Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Utrudniał życie mieszkańcom kamienicy przy Małeckiego, teraz może pójść do więzienia - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Utrudniał życie mieszkańcom kamienicy przy Małeckiego, teraz może pójść do więzienia
17-07-2018 00:23   Janusz Ludwiczak
Prokuratura oskarżyła Piotra B., właściciela kamienicy przy ul. Małeckiego 25 o utrudnienie życia mieszkańcom, prowadzenie nielegalnych prac remontowych i paraliżowanie kontroli nadzoru budowlanego.

Wszystko zaczęło się równo rok temu, kiedy to w mieszkaniach kamienicy przy ul. Małeckiego 25 pojawił się gruz i sadza na suficie. Robotnicy, prowadzący remont w budynku wywiercili dziurę z klatki schodowej, przebijając się do toalety mieszkania na parterze budynku. Na miejscu pojawiła się Policja. Jak tłumaczyli robotnicy dziurę zrobili przez przypadek, tłumacząc, że kładą instalację elektryczną.

– Po sprawdzeniu okazało się, że nie mieli żadnych akcesoriów do prac z tym związanych. Policjanci nakazali zamurować otwór – mówił rok temu mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Z kolei kilka dni później lokatorzy zauważyli, że z ich sufitu leje się woda. Okazało się, że w lokalu dwa piętra wyżej odkręcone były kurki z wodą.

– W opuszczonym mieszkaniu znajdującym się na trzecim piętrze kamienicy był odkręcony kran przy jednoczesnym zablokowaniu odpływu wody, co spowodowało całą tę sytuację. Na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny z udziałem technika kryminalistyki – tłumaczyła podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej Policji.

Kontrolę w budynku przeprowadzili inspektorzy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Poznania, jednak okazało się, że kilkukrotnie Piotr B., właściciel kamienicy przy Małeckiego 25 nie stawił się na wezwanie. Kamienicznik ma już na swoim koncie proces za nękanie mieszkańców willi przy ul. Litewskiej 12 na Sołaczu.

Kamienica przy Małeckiego 25 przez kilka lat miała nieuregulowany status prawny. W księdze wieczystej wpisani byli prawowici właściciele. W 2000 roku odnaleźli się spadkobiercy. Trzy lata temu zmarł dotychczasowy właściciel. W budynku znajduje się 9 lokali, tylko trzy z nich były zamieszkałe, jednak jesienią lokatorzy zostali zmuszeni do wyprowadzki. Lokale znalazło miasto.

W poniedziałek Piotr B. stanął przed sądem. Prokuratura oskarżyła właściciela kamienicy przy ul. Małeckiego 25 o utrudnienie życia mieszkańcom, prowadzenie nielegalnych prac remontowych i paraliżowanie kontroli nadzoru budowlanego.

Oskarżony przyznał się do winy i jak powiedział chce dobrowolnie poddać się karze. Jego obrońca zaproponował karę więzienia w zawieszeniu i wypłatę zadośćuczynienia w kwocie łącznej 75 tysięcy złotych, na co zgodzili się pokrzywdzeni.

Prokurator domaga się kary bezwzględnego więzienia dla oskarżonego.

Przypomnijmy, że to kolejny proces tzw. "czyścicieli kamienic". W kwietniu sąd skazał Piotra Ś. na 2 lata więzienia, Piotra Ż. na rok, a Adriana W. na 10 miesięcy kary pozbawienia wolności. Sprawa dotyczy lokatorów kamienic m.in. na Stolarskiej 2, Kanałowej 10 czy Niegolewskich 14. Więcej w artykule: "Czyściciele kamienic" zostali skazani na więzienie.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

22

lis

17:30
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
"Jesienne warsztaty plastyczne z okazji Dnia Kredki" - dla dzieci szkolnych

27

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: