Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

29.Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
29.Dni Łazarza {SERWIS INFORMACYJNY}
22-05-2018 00:00   Janusz Ludwiczak
Z okazji 29. Dni Łazarza przygotowaliśmy serwis informacyjny oraz serwis specjalny www.29dni.lazarz.pl, w którym zamieszczać będziemy obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo z tego najstarszego i największego poznańskiego dzielnicowego święta.

Od 29. Dni Łazarza minęło:

Ślepe ryby
Pięć lat temu, podczas 24. Dni Łazarza ogłoszono konkurs na "najlepsze danie łazarskie"., którym zostały ślepe ryby. Przez miesiąc mieszkańcy nie tylko Łazarza, ale całej Wielkopolski mogli przesyłać przepisy kuchni domowej. W tym wydaniu podajemy przepis na zupę "ślepe ryby", która nie ma z rybami nic wspólnego. Przepis pochodzi ze starej kuchni Wielkopolski, kiedy bieda zmuszała gospodynie do dokonywania cudów kulinarnych niskim kosztem.
>> W I Ę C E J

29. Dni Łazarza w pigułce {► FILM}
Blisko 50 imprez przez sześć dni: koncerty, festyny, wystawy, wycieczki i imprezy sportowo-rekreacyjne. Od barwnej parady, rozpoczęło się w czwartek 24 maja, organizowane od 1987 r. najstarsze i największe święto dzielnicowe w Poznaniu i możliwe, że nawet w Polsce. 29. Dni Łazarza w pigułce – film.
>> W I Ę C E J

Dzięki hojności Łazarzan zebrano ponad 6 tys. zł dla chorego 9-letniego Krzysia
Po raz kolejni okazaliśmy się hojni. W trakcie 29. Dni Łazarza wolontariusze z grupy Golden Retriever zbierali datki na na leczenie 9-letniego Krzysia Dondajewskiego, który urodził się z chorobą genetyczną - zespołem łamliwego chromosomu X. W sumie w ciągu sześciu dni udało się zebrać łącznie 6021,51 zł.
>> W I Ę C E J

Hieronim Stawujak został "Człowiekiem Roku Łazarza 2018" {► WIDEO}
Podczas uroczystości zakończenia 29. Dni Łazarza już po raz 26. przyznano tytuł "Człowiek Roku Łazarza", który otrzymał Hieronim Stawujak, wieloletni trener hokeja na trawie, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 26. Nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej otrzymał Jerzy Babiak, zaś nagrody "Przyjaciel Łazarza" zostały wręczone: Szymonowi Kapeli z grupy...
>> W I Ę C E J

Pisarka Zofia Staniszewska opowiadała dzieciom o swoich wierszach,bajkach i baśniach terapeutycznych
"Ale plama! Czyli dobre maniery i domowe afery", " Ignacy i Mela na tropie złodzieja Zagadka dębów rogalińskich", "Dzieci w sieci, czyli dobre maniery w internecie" – to tylko część z publikacji, których autorką jest Zofia Staniszewska, urodzona w Poznaniu pisarka, autorka wierszy, dramatów, powieści, baśni terapeutycznych i bajek dla dzieci, które ukazują się m.in. w magazynie "Świerszczyk".
>> W I Ę C E J

"Leśne Ludki" zaprosiły do słonecznego ogródka: była fotobudka, bańki i kącik inżyniera
W poniedziałkowe popołudnie w ogrodzie Przedszkola nr 39 "Leśne Ludki" odbył się festyn słoneczny, podczas którego na maluchów czekały liczne atrakcje: fotobudka, kącik inżyniera, plastyka i rycerski, a także występy grupy artystyczno-teatralnej Guliwer.
>> W I Ę C E J

"Gaude Mater"
Muzyka Bacha, Haendla, Brahmsa i Regera zabrzmiała w niedzielę w kościele Matki Boskiej Bolesnej podczas koncertu muzyki chóralnej i instrumentalnej "Gaude Mater", podczas którego wystąpili soliści Zespołu Szkół Muzycznych.
>> W I Ę C E J

Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Poznania zagrała w Parku Wilsona muzykę swingową i filmową {►WIDEO}
Znane przeboje z filmów i musicali oraz muzyka swingowa zabrzmiała w niedzielne popołudnie podczas Koncertu Galowego w Parku Wilsona. Na deskach muszli koncertowej wystąpiła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta Poznania przy MPK wraz ze śpiewakiem operowym Karolem Bochańskim oraz tańczącymi mażoretkami.
>> W I Ę C E J

Festyn Łazarski odbył się w Parku Wilsona {◎GALERIA ZDJĘĆ, ►WIDEO}
Animacje dla dzieci, dmuchana zjeżdżalnia i napowietrzny zamek, miasteczko drogowe, pokaz tresury psów, występy artystyczne – to wszystko czekało podczas Festynu Łazarskiego, który odbył się w niedzielne popołudnie w Parku Wilsona.
>> W I Ę C E J

56 zawodników biegało alejkami Parku Wilsona – X Otwarty Bieg Łazarski {◎ GALERIA ZDJĘĆ, ►WIDEO}
W niedzielne południe tym razem w Parku Wilsona odbył się 10. jubileuszowy Otwarty Bieg Łazarski. Alejkami pomiędzy Palmiarnią w muszlą koncertową przebiegło w sumie 56 zawodników, z czego najwięcej, bo aż 30 dzieci na dystans 80 m. Odbył się również bieg, a właściwie marsz nordic walking na dystans 1,2 km.
>> W I Ę C E J

Pieróg łazarski
Trwają 29. Dni Łazarza. To największe i najstarsze święto dzielnicowe, organizowane od 1987 roku. Z tej okazji przypominamy przepis na pieróg łazarski.
– Łazarz miał i ma swoją kuchnię, ale wiele przepisów popadło w zapomnienie – mówi Jolanta Zielińska z Akademii Umiejętności "Kulinarne Przygody", która podzieliła się z nami przepisem na pieróg łazarski.
>> W I Ę C E J

"W Poznaniu dawniej i dzisiaj"
– Traktujemy nasze wystawy jako okazje do artystycznych wędrówek ulicami Poznania; często wędrówek w czasie i przestrzeni. Tym razem - na tej dla nas jubileuszowej wystawie - prezentujemy prace, które są artystyczną reminiscencją tych wędrówek, upamiętniające miejsca szczególnie bliskie zarówno artystom, jak i wszystkim mieszkańcom naszego miasta. To także historia, która utrwala i upamiętnia miejsca, ludzi, wydarzenia, architekturę...
>> W I Ę C E J

Sobota u Romana.... Dmowskiego
Dmuchany plac zabaw, animacje sportowe, plenerowe gry planszowe, pokazy wielkich baniek mydlanych i skręcania baloników, prezentacja wozu strażackiego, animacje dla dzieci i pokaz posłuszeństwa psów – to wszystko czekało podczas festynu osiedlowego z okazji 29. Dni Łazarza, który odbył się w sobotę przy "desce" na ul. Dmowskiego.
>> W I Ę C E J

"Cztery pory roku w Parku Wilsona"
74 prace plastyczne zostały zgłoszone do konkursu "Nasz Łazarz", który już po raz dziewiętnasty dla uczniów łazarskich szkół podstawowych i gimnazjów zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury nr 3.
>> W I Ę C E J

"Łazarzmy się" – gry młodości, grill roślinny, teatr dla dzieci i dzień sąsiada w Ogrodzie Łazarz
Wspólne biesiadowanie, zabawy, animacje, grill roślinny i tradycyjny, wystawa starych zdjęć przedstawiających Łazarz kilka lat temu i gry młodości naszych rodziców i dziadków. W piątkowe popołudnie w Ogrodzie Łazarz, który znajduje się pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41 odbył się festyn z okazji Dnia Sąsiada.
>> W I Ę C E J

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 i Gimnazjum 51 zostali "Łazarskimi Omnibusami"
Jak będzie wyglądał Łazarz za 100 lat, gdzie znajduje się Skwer Focha, kim byli patronowie łazarskich ulic, czy Adam Jeske był wójtem, sołtysem czy merem Łazarza, jak obecnie nazywa się ulica Nowoogrodowa i co oznacza skrót PWK – odpowiedzi na te pytania musieli znać uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy wzięli udział w 21. edycji turnieju "Łazarski Omnibus".
>> W I Ę C E J

Strażacy pokonali motorniczych i harcerzy
Na co dzień gaszą pożary, sprzątają po wypadkach, dowożą nas do pracy czy szkoły. Tym razem postanowili zamienić mundury na stroje sportowe. Pod hasłem "Za mundurem piłka sznurem" na Orliku przy Arenie odbył się turniej piłkarski, w którym zmierzyli się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz pracownicy MPK. W zawodach niestety zabrakło policjantów i strażników miejskich. Godnie zastąpili ich harcerze ze Szczepu Łazarz.
>> W I Ę C E J

Gdy na Łazarzu było wzgórze, a na nim 110 lat temu zorganizowano Wystawę Przemysłową
– Poznań kojarzony jest z Targami. Miejscem, które zbudowało tę tradycję jest obszar Łazarza. To tutaj zorganizowano dwie największe imprezy wystawiennicze z początku XX wieku: Wystawę Wschodnioniemiecką w 1911 r. oraz Powszechną Wystawę Krajową, tzw. PeWuKę w 1929 r. Pozostała po nich infrastruktura w postaci wydzielonych terenów i szeregu pawilonów wystawienniczych...
>> W I Ę C E J

"Pokazaliśmy, że moda jest zjawiskiem unikatowym" – pokazy mody na Dni Łazarza
Złote i srebrne pętelki – największe wyróżnienie mody w Polsce przyznano podczas Gali Polskiej Mody, która odbyła się w czwartkowy wieczór w domu aukcyjnym i galerii sztuki Adam`s przy ul. Matejki.
>> W I Ę C E J

"Łazarz wraca do prestiżu eksluzywnej dzielnicy" - Parada Łazarska przeszła ulicami {► WIDEO}
Już po raz trzynasty ulicami Łazarza przeszła parada z udziałem mieszkańców, harcerzy, uczniów łazarskich szkół, w towarzystwie zabytkowych samochodów z Automobilklubu Wielkopolskiego, motocyklistów z grupy "Kruk", taksówek, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej ze Swarzędza.
>> W I Ę C E J

Parada Łazarska widziana z lotu ptaka {◎ ZDJĘCIA Z DRONA}
W czwartkowe popołudnie ulicami Łazarza już po raz trzynasty przeszła Parada Łazarska, która otworzyła kilkudniowe święto dzielnicy.
>> W I Ę C E J

Radni nie chcą autobusu na Kolejowej. Nadzwyczajna sesja podczas rozpoczęcia Dni Łazarza
W tym samym czasie kiedy odbędzie się uroczyste otwarcie 29. Dni Łazarza z udziałem m.in. prezydenta Poznania i zaproszonych gości obradować będzie Rada Osiedla Św. Łazarz. Podczas nagle zwołanej sesji łazarscy radni chcą podjąć uchwałę, by ulicą Kolejową nie jeździł autobus.
>> W I Ę C E J

Poszukują osób, które robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców - zgłoś "Człowieka Roku"
Komitet Organizacyjny Dni Łazarza zaprasza mieszkańców do zgłaszania wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.
>> W I Ę C E J

Barwny korowód rozpocznie dzielnicowe święto - już po raz 13. Parada Łazarska przejdzie Głogowską
W czwartek po południu już po raz trzynasty ulicą Głogowską przejdzie Parada Łazarska, która otworzy największe i najstarsze dzielnicowe święto w stolicy Wielkopolski. Z chwilowymi utrudnieniami w ruchu muszą liczyć się kierowcy.
>> W I Ę C E J

Golden Retrievery na pomoc Krzysiowi
Dni Łazarza to nie tylko zabawa i atrakcje i mieszkańców, ale również pomoc dla potrzebujących. Podczas wielu wydarzeń zbierane będą datki na leczenie 9-letniego Krzysia, który urodził się z chorobą genetyczną - zespołem łamliwego chromosomu X.
>> W I Ę C E J

Barwną paradą rozpoczną się 29. Dni Łazarza
Blisko 50 imprez przez sześć dni: koncerty, festyny, wystawy, wycieczki i imprezy sportowo-rekreacyjne. W czwartek rozpoczynają się 29. Dni Łazarza. Organizowane od 1987 r. najstarsze i największe święto dzielnicowe rozpocznie się wielką parada, która po południu przejdzie ulicą Głogowską.
>> W I Ę C E J

Tak było rok temu...
Mistrzostwa Łazarza w Berka, Festiwal Sernika, "Łazarskie Impresje", historia Głogowskiej w sklepowych witrynach, "Książe Szaranek", Łazarz oczami dzieci, 50 lat minęło - Łazarz pół wieku później, "Łażyce" w hołdzie Kazimierzowi Nowakowi - tak było rok temu podczas Dni Łazarza...
>> W I Ę C E J

Rada Osiedla Św. Łazarz będzie przyznawać "Asiory"
Już nie tylko nagroda "Człowiek Roku Łazarza" będzie przyznawana zasłużonym mieszkańcom za wybitne osiągnięcia. Rada Osiedla Św. Łazarz będzie przyznawać nagrodę "Łazarski Asior Roku".
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: