Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaje nie będą jeździć Przybyszewskiego. Przy Opalenickiej ma powstać nowy przystanek - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaje nie będą jeździć Przybyszewskiego. Przy Opalenickiej ma powstać nowy przystanek
21-02-2020 08:30   Janusz Ludwiczak
Przez cały miesiąc "siódemka" nie będzie dojeżdżać na Ogrody. Wszystko z powodu planowanego remontu sieci trakcyjnej. Z kolei w przyszłym roku przy ul. Opalenickiej ma powstać nowy przystanek.

W ubiegłym tygodniu ZTM i MPK przedstawiły tegoroczne plany remontu infrastruktury transportu publicznego. Na początek, bo już 16 marca rozpocznie się wymiana szyn na ul. Dowbora-Muśnickiego oraz ul. Kórnickiej. Objazdami pojadą tramwaje linii nr 5, 13 oraz 16. Utrudnienia potrwają do końca kwietnia.

Przez cały maj "siódemka" nie pojedzie wzdłuż ulicy Przybyszewskiego. Przeprowadzony zostanie remont sieci trakcyjnej - wymieniane będą słupy oraz liny nośne. Od 1 do 31 maja tramwaje linii nr 7 najprawdopodobniej zamiast na Ogrody dojeżdżać będą na Budziszyńską. Pasażerowie będą mogli korzystać z autobusu linii nr 193 jadącego wzdłuż ul. Przybyszewskiego, a na Ogrody dojechać "182".

Najpoważniejsze utrudnienia czekać będą pasażerów w wakacje. Od 27 czerwca do 31 sierpnia tramwaje w ogóle nie pojadą na Sołacz i Winogrady, a to z powodu prowadzonych prac na ul. Roosevelta, od wjazdu na trasę PST do pętli Wilczak. Z kolei jesienią roboty prowadzone będą na Jeżycach - tramwaje nie pojadą ulicą Dąbrowskiego od skrzyżowania z Żeromskiego do Mostu Teatralnego.

Ponadto w połowie roku ruszy przebudowa Ronda Rataje oraz ul. Wierzbięcice. Planowany jest również remont na ul. Św. Marcin wraz z budową skrętu dla tramwajów w Towarową.

To nie jedyne inwestycje. Niebawem powstać ma nowy przystanek na ul. Przybyszewskiego.

– Odległość między przystankami tramwajowymi "Bukowska" i "Rondo Jeziorańskiego" wynosi prawie kilometr. Mieszkańcy osiedla Stary Grunwald pytają o możliwość powstania przystanku w ciągu ulicy Przybyszewskiego pomiędzy ulicami Marcelińską i Rokietnicką. Odległość przystanków "Opalenicka" i "Polna/Szpital" na linii 169 jest znaczna i wynosi 650 m. W ostatnich 15 latach zaszły znaczne zmiany - powstały nowe obiektu Uniwersytetu Medycznego. Proszę o rozważenie możliwości urządzenia przystanku na wysokości Domu Studenckiego "Eskulap" lub przy Centrum Kongresowo-Dydaktycznym. Powstanie takiego przystanku nie tylko ułatwi dostęp dla mieszkańców tego rejonu, ale również umożliwi przesiadkę na linię nr 193, łączącą zespół szpitali przy ul. Lutyckiej i Dojazd – napisał w interpelacji do prezydenta Krzysztof Rosenkiewicz, radny miasta Poznania.

– W 2020 r. przygotowany zostanie projekt zmiany organizacji ruchu, uwzględniający powstanie przystanku autobusowego w pobliżu ul. Rokietnickiej. Lokalizacja przystanku zostanie skontultowana z Radą Osiedla. Ze względu na określone już plany inwestycyjne na 2020 r., budowa przystanku wstępnie planowana jest na rok 2021 – odpowiada Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: