Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza ma być czynna aż do końca września - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza ma być czynna aż do końca września
30-08-2018 06:17   Janusz Ludwiczak
Kąpielisko przy Arenie nie zostanie zamknięte wraz z końcem wakacji. Dobra pogoda sprawia, że POSiR chce, by pływalnia letnia w Parku Kasprowicza czynna była do końca września – dowiedział się portal lazarz.pl.

Pływalnia letnia w Parku Kasprowicza została otwarta po kompleksowej modernizacji 2 lipca. Tylko w lipcu kąpielisko odwiedziło 40 tysięcy osób. Jak udało nam się dowiedzieć kąpielisko nie zostanie zamknięte wraz z końcem wakacji. Z basenów pod chmurką będziemy mogli korzystać aż do końca września. Skrócone zostaną jednak godziny otwarcia. Obiekt dostępny ma być w godz. od 11:00 do 18:00.

– Pływalnia ma być czynna dłużej. Decyzje teoretycznie zostały już podjęte, ale nie mam jeszcze oficjalnej informacji – powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Filip Borowiak, rzecznik POSiR.

Przypomnijmy. W październiku zeszłego roku ruszyła kompleksowa modernizacja kąpieliska przy Arenie. Inwestycję w końcu udało się rozpocząć, mimo, iż Poznańskie Inwestycje Miejskie miały problem z wyborem wykonawcy. W pierwszym przetargu nie wypłynęła żadna oferta, zaś do drugiego zamówienia ofertę nadesłała tylko jedna firma.

W ramach inwestycji wymieniono całkowicie stare instalacje wodne i techniczne, remont przeszła filtrownia i budynek szatni oraz zaplecza technicznego. Wyburzono całkowicie dotychczasowe baseny, w ich miejscu powstał nowy duży basen, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw.

Jednak po przebudowie spłycony został duży basen, którego głębokość wynosić będzie teraz od 1,2 do 1,4 m (do tej pory najgłębsze miejsce miało 1,8 m). Cześć średniego basenu została zasypana. W jego miejscu zbudowane zostały zbiorniki wraz z instalacją techniczną uzdatniania wody. Oprócz tego pojawiła się nowa zjeżdżalnia. Kręconą rynnę zastąpiła zjeżdżalnia falista, podobna do tej na Termach Maltańskich.

Wykonawca zrealizował inwestycję do końca maja, w czerwcu odbywały się odbiory techniczne i ostatnie prace kosmetyczne, tak by od 2 lipca mogli z pływalni letniej korzystać miłośnicy kąpieli wodnych i słonecznych, których jak się okazuje są tysiące.

Przebudowa pływalni letniej w Parku Kasprowicza kosztowała ponad 16,3 mln zł.


Komentarze (1)

05-09-2018 09:03:27
ania
Wczoraj przeszlam sie obok plywalni okolo godziny 3 popoludniu, bylo doslownie kilkanascie osob, basen pusty, super i pare osob w basenie. Moze w weekendy bedzie lepiej z frekwencja, pogoda ma byc nadal ladna. Zapytalam o ceny biletow czy poza sezonem jest nizsza cena, panienki bileterki odpowiedzialy, ze jest taka sama jak w sezonie, ulgowy 6zl a normalny 8zl.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: