Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM zorganizował w "dziewiątce" lekcje bezpieczeństwa – uczniowie dostali odblaski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM zorganizował w "dziewiątce" lekcje bezpieczeństwa – uczniowie dostali odblaski
27-03-2018 04:38   Janusz Ludwiczak
Zasady ruchu drogowego, znaczenie noszenia odblasków i podstawowe reguły jazdy na rowerze to temat lekcji, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. Lekcję bezpieczeństwa zorganizował Zarząd Dróg Miejskich, we współpracy z Komendą Miejską Policji i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas lekcji bezpieczeństwa, które w poniedziałek zorganizował ZDM uczniowie "dziewiątki" mogli dowiedzieć się jak należy zachować się przechodząc przez jezdnię, dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne i w jaki sposób prawidłowo korzystać z dróg rowerowych?

Zajęcia podzielone była na trzy części. W pierwszej, którą poprowadziły sierż. Aleksandra Tomczyk i sierż. Natalia Nowak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP uczniowie dowiedzieli się między innymi jak prawidłowo poruszać się po ulicach i pokonywać przejścia dla pieszych, a także rozróżniać znaki informacyjne, ostrzegawcze, nakazu i zakazu. Część druga, przygotowana przez Alinę Nowak z GDDKiA, poświęcona była odblaskom, temu jak i kiedy należy je nosić oraz jak bardzo materiały odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo pieszych. Dzieci wzięły udział w eksperymencie, pokazującym różnicę w widoczności postaci wykonanych z materiału odblaskowego i nieodbijającego światła. Trzecia część poświęcona była rowerom. Joanna Gabiś z ZDM opowiedziała uczniom o oznakowaniu dróg rowerowych, zasadach poruszania się rowerem w mieście, a także niezbędnym wyposażeniu i sposobach zabezpieczania jednośladów. Nie zabrakło informacji o oświetleniu i poprawie widoczności roweru po zmroku – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na koniec każdy z uczniów otrzymał zestaw upominków od ZDM i GDDKiA, w tym opaski odblaskowe, mapy rowerowe i Elementarz Drogowca Jeża, pełen drogowych zagadek, kolorowanek i naklejek.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

20

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu - robienie wieńców lei do tańca i printowanie hawajskich spódnic
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: