Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"W Poznaniu dawniej i dzisiaj" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"W Poznaniu dawniej i dzisiaj"
27-05-2018 09:29   Janusz Ludwiczak
– Traktujemy nasze wystawy jako okazje do artystycznych wędrówek ulicami Poznania; często wędrówek w czasie i przestrzeni. Tym razem - na tej dla nas jubileuszowej wystawie - prezentujemy prace, które są artystyczną reminiscencją tych wędrówek, upamiętniające miejsca szczególnie bliskie zarówno artystom, jak i wszystkim mieszkańcom naszego miasta. To także historia, która utrwala i upamiętnia miejsca, ludzi, wydarzenia, architekturę; to co było i co jest "w Poznaniu - dawniej i dziś" – zapowiada Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

W poniedziałek o godz. 17:00 w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" przy ul. Dmowskiego odbędzie się otwarcie wystawy "W Poznaniu dawnej i dziś" przygotowanej przez członków Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

– Poznańskie Stowarzyszenie Pracy Twórczej od 25 lat czynnie i twórczo włącza się w obchody Dni Łazarza, corocznej imprezy, która wpisała się już na stałe w życie kulturalne nie tylko dzielnicy, ale całego miasta.
Traktujemy nasze wystawy jako okazje do artystycznych wędrówek ulicami Poznania; często wędrówek w czasie i przestrzeni: traktem królewsko-cesarskim, śladami Bambrów, Powstania Wielkopolskiego i wielu innych, ważnych historycznych wydarzeń.
Tym razem - na tej dla nas jubileuszowej wystawie - prezentujemy prace, które są artystyczną reminiscencją tych wędrówek, upamiętniające miejsca szczególnie bliskie zarówno artystom, jak i wszystkim mieszkańcom naszego miasta. To także historia, która utrwala i upamiętnia miejsca, ludzi, wydarzenia, architekturę; to co było i co jest "w Poznaniu - dawniej i dziś"
– opowiada Izabella Hermanowska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej.

Wystawę "W Poznaniu dawniej i dziś", która została przygotowana z okazji 29. Dni Łazarza będzie można oglądać w "Kręgu" do końca czerwca.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
17

sty

11:00
Cmentarz żydowski ul. Głogowska 26a
Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów przy grobie rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

11:30
Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych ul. Głogowska 26 (MTP - paw. 103)
Otwarcie Izby Pamięci rabina Akivy Egera - XXV Ogólnopolski Dzień Judaizmu

18

sty

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Centralne nabożeństwo ekumeniczne z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan

19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: