Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

ZDM zorganizował w "dziewiątce" lekcje bezpieczeństwa – uczniowie dostali odblaski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
ZDM zorganizował w "dziewiątce" lekcje bezpieczeństwa – uczniowie dostali odblaski
27-03-2018 04:38   Janusz Ludwiczak
Zasady ruchu drogowego, znaczenie noszenia odblasków i podstawowe reguły jazdy na rowerze to temat lekcji, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9. Lekcję bezpieczeństwa zorganizował Zarząd Dróg Miejskich, we współpracy z Komendą Miejską Policji i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas lekcji bezpieczeństwa, które w poniedziałek zorganizował ZDM uczniowie "dziewiątki" mogli dowiedzieć się jak należy zachować się przechodząc przez jezdnię, dlaczego noszenie odblasków jest tak ważne i w jaki sposób prawidłowo korzystać z dróg rowerowych?

Zajęcia podzielone była na trzy części. W pierwszej, którą poprowadziły sierż. Aleksandra Tomczyk i sierż. Natalia Nowak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP uczniowie dowiedzieli się między innymi jak prawidłowo poruszać się po ulicach i pokonywać przejścia dla pieszych, a także rozróżniać znaki informacyjne, ostrzegawcze, nakazu i zakazu. Część druga, przygotowana przez Alinę Nowak z GDDKiA, poświęcona była odblaskom, temu jak i kiedy należy je nosić oraz jak bardzo materiały odblaskowe zwiększają bezpieczeństwo pieszych. Dzieci wzięły udział w eksperymencie, pokazującym różnicę w widoczności postaci wykonanych z materiału odblaskowego i nieodbijającego światła. Trzecia część poświęcona była rowerom. Joanna Gabiś z ZDM opowiedziała uczniom o oznakowaniu dróg rowerowych, zasadach poruszania się rowerem w mieście, a także niezbędnym wyposażeniu i sposobach zabezpieczania jednośladów. Nie zabrakło informacji o oświetleniu i poprawie widoczności roweru po zmroku – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na koniec każdy z uczniów otrzymał zestaw upominków od ZDM i GDDKiA, w tym opaski odblaskowe, mapy rowerowe i Elementarz Drogowca Jeża, pełen drogowych zagadek, kolorowanek i naklejek.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

26

gru

16:00
Dworzec Letni (peron 4b)
Inscenizacja przyjazdu Ignacego Paderewskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: