Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Światło i dźwięk – na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Arciszewskiego będzie sygnalizacja akustyczna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Światło i dźwięk – na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Arciszewskiego będzie sygnalizacja akustyczna
17-08-2018 00:29   Janusz Ludwiczak
Osoby niewidome i niedowidzące będą miały łatwiejszą drogę w przejściu przez skrzyżowanie ulic Hetmańskiej z Arciszewskiego.

Na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Arciszewskiego powstanie sygnalizacja akustyczna, która ma ułatwić poruszanie się osobom niewidomym i niedowidzącym.

"Sygnalizatory wyposażone będą w dodatkowe urządzenia pozwalające na bezpieczniejsze i łatwiejsze pokonanie jezdni. Na sygnalizację akustyczną składają się przede wszystkim głośniki emitujące dźwięk naprowadzający osobę niewidomą na sygnalizator. Ich głośność jest automatycznie dostosowywana do natężenia dźwięków otoczenia. Drugim elementem są przyciski o dodatkowych funkcjach. W momencie dotknięcia przycisku pieszy jest o tym informowany pojedynczym dźwiękiem, a po zapaleniu się zielonego światła przycisk zaczyna wibrować. Z boku urządzenia umieszczone zostały trójwymiarowe piktogramy prezentujące topografię przejścia dla pieszych. Dzięki nim osoba z dysfunkcją wzroku dowie się ile pasów jezdni ma do pokonania, czy po środku znajduje się wyspa, a jeżeli tak to czy jest na niej kolejny sygnalizator z przyciskiem. Piktogramy informują również z której strony na przejście wjeżdżają samochody" – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Sygnalizacje akustyczne działają już w kilku miejscach w Poznaniu, są m.in. na skrzyżowaniach ulic: Garbary/Estkowskiego, Pułaskiego/al. Wielkopolska czy Murawa/Słowiańska. Ostatnio pojawiły się na skrzyżowaniu ulic Naramowickiej i Serbskiej, a kolejna ma powstać na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Fredry.

Sygnalizacja akustyczna na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Arciszewskiego powstanie do końca września. Realizacja inwestycji nie spowoduje zakłócenia w ruchu drogowym, prace wiązać będą się jedynie z krótkotrwałymi utrudnieniami dla pieszych.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: