Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK rozpoczęło remont torowiska na Hetmańskiej, Aquanet buduje wodociąg na Reymonta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK rozpoczęło remont torowiska na Hetmańskiej, Aquanet buduje wodociąg na Reymonta
05-09-2018 14:17   Janusz Ludwiczak
Przez najbliższe dwa tygodnie z utrudnieniami muszą liczyć się zarówno pasażerowie jak i kierowcy w związku z robotami prowadzonymi na ul. Hetmańskiej przy skrzyżowaniu z Głogowską oraz na ul. Reymonta w rejonie Chociszewskiego.

W poniedziałek rozpoczął się remont torowiska na ulicy Hetmańskiej, pomiędzy Głogowską a Kasprzaka. Przez najbliższe dwa tygodnie ekipy MPK wymieniać będą rozjazdy. Z tego powodu aż do 16 września tramwaje linii nr 1 i 7 kursują objazdem przez Głogowską i Grunwaldzką.

Pasażerowie nie dojadą jednak autobusem "za tramwaj" w rejon węzła Arciszewskiego i do ronda Jeziorańskiego. ZTM radzi pasażerom korzystanie z autobusów linii nr 64, 79 i 93.

– Na odcinku od Głogowskiej do Arciszewskiego należy korzystać z linii 79 i 64, na odcinku od Arciszewskiego do ronda Nowaka-Jeziorańskiego z linii 93. Linia autobusowa nr 93 otrzymała dodatkowy przystanek na żądanie "Arena" – tłumaczy Tomasz Gieżyński, główny specjalista Działu Infrastruktury i Eksploatacji Zarządu Transportu Miejskiego.

Remont nie spowodował zmian w ruchu kołowym, jednak z utrudnieniami muszą liczyć się piesi.

– Mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu pieszych na przejściu przez ul. Hetmańską po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Głogowską – należy wówczas korzystać z wytyczonego przejścia tymczasowego lub z przejścia dla pieszych przez ul. Hetmańską wzdłuż ul. Kasprzaka – objaśnia Tomasz Gieżyński z ZTM.

Remont torowiska prowadzony jest również na ulicy Reymonta. W tym samym miejscu prace prowadzi również Aquanet, który buduje sieć wodociągową.

– Na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Chociszewskiego prowadzone są prace związane z budową magistrali wodociągowej. Roboty są skoordynowane z pracami MPK na ulicy Hetmańskiej. W ramach naszych robót zdemontowane i odtworzone zostaną tory tramwajowe na wysokości skrzyżowania z ul. Chociszewskiego oraz zwężona zostanie zachodnia nitka ulicy Reymonta, Na skrzyżowaniu Reymonta/Chociszewskiego wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna a ruchem pieszych kierować będzie uprawniona osoba – wyjaśnia Dorota Wiśniewska, rzecznik Aqaunetu.

W związku z tym z utrudnieniami w ruchu musza liczyć się kierowcy, którzy mają do dyspozycji tylko jedną nitkę na ulicy Reymonta. Wyłączona została również sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Chociszewskiego. Ruchem, zwłaszcza dla uczniów SP90 steruje uprawniona osoba.

Utrudnienia na Hetmańskiej i Reymonta mają zakończy się do 16 września.

Jest też dobra wiadomość dla pasażerów MPK. Od poniedziałku bimby kursują częściej. Tramwaje w dni robocze w godzinach szczytu, czyli w godz. 6:30-9:00 i 14:00-18:30 kursują co 10 minut (w wakacje było to co kwadrans).

Ponadto w porannym szczycie komunikacyjnym między godz. 6:30 a 9:00 "piętnastka" będzie jeździć częściej – co 6 minut.

Z kolei tramwaje linii nr 11 w szczycie jeżdżą co 20 minut.

Natomiast autobusy linii nr 51, 63, 64, 68, 69, 71, 82 i 93 w dni robocze w godzinach szczytu (od 6 do 8 oraz od 13 do 18) przyjeżdżają na przystanki co 12 minut (w wakacje było to co 15 min.).


Komentarze (3)

05-09-2018 17:16:41
łe1
Cieplik na 100% nie - raczej roboty energetyczne, bo widać czerone rury.
05-09-2018 14:58:13
REDAKCJA
@łe1: OK, sprawdzę w wolnej chwili. A nie są to prace związane z remontem budynków lub budową przyłączy np. cieplnych?
05-09-2018 14:43:56
łe1
Do redakcji. Czy coś Państwu wiadomo na robotach - wykopach, które od prawie dwóch tygodni pojawiły się na Kolejowej i Calliera, żadnych informacji na stronach ZDM Poznań, a wygląda to na grubszy remont.Najlepsze jest oznakowanie: Przejście druga stroną - a tam też rozkopany i zawalony ziemią z wykopu chodnik. Piesi chodzą po jezdni - oby nic się nie stało.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: