Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szkoły zamknięte do 24 maja. Matury i egzaminy ósmoklasisty odbędą się w czerwcu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szkoły zamknięte do 24 maja. Matury i egzaminy ósmoklasisty odbędą się w czerwcu
24-04-2020 16:38   Janusz Ludwiczak
Szkoły, uczelnie, przedszkola i żłobki będą zamknięte jeszcze przez miesiąc - do 24 maja. 8 czerwca mają rozpocząć się matury, a egzamin ósmoklasisty zaplanowano w dniach 16, 17 i 18 czerwca.

W piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przedstawił informacje związane z funkcjonowaniem oświaty w związku z epidemią koronawirusa.

Szkoły, uczelnie wyższe, przedszkola i żłobki będą zamknięte jeszcze przez miesiąc. Do 24 maja kształcenie odbywać będzie się zdalnie z domu, przez internet.

Matury odbędą się od 8 do 29 czerwca. Zrezygnowano z egzaminów ustnych, na co zgodziły się władze uczelni. Przesunięte daty nie będzie miało wpływu na rekrutację kandydatów na studia.

Egzaminy ósmoklasisty mają odbyć się w dniach od 16 do 18 czerwca.

Od 22 czerwca do 9 lipca przeprowadzone zostaną egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, a egzamin zawodowy w nowej formule z 2019 r. odbędzie się od 17 do 28 sierpnia.

Rok akademicki 2020/2021 ma rozpocząć się planowo 1 października.

Na razie nie wiadomo czy wakacje rozpoczną się planowo pod koniec czerwca. Jak powiedział minister edukacji nie powinno być konieczności zmiany terminu zakończenia roku szkolnego.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
Niezapominajka
19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

21

wrz

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

22

wrz

16:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Prawo spadkowe" - spotkanie z prawnikiem
- obowiązują zapisy w sekretariacie Klubu "Krąg" lub telefonicznie: 61 64 74 288

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: