Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Morawskiego: "Nie mamy gdzie parkować, ulica powinna być jednokierunkowa" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Morawskiego: "Nie mamy gdzie parkować, ulica powinna być jednokierunkowa"
13-07-2018 09:44   Janusz Ludwiczak
– To co się dzieje na tej ulicy to jakiś absurd. Podwójna linia ciągła spowodowała zabranie kolejnych 12 miejsc parkingowych, a tych jest w tej okolicy stanowczo za mało. Są tu dwie duże przychodnie medyczne i kilkanaście małych gabinetów lekarskich. Kierowcy nie mają gdzie zaparkować. A wystarczyłoby, żeby ktoś pomyślał: skoro wszystkie sąsiednie ulice są jednokierunkowe, to dlaczego ten fragment Morawskiego NIE??? – alarmuje nasza Czytelniczka.

–To co się dzieje na tej ulicy to jakiś absurd. Od czasu wymalowania tam podwójnej linii ciągłej na obu jej końcach sytuacja jest skandaliczna! Podwójna linia ciągła spowodowała zabranie kolejnych 12 miejsc parkingowych, a tych jest w tej okolicy STANOWCZO za mało. Są tu dwie duże przychodnie medyczne i kilkanaście małych gabinetów lekarskich. Kierowcy nie mają gdzie zaparkować, a straż ciągle zakłada blokady na koła i wpisuje mandaty! Jestem mieszkanką bloku nr 16 przy Bogusławskiego, codziennie wracając z pracy mam ten sam problem – gdzie postawić samochód? Zawsze szukam miejsca minimum 15 minut, jeżdżąc po okolicy. A wystarczyłoby, żeby ktoś pomyślał: skoro wszystkie sąsiednie ulice są jednokierunkowe, to dlaczego ten fragment Morawskiego NIE??? Czy zamiast rysowania bezsensownych podwójnych linii, nie można byłoby zrobić tego odcinka też jednokierunkowego? – pisze do nas na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24 Aleksandra Karpińska.

Sprawdziliśmy. Faktycznie na ulicy Morawskiego nie zmieszczą się dwa samochody jednocześnie w przeciwnych kierunkach. Na dodatek pobocze zajmowane jest zaparkowane samochody.

– Proszę zwrócić uwagę na zabieranie nam kolejnych miejsc parkingowych przy wjeździe na każdą okoliczną ulicę, spowodowane wymalowaniem czerwonych trójkątów dla rowerzystów (Bogusławskiego, Morawskiego, Stablewskiego itp.). Na każdy krótki odcinek ulicy wypada po 4 miejsca parkingowe. To jest niepoważne. Po co te trójkąty dla rowerów, skoro i tak żaden rowerzysta tam nie wjeżdża mijając skrzyżowanie – wskazuje Aleksandra Karpińska, mieszkanka ulicy Bogusławskiego.

W tej sprawie otrzymaliśmy również kolejne zgłoszenia od naszych Czytelników.

– Przy skrzyżowaniu ulic Bogusławskiego i Morawskiego ostatnio często pojawia się Straż Miejska, która niestety słusznie wlepiają mandaty tym, którzy parkowali przy podwójnej ciągłej. Problem w tym, że zapomniano przekształcić ul. Morawskiego na całej długości w ulice jednokierunkową, wówczas nie byłoby dzisiejszego kłopotu, nie byłoby konieczności stosowania linii podwójnej ciągłej. Dlaczego przy zmianach w organizacji ruchu na sąsiednich ulicach zapomniano o Morawskiego? – wskazuje Małgorzata Kolczyńska, która również napisała do nas na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24.

Zmiany w tym rejonie wprowadzono w związku z realizacją projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego: "Rowerowy Łazarz" oraz "Bezpieczna droga do szkoły i przedszkola na Grunwaldzie i Łazarzu", których celem było wprowadzenie na ulicach jednorkierunkowych tzw. "kontraruchu rowerowego", umożliwiającego użytkownikom jednośladów jazdę "pod prąd" na ulicach jednokierunkowych.

W 2009 roku w związku z budową bloku przy zbiegu ulic Bogusławskiego, Morawskiego i Kasprzaka wprowadzono ruch jednokierunkowy na ulicy Morawskiego, pomiędzy Bogusławskiego a Kasprzaka. Dwa lata później tymczasową organizację ruchu na ulicy Morawskiego wprowadzono na stałe. Kierowcy mogą przejechać tylko z ulicy Bogusławskiego w kierunku Kasprzaka.

Niestety faktycznie wtedy zapomniano o wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicy Morawskiego od Jarochowskiego do Bogusławskiego.

W tej sprawie skontaktujemy się z Zarządem Dróg Miejskich i Radą Osiedla Św. Łazarz, która zaplanowała w najbliższy czwartek kolejną sesję.

Aktualizacja 13.07.2018 godz. 11:18 Głos zabrał już szef łazarskiego samorządu pomocniczego.
Na przyszły rok przewidziany jest remont ulicy Jarochowskiego na odcinku od Wyspiańskiego do Chociszewskiego. W związku z tym remontem zmieni się organizacja ruchu na tej ulicy, w zeszłym roku były konsultacje w tej sprawie. W konsekwencji na nowo zostanie uregulowany ruch samochodów na sąsiadujących ulicach. Zajmuje się tym obecnie projektant. Jak tylko przekaże on projekt nowych rozwiązań poinformujemy o tym mieszkańców i zaprosimy na spotkanie, żeby porozmawiać o tych zmianach - napisał Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników ŁAZ@RZ24: www.24.lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Z dwukierunkowej jednokierunkowa

ZOBACZ TAKŻE: Kolejne ulice stały się jednokierunkowe

ZOBACZ TAKŻE: Powstało "rondo" na Rynku Łazarskim

ZOBACZ TAKŻE: Wprowadzają "Rowerowy Łazarz" - zmieni się organizacja ruchu na wielu ulicach {PROJEKTY}

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl albo sms/mms: 503 420 675.
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (12)

14-07-2018 14:22:18
M.
@B wczoraj widziałam idiotę,który postanowił skrócić sobie drogę do lekarza i pojechał Bogusławskiego pod prąd. Natomiast skrzyżowania Bogusławskiego ze Sczanieckiej oraz Morawskiego są zastawione przez samochody notorycznie. Przejście na drugą stronę ulicy nawet dla szczupłej osoby bywa trudne, dla osób starszych lub niepełnosprawnych praktycznie jest niemożliwe (a jest to droga do przychodni). Dla SM i policji powinno to być stałe źródło zasilania...
14-07-2018 09:42:57
B
Drodzy Mieszkańcy, Sąsiedzi, Kierowcy! Widziałam kiedyś na skrzyżowaniu Morawskiego i Bogusławskiego śmieciarkę, która jadąc Morawskiego od strony Jarochowskiego próbowała skręcić w lewo na Bogusławskiego. Całe skrzyżowanie było zastawione samochodami, było bardzo ciasno. Kierowca cofał, podjeżdżał metr do przodu, znowu cofał, znowu metr do przodu... Nie wiem ile w sumie czasu mu to zajęło, bo nie miałam czasu stać, ale na pewno kilka minut. A co, jeśli byłaby straż pożarna jadąca do Waszego płonącego mieszkania? Nie bez powodu jest zakaz parkowania w obrębie skrzyżowania i przed skrzyżowaniem. Ruch jednokierunkowy na tym odcinku jest uzasadniony, ale zmiana organizacji ruchu nie spowoduje, że miejsc parkingowych przybędzie. Nadal nie będzie wolno parkować 10 metrów przed skrzyżowaniem. Nikt nikomu miejsc parkingowych nie zabiera, bo tych miejsc parkingowych w tych miejscach po prostu nie ma.
14-07-2018 00:08:39
M
Podobny problem istnieje na ulicy Winklera ( odcinek między Kasprzaka, a Jarochowskiego). Na tym odcinku znajduje się szkoła, przedszkole i żłobek. Kierowcy parkują samochody po jednej stronie ulicy. Nie ma tam możliwości aby dwa samochody mogły przejechać swobodnie. Ulica powinna zostać przekształcona w jednokierunkową.
13-07-2018 22:42:45
...
Kierowcy i przyjezdni, po co stawiać auto pod drzwiami? Najlepiej wjedźcie tymi złomami do mieszkań, a problem zniknie! Poważnie, to taki problem przejść, to 300-500 m? 8 lat temu nie było parkowania na jezdni na Stablewskiego, a ulica funkcjonowała normalnie. Teraz to problem dla karetki żeby przejechać. Ludzie zrozumcie, są płatne parking, a posiadanie auta nie jest przymusem. Masz auto? to licz się z kosztami. A argument o tym, że jest więcej aut, jest dla mnie inwalidom.
13-07-2018 22:32:00
poznanianka
Ależ czy kazdemu właścicielowi samochodu ma starczyć miejsca pod własnym blokiem.??? Najbliżej. ?? Jedne Wspólnoty Mieszkaniowe teren podwórek zamieniły na parking. Inne mają na podwórkach jeszcze stare sypiące się garaże.A są i takie nieruchomości ,gdzie mieszkańcy parkują na ulicy ( szukają miejsca najbliżej domu ) , a maja pięknie zagospodarowane np. oficyny.. .Zieleń , podwórko laweczki , plac zabaw dla dzieci , też jest Samochodów pod blokiem nie chcą .A wieć ulice coraz ciaśniejsze do zaparkowania , a nawet chwilowego postoju.Mamy już po dwa samochody , a nawet ustawiamy służbowe.Będzie coraz ciaśniej , a na skrzyżowaniach bardzo niebezpiecznie.
13-07-2018 18:27:50
B
Podwójna ciągła spowodowała, że ubyło miejsc parkingowych? Litości! A wiecie, że parkowanie w na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania jest zabronione? Pokusił się ktoś, aby zmierzyć długość tych podwójnych ciągłych, które zabrały miejsca parkingowe przed skrzyżowaniami? Może mają właśnie 10 metrów? Przypadek?
13-07-2018 17:27:48
do Olszaka 2
Poza tym, wy już zaopiniowaliście trzy warianty, preferując jeden konkretny, zanim w pseudokonsultacjach uzyskaliście pozorną opinię obywateli.
13-07-2018 17:25:06
do Olszaka
Były już konsultacje konkretnych projektów (pomijam ich pozorność) i RO podobno pozytywnie zaopiniowała jeden z wariantów. Teraz okazuje się, że swój wariant przygotowuje projektant. Czyli będzie wdrażana jeszcze inna wersja, niż ta, która była opiniowana. Skandal! Kolejna farsa w tej dzielnicy.... Powoli się będzie trzeba wyprowadzać. Łazarz staje się coraz mniej przyjazny...
13-07-2018 14:23:42
Michał
Z wypowiedzi w artykule bije brak znajomości podstawowych przepisów ruchu drogowego oraz egoizm "ja gdzieś muszę zaparkować i reszta się nie liczy". "Trójkąty" rowerowe (podobnie jak widoczne na innym zdjęciu kolorowe pachołki" są po to, żeby nie parkować w miejscach, gdzie jest to zabronione (czyli 10 metrów od przejścia dla pieszych lub skrzyżowania). Pachołki poza fizycznym uniemożliwieniem wjazdu są bezużyteczne. A kontrapas rowerowy jest jak najbardziej użyteczny... Gdyby nie było fizycznego uniemożliwienia parkowania przy skrzyżowaniach, to wszyscy by tam parkowali ("bo ja gdzieś stanąć muszę") i mielibyśmy co chwilę wypadki na skrzyżowaniach, bo takie parkowanie zabiera całą widoczność... (tak, w tym przypadku zakazy naprawdę są po coś).
13-07-2018 13:28:59
mieszkanka
Remont jest przewidziany - czyli nie wiadomo czy będzie. Czekamy na przyszły rok, a potem na kolejny i kolejny i kolejny... Czy zmiana Morawskiego na jednokierunkową - gdzie wszyscy widzą, że nie ma innej opcji wymaga konsultacji? Czy naprawdę przeorganizowanie tego krótkiego odcinka wymaga aż autostrady biurokracji?
13-07-2018 12:15:31
Łazarzanin
"..żeby porozmawiać o zmianach." - chyba żeby przedstawić Swoje kolejne głupie pomysły mieszkańcom. Konsultacje i spotkania szczególnie z RO Łazarz to wielka fikcja. Mieszkańcom się po prostu ogłasza Swoje rozwiązania a nie liczy się z ich zdaniem.
13-07-2018 11:19:59
Filip Olszak
Na przyszły rok przewidzany jest remont ulicy Jarochowskiego na odcinku od Wyspiańskiego do Chociszewskiego. W związku b tym remontem zmieni się organizacja ruchu na tej ulicy, w zeszłym roku były konsultacje w tej sprawie. W konsekwencji na nowo zostanie uregulowany ruch samochodów na sąsiadujących ulicach. Zajmuje się tym obecnie projektant. Jak tylko przekaże on projekt nowych rozwiązań poinformujemy o tym mieszkańców i zaprosimy na spotkanie, żeby porozmawiać o tych zmianach.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

11:00
Łazarz
Patroni łazarskich ulic - "Przechadzki po mieście" z przewodnikami PTTK
Zbiórka przy wejściu na Dworzec Zachodni

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: