Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przebudowa Placu Nowakowskiego opóźniona o ponad dwa miesiące - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przebudowa Placu Nowakowskiego opóźniona o ponad dwa miesiące
05-09-2018 16:09   Janusz Ludwiczak
Przebudowa skweru w obrębie ulic Grunwaldzkiej, Przybyszewskiego, Białej i Niecałej miała zakończyć się na początku lipca, tymczasem inwestycja jest opóźniona o ponad dwa miesiące. Zmodernizowany Plac Nowakowskiego ma zostać otwarty dopiero w połowie września.

Przebudowa Placu Nowakowskiego rozpoczęła się pod koniec marca. W ramach inwestycji wymieniono nawierzchnię alejek, zbudowano nowe siłownie zewnętrzne, rozbudowano plac zabaw, powstały nowe elementy małej architektury. Skwer miał zostać udostępniony na początku lipca, jednak inwestycja opóźniona jest o dwa i pół miesiąca.

– Kończymy prace, w piątek odbędzie się odbiór techniczny. Otwarcie skweru wykonuje Gabinet Prezydenta. Opóźnienie wynika stąd, że podwykonawca, który miał dostarczyć prefabrykaty miał opóźnienie w dostawie elementów o ponad 3 tygodnie – tłumaczy Jolanta Szymczak, inspektor Nadzoru Grunwald Zarządu Zieleni Miejskiej.

Plac Nowakowskiego zostanie oddany do użytku dopiero w połowie września, a to dlatego, że najpierw wykonane muszą zostać odbiory techniczne i Zarząd Zieleni Miejskiej, który realizuje inwestycje musi otrzymać pozwolenie od Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Plac Kazimierza położony jest przy rondzie Jeziorańskiego, pomiędzy ulicami: Przybyszewskiego, Białą, Niecałą i Grunwaldzką. Skwer nie był remontowany od lat.

– Główny element przestrzenny - centralny plac, wysypany żwirem nie stanowił zachęty do dłuższego pobytu w tym miejscu i wykorzystywany był głównie jako ciąg komunikacyjny łączący skosem ul. Przybyszewskiego z Grunwaldzką. Jedynie północna część placu Nowakowskiego, w którym znajduje się pergola plac zabaw i siłownia cieszyła się większym zainteresowaniem. Od strony ronda Jeziorańskiego powstało główne wejście, przy którym znalazły się ławki i stojaki rowerowe, niebawem znajdzie się tam toaleta. Ponadto na teren placu będzie można wejść od ul. Białej i Niecałej. Ciągi komunikacyjne wykonane zostały z nawierzchni mineralnej typu Hanse Grand i doprowadzą m.in. do placu centralnego, na którym zaplanowano miejsca do gier w szachy czy karty. Zaprojektowano muldę trawiastą z soliterem w postaci niskiego drzewa, którą można będzie wykorzystać na wiele sposobów. Plac zabaw doposażony został w nowe urządzenia zabawowe i edukacyjne, zastosowanie muld zwiększy jego atrakcyjność. Dotychczasowa siłownia, która została wyposażona w dodatkowe urządzenia została przeniesiona bliżej ulicy Niecałej – informuje Zarząd Zieleni Miejskiej.

Przebudowa Placu Nowakowskiego kosztowała blisko 1,4 milionów złotych (1 358 388,60 zł).


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: