Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Folklor od Chorwacji i Hiszpanii po Panamę i Kanadę będzie można zobaczyć i usłyszeć w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Folklor od Chorwacji i Hiszpanii po Panamę i Kanadę będzie można zobaczyć i usłyszeć w Parku Wilsona
12-08-2018 14:15   Janusz Ludwiczak
Po dwuletniej przerwie do Parku Wilsona wraca Światowy Przegląd Folkloru "Integracje". W poniedziałkowy wieczór w muszli koncertowej odbędzie się biesiada ludowa, podczas której wystąpią zespoły z sześciu krajów: Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Panamy, Kanady i Polski, prezentując narodowe zwyczaje i lokalny folklor.

Światowy Przegląd Folkloru "Integracje" organizowany jest zawsze w połowie sierpnia od 2001 roku. Jego celem pokazanie dorobku kulturalnego różnych państw i wspólna integracja.

W ubiegłym roku "Integracje" nie odbyły się w Parku Wilsona, a to ze względu na remont muszli koncertowej. Jednak folklor z całego świata powraca po dwuletniej przerwie na Łazarz.

W najbliższy poniedziałek, 13 sierpnia o godz. 18:00 w Parku Wilsona odbędzie się Biesiada Ludowa. Będzie to jedyny koncert XVIII Światowego Przeglądu Folkloru "Integracje 2018" w Poznaniu.

– W festiwalu weźmie udział 6 grup: ze Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii, Panamy, Kanady i Polski. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, gdyż zainspirowani akcją "Mam folklor we krwi!", chcemy propagować oddawanie krwi. Jesteśmy dumni, że możemy propagować folklor i równocześnie pomagać innym – mówi Natalia Żuk, rzecznik prasowy festiwalu.

Wstęp na koncert będzie bezpłatny. Portal lazarz.pl jest jednym z patronów medialnych Biesiady Ludowej.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: