Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Toaleta pod stacją PeSTki na Dworcu Zachodnim będzie płatna, ale nie ma w niej już być bezdomnych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Toaleta pod stacją PeSTki na Dworcu Zachodnim będzie płatna, ale nie ma w niej już być bezdomnych
07-07-2015 07:26   Janusz Ludwiczak
Złotówkę i 50 groszy zapłacimy za możliwość skorzystania z toalety pod stacją szybkiego tramwaju na Dworcu Zachodnim. Obecnie trwa montaż bramek płatniczych. Zarząd Transportu Miejskiego, który jest zarządcą nieruchomości przekazał szalet spółce Usługi Komunalne. Rozwiązanie to ma na celu wyeliminować z tego miejsca bezdomnych i osoby nietrzeźwe.

Jak informuje portal codziennypoznan.pl skończą się kłopoty poznaniaków i turystów, którzy chcąc skorzystać z nowych toalet na przy przystanku PST na Dworcu Zachodnim, natykali się na alkoholowe biesiady bezdomnych. Rozwiązanie jednak nie jest do końca przyjemne: toaleta bowiem będzie płatna.

Do tej pory toaleta w przejściu podziemnym pod stacją PST na Dworcu Zachodnim należała do Zarządu Transportu Miejskiego. Ten przekazał ją w powierzanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, a przewoźnik powierzył szalet Usługom Komunalnym.

Porozumieliśmy się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej, który teraz będzie się zajmował toaletami na dworcu – objaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy MPK Poznań.

Zarząd nad toaletą przejęła już spółka Usługi Komunalne - obecnie trwa montaż bramek, przez które trzeba będzie przejść, jeżeli będzie się chciało skorzystać z toalety.

Toaleta będzie płatna, tak jak wszystkie toalety publiczne w Poznaniu. Opłata będzie wynosiła 1,5 zł i pozwoli też zmniejszyć koszt najmu osoby, która na stałe będzie na terenie toalet przy Dworcu Zachodnim. Ta osoba będzie pilnowała toalety, ale też wpuszczała osoby na wózkach przez specjalną bramkę, czy też rozmieniała monety na drobne, jeżeli ktoś nie będzie ich miał. Toaletę trzeci dzień doprowadzamy do porządku. Nieciekawie tam wyglądało – wyjaśnia Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

Pytanie tylko dlaczego nie można było zrobić do soboty, 4 lipca, kiedy to na przedłużoną trasę PST do Dworca Zachodniego powróciły tramwaje linii nr 12 i 14. Nie ma to jak poznański porzundek.


Komentarze (1)

08-07-2015 14:01:43
Negatyw
Jak bezdomny uzbiera 1,50zł, może sobie wejść i spać do woli. To i tak najtańszy hotel w mieście...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: