Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Już 50 tys. osób odwiedziło pływalnię letnią w Parku Kasprowicza. Kąpielisko będzie czynne dłużej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Już 50 tys. osób odwiedziło pływalnię letnią w Parku Kasprowicza. Kąpielisko będzie czynne dłużej
05-08-2018 13:58   Janusz Ludwiczak
Kąpielisko przy Arenie przeżywa prawdziwe oblężenie. Tylko w lipcu z obiektu skorzystało 40 tys. osób. Kolejne 10 tysięcy gości odwiedziło pływalnię letnią w Parku Kasprowicza przez pierwsze cztery dni sierpnia. Mamy też dobrą wiadomość. Od poniedziałku z basenów pod chmurką będzie można korzystać dłużej, aż do godz. 20:00.

Tłumy odwiedzają pływalnię letnią w Parku Kasprowicza. Do tej pory z basenów przy Arenie skorzystało już 50 tysięcy osób. To rekord! O popularności obiektu świadczą chociażby długie kolejki ustawiające się do kas już od godz. 10.

– W lipcu z pływalni skorzystało prawie 40 tysięcy osób. Tylko przez pierwsze trzy dni sierpnia, w środę, czwartek i piątek mieliśmy w sumie 7 tys. osób, a dziś mamy ok. 3 tys. osób. Najwięcej osób odwiedza kompleks, gdy są upały, zwłaszcza, że temperatura wody w basenach wynosi 27-28°C – mówi w rozmowie z portalem lazarz.pl Andrzej Grudziński, kierownik Oddziału Kasprowicza POSiR.

Wszystko wskazuje, że kąpielisko w Parku Kasprowicza będzie bić kolejne rekordy. Najbliższe dni zapowiadają się słonecznie, bez opadów deszczu, z możliwych niewielkim zachmurzeniem. Termometry wskażą w poniedziałek 28°C, a od wtorku przekroczą znów "trzydziestkę". Najbardziej upalnie ma być w środę i czwartek – wtedy temperatura ma wynieść aż 36°C w cieniu!

Jest też dobra wiadomość. Od poniedziałku z basenów pod chmurką będzie można korzystać dłużej, aż do godz. 20:00.

– Wiceprezydent Tomasz Lewandowski przyjął mój wniosek, w ślad za głosami korzystających z basenu także pojawiającymi się na tej grupie i panującą pogodą, o przedłużeniu godzin otwarcia basenu odkrytego w parku Kasprowicza do godz. 20:00. Do tej godziny będą wpuszczani chętni, (a nie jak dotąd, na godzinę przed zamknięciem kas) – informuje Katarzyna Kretkowska, radna Miasta Poznania ze Zjednoczonej Lewicy.

Dodajmy, że od 23 lipca wydłużono już poranne godziny otwarcia kompleksu. Od godz. 7:30 z basenu korzystać mogą osoby chcące swobodnie popływać (w godz. 7:30-8:15 oraz 8:15-9:00). Wejście wyłącznie dla osób posiadających karnety, które kosztują 64 złote (ulgowy 48 zł) i upoważniają do 10 wejść.

ZOBACZ TAKŻE: Pół wieku temu powstało kąpielisko przy Arenie


Komentarze (2)

07-08-2018 12:29:06
klaustrofobia
Przy Arenie powinien być duży parking!!
07-08-2018 07:52:57
hekaiunusemai
...a parkingu jak nie było tak nie ma. Jarochowskiego i boczne zastawione autami jak popadnie, na trawnikach, w poprzek, po długości i na skos. Na pasach, przy pasach i w bramach. Miasto udostępnia obiekt ale miejsc dla samochodów nie zapewnia. Podwójna korzyść: nie trzeba wydawać kasiory na budowę parkingów a i straż miejska może golić dzień po dniu.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

paź

18:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
"Rapsod" - widowisko poetycko-muzyczne z okazji 200. urodzin Cypriana Kamila Norwida

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: