Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Czyściciele kamienic" zostali skazani na więzienie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Czyściciele kamienic" zostali skazani na więzienie
30-04-2018 12:14   Janusz Ludwiczak
Piotr Ś. skazany na 2 lata więzienia, Paweł Ż. - na rok pozbawiony wolności, a Adrian W. skazany na 10 miesięcy. Sąd skazał tzw. "czyścicieli kamienic" za nękanie lokatorów.

Sprawa dotyczy wielu kamienic na Łazarzu, najgłośniej było o Stolarskiej 2, jednak podobny dramat spotkał również mieszkańców kamienicy przy ul. Strusia 10, Kanałowej 10 czy ostatnio Niegolewskich 14.

Piotr Ś. był oskarżony o stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie lokatorów pięciu kamienic w latach 2011-2012. "Czyściciel kamienic" odłączał lokatorom gaz, wodę i prąd, zalewał mieszkania, rozwiercał dziury w ścianach i sufitach zmuszając tym samym mieszkańców do natychmiastowej wyprowadzki.

W maju 2012 r. administratorzy kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, w tym Piotr Ś. zaczęli zastraszać lokatorów, którzy w skrzynkach znaleźli robaki, a przed wejściem do budynku szarfę z napisem "Ostatnie pożegnanie". Natomiast pod koniec grudnia 2012 r. nieznani sprawcy włamali się do opuszczonych mieszkań w kamienicy przy ul. Niegolewskich 14 i zniszczyli instalację wodną. Zalana została klatka schodowa i pomieszczenia na niższych kondygnacjach. Dwa tygodnie później lokatorzy kamienicy złapali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań. W 2013 r. mieszkania lokatorów znów były zalewane wodą. Nieznani sprawcy włamali się do pustostanu na czwartym piętrze, wyrwali rurę i odkręcili wodę, która lała się przez stropy i klatkę schodową.

W poniedziałek Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald skazał "czyścicieli kamienic". Piotr Ś. otrzymał karę 2 lat więzienia, Paweł Ż. został skazany na rok więzienia, a Adrian W. otrzymał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd nakazał również oskarżonym solidarną zapłatę po 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia pokrzywdzonym (w sumie 370 tys. zł).

"Celem oskarżonych było sterroryzowanie i wystraszenie lokatorów. Dlatego sugerowali, że kamienica najlepiej pali się od drugiego piętra, albo że wiedzą, gdzie chodzą do szkoły dzieci pokrzywdzonych. Zbudowali atrapę grobu i wieszali wstęgi pogrzebowe. A po drugiej stronie były często osoby starsze i schorowane. To świadczy o wyjątkowym okrucieństwie oskarżonych, którzy życie lokatorów zmienili w piekło" – uzasadniła wyrok sędzia Magdalena Adamiec.

Proces "czyścicieli kamienic" w sprawie nękania lokatorów toczył się od blisko pięciu lat. Wyrok nie jest prawomocny. Oskarżeni nie przybyli na rozprawę i ogłoszenie wyroku.


Komentarze (3)

02-05-2018 15:06:10
Negatyw
Nie powinno istnieć coś takiego, jak eksmisja w cywilizowanym świecie... (!!!). Ale Polaczek to cwaniaczek. Dochodzi do nadużyć i potem mamy cyrk...
01-05-2018 08:48:19
ania
Oskarzeni nie przybyli na ogloszenie wyroku ani nie byli na rozprawie. Naprawde cos sie musi zmienic....wszyscy oskarzeni powinni byc na rozprawie wyrokowej osobiscie i wysluchac wyroku. Ciezko zrozumiec jak mozna wydawac wyroki zaocznie bez oskarzonego, ktory siedzi sobie w domu i smieje sie bo zrobi odwolanie i dostanie wyrok w zawieszeniu. Nie widze w takich wyrokach restytucji /w psychologii/– przeproszenie osoby/osob za wyrządzone krzywdy wlasnie w sądzie !
30-04-2018 16:40:55
eka z małeki
-urzędowo sprawa zakończona,ale!!!Jest jeszcze NIEBYWAŁA KRZYWDA jakiej doznali ci LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! do uregulowania----nieprawdaż????!!!Śledzę sprawę od samego początku!!!Co jakiś czas pojawiał się w prasie(naszej!!!)udział N BANKU,jakoś cicho o tym sza.Bank jak to bank nie jest biedny na pewno stać go na wypłatę większych pieniędzy niż te ochłapy!!!Myślę,że warto zawalczyć ze strony cywilnej o całkowite i uczciwe zakończenie sprawy tak,żeby ewentualnym naśladowcom nawet na myśl nie przyszło tak traktować obywateli!!Życzę wytrwałości,rozwagi i uporu w walce o wyrównanie krzywd jakich DOZNALIŚCIE!!! eka
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: