta Krzysztof Rosenkiewicz, radny miasta Poznania.

– W 2020 r. przygotowany zostanie projekt zmiany organizacji ruchu, uwzględniający powstanie przystanku autobusowego w pobliżu ul. Rokietnickiej. Lokalizacja przystanku zostanie skontultowana z Radą Osiedla. Ze względu na określone już plany inwestycyjne na 2020 r., budowa przystanku wstępnie planowana jest na rok 2021 – odpowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: