Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

SP26: Drogowcy i policjanci z lekcją o bezpieczeństwie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
SP26: Drogowcy i policjanci z lekcją o bezpieczeństwie
06-06-2018 18:58   Janusz Ludwiczak
Uczniowie zerówek, klas pierwszych, drugich i trzecich Szkoły Podstawowej nr 26 wzięli udział w niecodziennej lekcji, którą zorganizował Zarządu Dróg Miejskich wspólnie z Komendą Miejską Policji. Zajęcia poświęcone były bezpieczeństwu w ruchu drogowym i podczas zbliżających się wakacji.

W poniedziałek dzieci z klas nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego wzięły udział w lekcjach bezpieczeństwa.

– Zbliżający się koniec szkoły i słoneczna pogoda to skuteczna zachęta dla najmłodszych do przebywania na dworze. O tym, że podczas ostatnich dni nauki i w czasie wolnym od zajęć należy pamiętać o bezpieczeństwie, uczniom przypomniały sierż. Aleksandra Tomczyk z Wydziału Ruchu Drogowego KMP wraz z Joanną Gabiś i Agatą Sobielgą z Wydziału Rowerowego Zarządu Dróg Miejskich – informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Zajęcia podzielone były na dwie części. W pierwszej policjantka przypomniała uczniom między innymi o podstawowych regułach poruszania się po drogach, konieczności zachowania ostrożności na przejściach dla pieszych i przejazdach kolejowych, a także postępowaniu w obliczu niebezpiecznych sytuacji.

– Część druga należała do przedstawicielek ZDM, które opowiedziały najmłodszym o niezbędnym wyposażeniu roweru, oznakowaniu i zasadach jazdy po drogach rowerowych oraz sposobach na zwiększenie bezpieczeństwa podczas rowerowych przejażdżek. Równie istotny był wątek używania materiałów odblaskowych, który pozostaje aktualny nawet w długie letnie dni – wyjaśnia Agata Kaniewska z ZDM.

Na zakończenie najmłodsi otrzymali odblaskowe opaski oraz nowe mapy rowerowe Poznania. To kolejne zajęcia o bezpieczeństwa. Poprzednie, zorganizowane przez Zarząd Dróg Miejskich przy współpracy Komendy Miejskiej Policji oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbyły się pod koniec marca w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
"LEGO® Batman" - projekcja filmu w bramie kamienicy przy ul. Matejki 46

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

25

sie

do 26-05-2018
Park Wilsona
VI Dni Twierdzy Poznań
- zwiedzanie schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona oraz schronu w gmachu Radia Poznań (Merkury)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: