Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza i na Placu Nowakowskiego w końcu stanęły toalety automatyczne - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza i na Placu Nowakowskiego w końcu stanęły toalety automatyczne
23-04-2019 08:20   Janusz Ludwiczak
Po dwóch latach opóźnień w końcu w Parku Kasprowicza i na Placu Nowakowskiego stanęły toalety automatyczne.

Na Euro 2012 w Poznaniu pojawiło się osiem automatycznych toalet miejskich, które stanęły przy pl. Międzymoście na Chwaliszewie, w Parku Sołackim (przy zbiegu Małopolskiej i Śląskiej), na ul. Roosevelta (przy Moście Teatralnym), na skwerze Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego (ul. Zielona), przy skrzyżowaniu Królowej Jadwigi i Górnej Wildy oraz przy zbiegu Strzeleckiej i Garbary, a także przy dworcu autobusowym na Starołęce (ul. Książeca).

Są one samoczyszczące. Oznacza to, że gdy tylko osoba korzystająca z toalety opuści pomieszczenie w tym czasie drzwi się blokują, a następnie samoczynnie czyszczone są podłogi, umywalka i sedes.

Kolejne toalety automatyczne już w 2017 roku miały pojawić się na Łazarzu.

– W Parku Kasprowicza planujemy wybudować automatyczną toaletę, w pierwszym kwartale 2017 roku. Obecnie w tym celu prowadzimy procedurę budowlaną. Występujemy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenie konserwatorskie, pozwolenie na budowę itd.. Na ten cel mamy zabezpieczone środki w budżecie miasta. Na pierwszej pozycji listy rezerwowej mamy Plac im. Nowakowskiego. Mamy już wstępną zgodę Miejskiego Konserwatora Zabytków. Jeżeli projekt nie zostanie zrealizowany w ramach "Rozbudowy sieci automatycznych toalet w 2017 r.", będzie rekomendowany na pierwszym miejscu do dalszego etapu realizacji rozbudowy sieci miejskich toalet. Szacowany koszt dostawy jednej toalety, budowlanych robót przygotowawczych i budowy wszystkich przyłączy to około 300.000 zł – mówił nam w sierpniu 2016 roku Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

W końcu Usługi Komunalne ogłosiły i rozstrzygnęły przetarg na tą inwestycję. Powodem dwuletniego opóźnienia są procedury formalne.

– Musimy to robić pełną procedurą budowlaną, tak jakbyśmy stawiali budynki wielorodzinne, czyli muszę mieć warunki zabudowy, pozwolenie konserwatorskie, pozwolenie na podłączenie mediów, co nie zawsze jest to możliwe, pozwolenie na budowę. W Parku Kasprowicza mieliśmy problem ze studzienką, z kolei na Placu Nowakowskiego toaleta znajdzie się w pobliżu ulicy Białej, gdyż niemożliwe było dociągnięcie innego przyłącza, musielibyśmy przekopywać ulicę Przybyszewskiego. Wbrew pozorom działaliśmy cały czas – tłumaczy Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.


Komentarze (3)

24-04-2019 17:11:05
pyra
@Andrzej, chyba zartujesz :) bedziemy latac do domu jak sie nam zachce ?
24-04-2019 10:52:33
Andrzej
Mieszkańcy mają toalety w domu więc to jest prezent dla przyjezdnych
23-04-2019 10:04:55
pyra
Ta biurokracja przeraza !!! Wiecej papierow/dokumentow niz pomiesci ta toaleta. Ale co ciekawe sciezki rowerowe ida jak burza do przodu i tu nie widac biurokracji a przynajmniej jej negatywnych efektow w formie opoznien czyli jedne Wydzialy Miasta pracuja lepiej i szybciej niz pozostale ??? "Wbrew pozorom działaliśmy cały czas – tłumaczy Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych" - chyba nie tak jak nalezy bo to jakas parodia pracy urzedniczej, to nie jest wiezowiec a wychodek ! Nie robcie z mieszkancow idiotow.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: