Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Placu Nowakowskiego opóźniona o ponad dwa miesiące - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Placu Nowakowskiego opóźniona o ponad dwa miesiące
05-09-2018 16:09   Janusz Ludwiczak
Przebudowa skweru w obrębie ulic Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego, Białej i Niecałej miała zakończyć się na początku lipca, tymczasem inwestycja jest opóźniona o ponad dwa miesiące. Zmodernizowany Plac Nowakowskiego ma zostać otwarty dopiero w połowie września.

Przebudowa Placu Nowakowskiego rozpoczęła się pod koniec marca. W ramach inwestycji wymieniono nawierzchnię alejek, zbudowano nowe siłownie zewnętrzne, rozbudowano plac zabaw, powstały nowe elementy małej architektury. Skwer miał zostać udostępniony na początku lipca, jednak inwestycja opóźniona jest o dwa i pół miesiąca.

– Kończymy prace, w piątek odbędzie się odbiór techniczny. Otwarcie skweru wykonuje Gabinet Prezydenta. Opóźnienie wynika stąd, że podwykonawca, który miał dostarczyć prefabrykaty miał opóźnienie w dostawie elementów o ponad 3 tygodnie – tłumaczy Jolanta Szymczak, inspektor Nadzoru Grunwald Zarządu Zieleni Miejskiej.

Plac Nowakowskiego zostanie oddany do użytku dopiero w połowie września, a to dlatego, że najpierw wykonane muszą zostać odbiory techniczne i Zarząd Zieleni Miejskiej, który realizuje inwestycje musi otrzymać pozwolenie od Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Plac Kazimierza położony jest przy rondzie Jeziorańskiego, pomiędzy ulicami: Przybyszewskiego, Białą, Niecałą i Grunwaldzką. Skwer nie był remontowany od lat.

– Główny element przestrzenny - centralny plac, wysypany żwirem nie stanowił zachęty do dłuższego pobytu w tym miejscu i wykorzystywany był głównie jako ciąg komunikacyjny łączący skosem ul. Przybyszewskiego z Grunwaldzką. Jedynie północna część placu Nowakowskiego, w którym znajduje się pergola plac zabaw i siłownia cieszyła się większym zainteresowaniem. Od strony ronda Jeziorańskiego powstało główne wejście, przy którym znalazły się ławki i stojaki rowerowe, niebawem znajdzie się tam toaleta. Ponadto na teren placu będzie można wejść od ul. Białej i Niecałej. Ciągi komunikacyjne wykonane zostały z nawierzchni mineralnej typu Hanse Grand i doprowadzą m.in. do placu centralnego, na którym zaplanowano miejsca do gier w szachy czy karty. Zaprojektowano muldę trawiastą z soliterem w postaci niskiego drzewa, którą można będzie wykorzystać na wiele sposobów. Plac zabaw doposażony został w nowe urządzenia zabawowe i edukacyjne, zastosowanie muld zwiększy jego atrakcyjność. Dotychczasowa siłownia, która została wyposażona w dodatkowe urządzenia została przeniesiona bliżej ulicy Niecałej – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Przebudowa Placu Nowakowskiego kosztowała blisko 1,4 milionów złotych (1 358 388,60 zł).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: