Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Można już korzystać z szaletu w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5. Kosztował prawie 800 tys zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Można już korzystać z szaletu w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5. Kosztował prawie 800 tys zł
29-04-2014 13:48   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek o godz. 8 otwarta została publiczna toaleta, która powstała za 780 tysięcy złotych w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5. Osoby, zwłaszcza niepełnosprawne muszą jednak załatwiać swoje potrzeby licząc się z podglądaniem przez inne osoby, gdyż wykonawca nie zakleił szyb od strony podwórza.

Szalet początkowo miał zostać otwarty już w listopadzie zeszłego roku, później miało to nastąpić pod koniec marca. Jednak na przeszkodzie stanęły problemy z podłączeniem przyłączy wodnych i kanalizacyjnych.

Musieliśmy przedłużyć umowę z wykonawcą. Trzeba było dostosować obiekt do niezależnych od budynku przyłączy wodnych i kanalizacyjnych. Wykonawca musiał wykonać również nowe przyłącza energetyczne. Wymagało to zamiennego pozwolenia na budowę. Pomieszczenia były strasznie zawilgocone. Trzeba było wykonać żelowanie i osuszenie metodą iniekcji - powiedział Maciej Dźwig, dyrektor Usług Komunalnych.

WC w kamienicy przy Rynku Łazarskim 5 ma 110 metrów kwadratowych, znajduje się w nim toaleta dla osób niepełnosprawnych, dwie kabiny i pisuary dla mężczyzn oraz trzy kabiny dla pań.

W poniedziałek po godz. 12 gdy robiliśmy zdjęcia, przez cztery godziny funkcjonowania z toalety skorzystało 12 osób. Za skorzystanie z szaletu, który czynny będzie od godz. 8 do 18, a w soboty do 16 zapłacimy 1,50 zł, zaś za kąpiel pod prysznicem 5 zł.

W grudniu 2009 roku został wyburzony szalet, który znajdował się na Lejku Łazarskim. Zamiast nowej toalety początkowo na Rynku Łazarskim stanęły toi toje, które okazały się dużym problemem. Kupcom i klientom towarzyszyły nieprzyjemne zapachy, fatalne były też warunki sanitarne przenośnych toalet. W końcu spółka Targowiska ustawiła na płycie Rynku Łazarskiego kontener sanitarny. W momencie, kiedy powstanie szalet w kamienicy pod "piątką" tymczasowa toaleta w kontenerze ma zostać zlikwidowana. Póki co działać będą obie toalety.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lis

do 23-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznański Jarmark Świąteczny - Betlejem Poznańskie

27

lis

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Katarzynki
• nauka jazdy tramwajem
• zwiedzanie Izby Pamięci
• wystawa modeli papierowych, w skali HD i z klocków Lego w godz. 12:00-16:00

Dworzec Zachodni
Katarzynki
• wystawa taboru historycznego i współczesnego
• wystawa pojazdów technicznych
przystanek PeSTki - w godz. 12:00-16:00

29

lis

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Piosenki Leonarda Cohena - koncert Kwartetu Proforma
- bezpłatne wejściówki na spektakl można rezerwować mailowo (zapisy.klubkrag@gmail.com) lub odebrać w sekretariacie Klubu Krąg

02

gru

do 04-12-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: