Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Aż do września tramwaje nie będą jeździć główną ulicą Łazarza. Rusza remont na Głogowskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Aż do września tramwaje nie będą jeździć główną ulicą Łazarza. Rusza remont na Głogowskiej
14-06-2019 11:00   Janusz Ludwiczak
Od 20 czerwca na dwa miesiące tramwaje nie będą jeździć główną ulicą Łazarza. Wszystko z powodu remontu sieci wodociągowej zaplanowanego przez Aquanet. Równocześnie MPK przeprowadzi prace torowe.

Jak już informowaliśmy w kwietniu przez pół czerwca i całe wakacje zarówno pasażerów jak i kierowców czekają poważne utrudnienia na głównej ulicy Łazarza.

17 czerwca Aquanet rozpocznie remont sieci wodociągowej.
– Prace rozpoczniemy 17 czerwca. Przeprowadzimy remont sieci wodociągowej w ul. Głogowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Śniadeckich do skrzyżowania z ul. Potworowskiego. Zakres prac przewiduje wymianę węzła zasuw w skrzyżowaniu z ul. Śniadeckich, Berwińskiego, Kanałową, Sczanieckiej i Niegolewskich – wyjaśnia portalowi lazarz.pl Dorota Wiśniewska, rzecznik Aquanetu.

– Remont będzie wykonany w technologii bezwykopowej przy reliningu tzw. "rura w rurę" . Technologia reliningu polega na wprowadzeniu (przy użyciu wciągarki) długich odcinków rur z polietylenu, które zostały wcześniej przygotowane na potrzeby renowacji . Zgrzane doczołowo rury, wciągnięte do wyczyszczonego ze zbędnego osadu przewodu stanowią nową, integralną sieć wodociągową, która posiada wszystkie parametry technologiczne jak nowo wybudowana tradycyjnymi metodami sieć. Na zadaniu będą występowały wykopy punktowe (technologiczne), które umożliwią czyszczenie wodociągu i wprowadzenie nowego przewodu rurowego a także umożliwiającego wymianę węzłów – objaśnia Dorota Wiśniewska z Aquanetu.

W pierwszym etapie od 17 czerwca do 8 lipca prace prowadzone będą na odcinku od Śniadeckich do Niegolewskim, a później roboty prowadzone będą aż do skrzyżowania z Potworowskiego.

W czasie remontu torowiska na początkowym odcinku ul. Głogowskiej zamknięty będzie wewnętrzny pas ruchu od mostu Dworcowego do ul. Hetmańskiej, a ruch odbywać się będzie jednym pasem.

Równolegle prace związane z naprawą torowiska przeprowadzi MPK.

Od 20 czerwca zawieszone zostanie kursowanie "trójki" (która i tak nie jeździ w wakacje), a także "piątki". Zmienionymi trasami pojadą tramwaje linii nr 8, 11, 12 i 14.

Ponadto w Boże Ciało z powodu remontu zamknięte zostanie torowisko na ul. Jana Pawła II (od Śródki do Kórnickiej). Z kolei od czwartku w związku z zakończeniem wymiany sieci trakcyjnej bimby znów będą dojeżdżać do Miłostowa.

ZTM nie zdecydował się na uruchomienie autobusów "za tramwaj". Wzdłuż ulicy Głogowskiej aż do Kaponiery i dalej ulicą Dworcową do pętli "Poznań Główny" mają kursować autobusy linii nr 149, 175 i 180, które zostaną wydłużone z Górczyna.

W związku z brakiem możliwości wyjazdu z dolnej trasy PST, linie nr 12 i 14 poprowadzone zostaną ul. Roosevelta, jednak - w celu ułatwienia podróżowania między Piątkowem i Winogradami a centrum miasta - w dni robocze uruchamiana będzie linia tramwajowa nr 19. "Dziewiętnastka" będzie kursować w godzinach szczytu komunikacyjnego (ok. 6.30-9.00 i 14.00-18.30), stanowiąc istotne wzmocnienie komunikacji zbiorowej podczas remontów.

Jest za to dobra wiadomość. W porównaniu do lat ubiegłych w wakacje tramwaje będą jeździć nie co kwadrans, a co 20 minut.

– Należy zwrócić uwagę, że początek prac, a co się z tym wiąże także zmian w komunikacji, zbiega się w czasie z Bożym Ciałem oraz wprowadzeniem letniego rozkładu jazdy. W czasie wakacji w dni robocze tramwaje będą kursowały co 12, a nie jak w minionych latach co 15 minut, natomiast autobusy co 15 minut. 20 czerwca będzie obowiązywał świąteczny, a dzień później sobotni rozkład jazdy – wyjaśnia Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM).

Zmiany w komunikacji od 20 czerwca:

Linia nr 3:
ZAWIESZONA

Linia nr 4:
ZAWIESZONA

Linia nr 5:
ZAWIESZONA

Linia nr 6:
JUNIKOWO – Grunwaldzka – ... – rondo Rataje – trasa Kórnicka – Piaśnicka (tunel) – Szwedzka – FRANOWO

Linia nr 7:
OGRODY – ... – rondo Rataje – Jana Pawła II – Most św. Rocha – pl. Bernardyński – Podgórna – Marcinkowskiego – Fredry – Most Teatralny – Roosevelta –Pułaskiego – Winogrady – al. Solidarności – POŁABSKA

Linia nr 8:
GÓCZYN – Głogowska – Hetmańska – Reymonta – rondo Jeziorańskiego – Grunwaldzka – Bukowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – ... – MIŁOSTOWO

Linia nr 11:
PIĄTKOWSKA – ... – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Bukowska – Grunwaldzka – rondo Jeziorańskiego – Reymonta – Hetmańska – Starołęcka – STAROŁĘKA
W niedziele i święta linia będzie funkcjonować od około godz. 6:00 (co 30 minut do godz. 10:00)

Linia nr 12:
OS. SOBIESKIEGO – trasa PST – Roosevelta – rondo Kaponiera – Roosevelta – Most Dworcowy – Matyi – Królowej Jadwigi – … – STAROŁĘKA

Linia nr 14:
GÓRCZYN – Głogowska – Hetmańska – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 17:
MIŁOSTOWO – Warszawska – rondo Śródka – Wyszyńskiego – … – OGRODY

Linia nr 19:
OS. SOBIESKIEGO – Trasa PST – DWORZEC ZACHODNI
Kursowanie tylko w dni robocze w szczytach komunikacyjnych co 12 minut

Autobus "za tramwaj" – linia T4:
RONDO ŚRÓDKA – Jana Pawła II – RONDO RATAJE

Linie autobusowe nr 149, 175 i 180:
... – Głogowska – Wiadukt Kosynierów Górczyńskich – Głogowska – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Most Uniwersytecki – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Linie nr 149, 175, 180 kursować będą z łączną częstotliwością co ok. 7 minut.


Objazd dla ul. Śniadeckich z Głogowskiej, Map: Aquanet


Komunikacja na Łazarzu od 20 czerwca, Map: ZTM


Komentarze (5)

17-06-2019 19:50:28
Kolejarka
Inni szatani są tu czynni
16-06-2019 16:16:02
asas
I bardzo dobrze, moim zdaniem na ulicy Głogowskiej w ogółe powinien być całkowity zakaz ruchu !
16-06-2019 13:29:19
M.
@Adrian, wewnętrzny pas ruchu zajmnie ekipa z MPK. Natomiast zewnętrzny będzie wyłączony przez Aquanet. I to już od poniedziałku.
15-06-2019 20:36:05
Adrian
,,W czasie remontu na ul. Głogowskiej zamknięty będzie wewnętrzny pas ruchu od mostu Dworcowego do ul. Hetmańskiej,, - będzie to doskonała sytuacja, żeby w praktyce sprawdzić jak będzie wyglądała sytuacja na tej i lokalnych (bocznych) uliczkach równoległych do Głogowskiej, w sytuacji zrealizowania postulatów pewnych grup osób dążących do zwężenia na stałe Głogowskiej do jednego pasa ruchu. Będzie to empiryczny dowód na to kto ma racje w tych sprawach światopoglądowych. Mimo wszystko życzę sobie i mieszkańcom Łazarza wytrwałości w czasie tego remontu
14-06-2019 21:57:01
morlock
Heh. Zaraz po takim "remoncie" wywaliło rurę na winklu MBB i Głogowskiego. I tak, w miarę regularnie co kwartał...
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: