Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na kolejnych ulicach rowerzyści mogą jeździć "pod prąd" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na kolejnych ulicach rowerzyści mogą jeździć "pod prąd"
17-07-2018 16:46   Janusz Ludwiczak
Na ulicach: Bogusławskiego, Cybulskiego i Biedrzyckiego rowerzyści mogą jeździć "pod prąd". Kolejne "kontraruchy" dla rowerzystów mają zostać wprowadzone na ulicach: Chełmońskiego, Kossaka, Grottgera i Siemiradzkiego.

W ubiegłym roku w ramach projektu "Rowerowy Łazarz", który wygrał w głosowaniu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego wprowadzono kontraruch rowerowy na 18 ulicach jednokierunkowych: Białej, Chłodnej, Drużbackiej, Karwowskiego, Klonowica, Konopnickiej, Limanowskiego, Małeckiego, Morawskiego, Mottego, Niecałej, Orzeszkowej, Potworowskiego, Rynek Łazarski, Stolarskiej, Strusia, Szymborskiej i Załęże. Kontaruchy umożliwiają użytkownikom jednośladów jazdę "1pod prąd". Inwestycja kosztowała blisko 300 tysięcy złotych.

Ponadto w ramach projektu "Rowerowy Łazarz" na początku tego roku na ulicy Niegolewskich za ponad 263 tys. zł powstała droga rowerowa i uruchomione zostały również sygnalizacje świetlne dla cyklistów. Kierowcy i mieszkańcy narzekają jednak, że zabrano im kolejne miejsca postojowe, o czym więcej w artykule: Na Niegolewskich powstały sygnalizacje świetlne dla rowerzystów.

Kolejne udogodnienia dla rowerzystów pojawiły się na następnych trzech ulicach: Bogusławskiego, Cybulskiego i Biedrzyckiego. Zadanie to zrealizowano w ramach projektu "Kontraruch rowerowy na Grunwaldzie" w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja została zrealizowana za blisko 335 tys. zł również na innych ulicach na Grunwaldzie: Ognik, Płomienna, Poranek i Grodziska. Po dokonaniu zmian w projekcie kontraruchu dla rowerzystów wraz z tzw. "czerwonymi trójkątami" przy skrzyżowaniach pojawią się na kolejnych czterech łazarskich ulicach: Chełmońskiego, Kossaka, Grottgera i Siemiradzkiego.


Komentarze (4)

29-10-2018 19:39:48
Tomek
W takim razie na Chełmońskiego należy zrobić parkowanie równoległe. Wtedy wszystko się zmieści.
29-10-2018 14:57:31
SEBAJA
CHEŁMOŃSKIEGO I KOSSAKA LEDWO SIĘ SAMOCHÓD MIEŚCI PO OBU STRONACH ZAPARKOWANE SAMOCHODY A GDZIE ROWERZYSTA DEBILNE POMYSŁY ROWEROWYCH OSZOŁOMÓW ŻEBY NIE BYŁO SAM JEŻDŻĘ ROWEREM
19-07-2018 01:33:24
Michał
To jest bardzo bardzo bezpieczne, dużo bardziej niż jazda rowerem w tym samym kierunku, co samochód - bo kierowca i rowerzysta się widzą. Rozwiązanie wszechobecne w Europie, kwestia przyzwyczajenia. Rowerzysta ma własne nogi a nie silnik, nie zachęcimy go do dojeżdżania gdzieś rowerem, jeśli będzie musiał jeździć naokoło. Przy niskich prędkościach na drogach lokalnych (do 30 km/h) niebezpieczeństwo jest żadne, oczywiście wymagana jest kultura, ktoś musi ustąpić. I to raczej rowerzysta, bo kierowca nie weźmie auta pod pachę i nie usunie się na chwilę na chodnik ;-)
18-07-2018 16:35:58
ania
To jest bardzo bardzo niebezpieczne !!! Juz mialam 2 przypadki kiedy rowerzysci na Limanowskiego i Druzbackiej jechali prosto na mnie pod prąd i to ja sie musialam usuwac na bok bo jeden z drugim maja w wielkim powazaniu bezpieczenstwo jazdy na rowerze....a jakie butne miny ! Boze miej w opiece glupich i idiotow na rowerach ale nie dla ich dobra ale dla mojego. Zaznaczam, ze takze jezdze rowerem ale nie w taki sposob. Coraz wiecej niestety glupkow na rowerach, nie przepraszam bo to prawda.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

paź

do 23-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Poleco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Targi
"Eco-Trends" - targi ekologiczne
ODWOŁANE

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Polska" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w PoznaniuODWOŁANE

18:30
Łazarz
18. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

22

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Zdobycze technologiczne w epoce koronawirusa"-wykład geriatry, prof.dr hab. n. med. Katarzyny Wieczorowskiej - Tobis. Wykład w ramach projektu "Precz z depresją"współfinansowanego z budżetu Miasta Po

23

paź

do 25-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Retro Motor Show" - Targi Pojazdów ZabytkowychODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: