Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Placu Nowakowskiego opóźniona o ponad dwa miesiące - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Placu Nowakowskiego opóźniona o ponad dwa miesiące
05-09-2018 16:09   Janusz Ludwiczak
Przebudowa skweru w obrębie ulic Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego, Białej i Niecałej miała zakończyć się na początku lipca, tymczasem inwestycja jest opóźniona o ponad dwa miesiące. Zmodernizowany Plac Nowakowskiego ma zostać otwarty dopiero w połowie września.

Przebudowa Placu Nowakowskiego rozpoczęła się pod koniec marca. W ramach inwestycji wymieniono nawierzchnię alejek, zbudowano nowe siłownie zewnętrzne, rozbudowano plac zabaw, powstały nowe elementy małej architektury. Skwer miał zostać udostępniony na początku lipca, jednak inwestycja opóźniona jest o dwa i pół miesiąca.

– Kończymy prace, w piątek odbędzie się odbiór techniczny. Otwarcie skweru wykonuje Gabinet Prezydenta. Opóźnienie wynika stąd, że podwykonawca, który miał dostarczyć prefabrykaty miał opóźnienie w dostawie elementów o ponad 3 tygodnie – tłumaczy Jolanta Szymczak, inspektor Nadzoru Grunwald Zarządu Zieleni Miejskiej.

Plac Nowakowskiego zostanie oddany do użytku dopiero w połowie września, a to dlatego, że najpierw wykonane muszą zostać odbiory techniczne i Zarząd Zieleni Miejskiej, który realizuje inwestycje musi otrzymać pozwolenie od Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Plac Kazimierza położony jest przy rondzie Jeziorańskiego, pomiędzy ulicami: Przybyszewskiego, Białą, Niecałą i Grunwaldzką. Skwer nie był remontowany od lat.

– Główny element przestrzenny - centralny plac, wysypany żwirem nie stanowił zachęty do dłuższego pobytu w tym miejscu i wykorzystywany był głównie jako ciąg komunikacyjny łączący skosem ul. Przybyszewskiego z Grunwaldzką. Jedynie północna część placu Nowakowskiego, w którym znajduje się pergola plac zabaw i siłownia cieszyła się większym zainteresowaniem. Od strony ronda Jeziorańskiego powstało główne wejście, przy którym znalazły się ławki i stojaki rowerowe, niebawem znajdzie się tam toaleta. Ponadto na teren placu będzie można wejść od ul. Białej i Niecałej. Ciągi komunikacyjne wykonane zostały z nawierzchni mineralnej typu Hanse Grand i doprowadzą m.in. do placu centralnego, na którym zaplanowano miejsca do gier w szachy czy karty. Zaprojektowano muldę trawiastą z soliterem w postaci niskiego drzewa, którą można będzie wykorzystać na wiele sposobów. Plac zabaw doposażony został w nowe urządzenia zabawowe i edukacyjne, zastosowanie muld zwiększy jego atrakcyjność. Dotychczasowa siłownia, która została wyposażona w dodatkowe urządzenia została przeniesiona bliżej ulicy Niecałej – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Przebudowa Placu Nowakowskiego kosztowała blisko 1,4 milionów złotych (1 358 388,60 zł).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
- akcja twórcza z książką "Najlepsza zupa na świecie" w ramach 23. Biennale Sztuki dla Dziecka „Spotkanie jako sztuka”.
(zapisy na dom

21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: