Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielone inspiracje i raj dla ogrodników – rozpoczęła się Gardenia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielone inspiracje i raj dla ogrodników – rozpoczęła się Gardenia
21-02-2019 10:16   redakcja, MTP
Piękne gatunki drzew czy krzewów, nowości ogrodnicze, ciekawe kompozycje kwiatowe, oryginalne elementy dekoracyjne, rośliny doniczkowe i rabatowe, nasiona traw lub warzyw… – w czwartek rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania wejściówki na "Gardenię".

Wiosną i latem ogród staje się miejscem odpoczynku, przestrzenią do relaksu po ciężkim dniu, zabawy dla dzieci, a przede wszystkim obszarem, gdzie można rozwijać swoje pasje. Zielona przestrzeń budzi się do życia, stając się piękna, kolorowa i fascynująca. Zanim jednak wiosenna aura zawita na dobre na terenach zielonych, trzeba zaangażować się w liczne obowiązki. Miłośników zieleni czeka m.in. regeneracja trawnika po zimie, sadzenie kwiatów, przycinanie drzewek czy ogóle porządki w narzędziach ogrodniczych.

Targi "Gardenia" to doskonała okazja do zakupu nowych narzędzi, sprzętu ogrodniczego, akcesoriów do nawadniania oraz elementów małej architektury ogrodowej. Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich tętnić będzie inspiracjami, niebanalnymi rozwiązaniami i innowacyjnymi pomysłami ze wszystkich kategorii ogrodniczych.

Inspiracjom i pomysłom na efektywną aranżację zielonych przestrzeni sprzyjać będą warsztaty, pokazy i seminaria prowadzone przez wybitnych specjalistów. Wojtek Wardecki poprowadzi wyjątkowe warsztaty, podczas których wszyscy goście spragnieni nowych doświadczeń będą mogli utworzyć swój własny wariant lasu w żarówce. Po skończonej pracy, każdy będzie mógł zabrać dzieło do domu. Doświadczeniem w ogrodnictwie podzieli się także Marek Jezierski współtwórca programu „Rok w ogrodzie”, który poprowadzi również kolejną edycję warsztatów „Ogród marzeń tworzony z pasją”. Moc inspiracji czekać będzie też podczas „Rodzinnych warsztatów ogrodniczych”, które poprowadzi Witold Czuksanow. Do udziału w nich zapraszamy całe rodziny. Ta atrakcja kierowana również do najmłodszych miłośników zieleni.

Ogrody budowane na oczach zwiedzających
Wiele emocji wzbudzą także projektowane na żywo w ramach konkursu „Inspiracje-Aranżacje” ogrody pokazowe. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Zielone Marzenie”. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Budowa aranżacji odbywa się w pierwszym dniu targów na oczach zwiedzających. Zwycięzców wyłoni publiczność w drodze głosowania.

Interesujący cykl warsztatów, prelekcji i wystąpień przygotuje dla zwiedzających Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Uczestnicy mogą liczyć na porady sadownicze, inspiracje w zakresie projektowania ogrodu, a także wykłady na temat glonów w oczkach wodnych. Ciekawie zapowiadają się też pokazy członków Federacji Arborystów Polskich, podczas których opowiedzą o zasadach BHP w trakcie prac arborystycznych oraz przedstawią rodzaje cięć i sposoby poruszania się w koronie drzewa.

Nowością na tegorocznej "Gardenii" będzie pokaz cięcia róż rabatowych. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi podczas rodzinnych warsztatów ogrodniczych.

Zielona aleja
Jak powinna wyglądać wzorcowa parkowa aleja? Które z drzew najlepiej się w niej sprawdzą? Jak ją zaaranżować? Czy ważniejsza jest jej rola estetyczna, a może praktyczna? Zielona aleja parkowa będzie nie tylko miejscem inspiracji, ale i odpoczynku dla uczestników targów, którzy zawitają do pawilonu nr 5.

"Gardenii" towarzyszyć będą targi "Specjal Days", ma których prezentowane będą najnowsze trendy i nowinki z branży artykułów dekoracyjnych.

Targi "Gardenia" potrwają do soboty włącznie. Pierwsze dwa dni przeznaczone są dla profesjonalistów, natomiast trzeciego dnia, w sobotę ekspozycja otwarta będzie dla szerokiej publiczności. Na ten dzień organizator zaprasza szczególnie pasjonatów florystyki i dekoracji, hobbystów.

Dla naszych Czytelników mamy do rozdania 4 wejściówki na targi "Gardenia" oraz "Specjal Days".
Aby zdobyć wejściówkę należy odpowiedzieć na pytanie:
Który pawilon MTP przejdzie niebawem modernizację, o czym pisaliśmy niedawno
a) Pawilon nr 4
b) Pawilon nr 5
c) Iglica
Na Państwa odpowiedzi wraz z podaniem imienia i nazwiska czekamy na naszej skrzynce e-mailowej: konkurs@lazarz.pl dziś (tj. czwartku, 21 lutego 2019) do godz. 21:00.
Przesyłając zgłoszenie zgadzają się Państwo na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia konkursu oraz publikację imienia i nazwiska w przypadku wygranej.
Wśród nadesłanych prawidłowo odpowiedzi rozlosujemy po 4 wejściówki na Targi.
Zapraszamy do udziału w konkursie, życząc równocześnie powodzenia.

Nagrody w konkursie ufundowały Międzynarodowe Targi Poznańskie

Aktualizacja: Otrzymaliśmy ponad 50 zgłoszeń. "Sierotka marysia" miała trudne zadanie wylosować laureatów. Niestety w puli mieliśmy do rozdania tylko 4 bilety, które otrzymują:
• Marcin Pakuła
• Karolina Dobrowolska-Stasik
• Jacek Niedzielki
• Michał Gołębiewski
Zwycięzcy konkursu już otrzymali od nas bilety, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zachęcamy do śledzenia portalu lazarz.pl, już niebawem kolejne kursy.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

kwi

do 14-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Expo" - targi sportowe: bieg | aktywność | motywacja

14

kwi

Poznań * Łazarz
16. Poznań Półmaraton

17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: