Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi przebudują pawilon 4 – będzie miał parking podziemny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi przebudują pawilon 4 – będzie miał parking podziemny
18-02-2019 07:48   Janusz Ludwiczak
MTP niedługo rozpoczną gruntowną przebudowę pawilonu nr 4, który zostanie połączony z największą halą wystawienniczą. W ramach inwestycji budynek zyska kondygnację podziemną, w której znajdzie się parking.

Zbudowany w latach 1954-1955 pawilon nr 4 przejdzie kompleksową przebudowę. Targi planują połączyć "czwórkę" z największą halą wystawienniczą, czyli pawilonem nr 5, który ma obecnie 27 563 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, z czego 14 450,4 m² stanowi powierzchnia wystawiennicza. Podłoga pawilonu zostanie podniesiona, a pod pawilonem powstanie parking podziemny.

– Projekt zakłada połączenie budynku z pawilonem nr 5, który już dziś jest największą halą wystawienniczą w Polsce. Po połączeniu dwóch budynków będzie to kompleks pawilonów o powierzchni 22 tys. m². Integracja dwóch hal wymaga podniesienia posadzki w pawilonie nr 4 o 2 metry. Dzięki temu budynek zyska kondygnację podziemną, która może posłużyć jako parking dla samochodów osobowych. Fasady szczytowe budynku, fasada z ozdobnymi filarami od strony placu Marka oraz kształt dachu zostaną zachowane – wyjaśnia Katarzyna Błochowiak, rzecznik Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Prace związane z przebudową "czwórki" mają rozpocząć się we wrześniu. Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2020 roku.

PAWILON 4 – zbudowany w latach 1954-1955 przez Miastoprojekt Stolica - Przedsiębiorstwo Projektowe Budownictwa Miejskiego Warszawa. Autorem projektu architektonicznego jest prof. inż. arch. Bolesław Szmidt.
Pawilon był jednym z obiektów oddanych do użytku na XXIV targi poznańskie, zaplanowane na przełom czerwca i lipca 1955. Były to pierwsze targi po przerwie w latach 1951-1954, wywołanej zimną wojną i związanymi z nią działaniami gospodarczymi rządu PRL.
Architektura hali utrzymana jest w konwencji klasycyzującego socrealizmu, będąc jedynym przedstawicielem tego stylu na Targach. Pawilon przykrywa szeroki, kolebkowy dach nad główną nawą. Silnie zaakcentowane zostały boczne ryzality i portyki z kolumnami. W 2000 roku "czwórka" została lekko zmodernizowana. Do pawilonu dobudowano napowietrzne łączniki z pawilonu 3a i 5.


Fot: Janusz Ludwiczak, Wiz: MTP/Studio ADS

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (3)

18-02-2019 22:09:10
Kon
Ciekawe, do jakiego stanu doprowadzą Arenę i jej parkowe okolice. Tam też podobno mają się znaleźć parkingi. Wkrótce z tego parku nic nie zostanie...
18-02-2019 18:22:23
pyra
Rece opadaja...
18-02-2019 15:51:37
As
Kolejny jakiś idiotyczny wymysl kierownictwa targów. Najpierw zlikwidowano pawilon 15 później zaorano tereny wystawiennicze przy 3 a jeszcze wcześniej pozbyto się najlepszych terenów wystawowych przy śniadeckich...ŻENADA
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: