Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Są kolejni oficjalni kandydaci na prezydenta Poznania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Są kolejni oficjalni kandydaci na prezydenta Poznania
27-04-2018 00:13   Janusz Ludwiczak
Tadeusz Zysk będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania. O fotel gospodarza stolicy Wielkopolski ubiegać będą się również: Dorota Bonk-Hammermeister z Koalicji Prawo do Miasta, mecenas Jarosław Pucek (były prezes ZKZL), obecny wiceprezydent Tomasz Lewandowski z listy Inicjatywa Polska oraz obecny prezydent Jacek Jaśkowiak, który będzie kandydatem PO i Nowoczesnej.

Do wyborów samorządowych pozostało niecałe pół roku. Znani są kolejni kandydaci na prezydent Poznania. Do tej pory pewny był start jedynie obecnego prezydenta Jacka Jaśkowiaka, który będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej. Jacka Jaśkowiaka poparła również partia Nowoczesna.

W czwartek prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński ogłosił, że kandydatem PiS na prezydenta Poznania będzie Tadeusz Zysk, o czym mówiło się od dawna. Tadeusz Zysk ma 65 lat, jest przedsiębiorcą, prezesem wydawnictwa Zysk i S-ka urodził się w 1953 roku, jest psychologiem i socjologiem. Zasiada we władzach Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Społecznicy ogłosili właśnie, że kandydatem Koalicji Prawo do Miasta na prezydenta Poznania będzie Dorota Bonk-Hammermeister, przewodnicząca Rady Osiedla Wilda i prezes zarządu Stowarzyszenia Prawo do Miasta, współzałożycielka Wildeckiej Incijatywy Lokalnej WILdzianie.

W wyborach wystartować ma również obecny wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski, który będzie reprezentować lewicę z listy Inicjatywa Polska. O fotel gospodarza Pyrlandii ubiegać chce się również Jarosław Pucek, mecenas, były prezes ZKZL i wierny kibic Lecha Poznania.

Wybory samorządowe mają odbyć się na przełomie października i listopada. Ostateczny termin ogłosi premier najpóźniej 60 dni przed wyborami, choć mówi się, że prezydenta Poznania i radnych miejskich wybierać będziemy 11 listopada w Święto Niepodległości.

Kto będzie kandydatem prezydenta Poznania? W porządku alfabetycznym:
• Dorota Bonk-Hammermeister (Koalicja Prawo do Miasta)
• Jacek Jaśkowiak (PO i Nowoczesna)
• Tomasz Lewandowski (Inicjatywa Polska)
• Jarosław Pucek
• Tadeusz Zysk (PiS)


Komentarze (7)

11-07-2018 09:27:54
ania
Nie jestem ani za PO ani za PiS wybiore tego kto ma jakis dorobek pozytywny w dzialaniach dla miasta i przedstawia sie jako osoba zaangazowana. Nie obchodzi mnie do jakiej partii nalezy. Trzeba patrzec powyzej swoich, wlasnych przekonan politycznych i animozji a patrzec na dobro miasta. Zyczylabym sobie tez kogos kto oprocz w/w cech posiadal charyzme ale o charyzme ciezko w naszym miescie u kogokolwiek z zarzadzajacych i naszych przedstawicieli....
10-07-2018 22:57:33
Ostrów poznański
Tomasz Lewandowski wydaje się w opinii wielu poznaniaków - słabym kandydatem - nie polecam - jego historia jest dziwna...
28-04-2018 04:45:39
czerwiec
Z tej ekipy tylko i wyłącznie Jarek Pucek. Poznaniak. ZKZL za jego czasów zarządzał mieszkaniami miasta w sposób wręcz wzorcowy. Do tego kibol Lecha. Dobrze że zdecydował się wystartować.
28-04-2018 03:11:51
As
Poznan miastem ludzi myślących ahahahhahahaa.
27-04-2018 13:26:02
eka z małeki
-ten PAN obiecał,nie da się tego ukryć zrobienie podziemnego tunelu na...no nie wiem czy to jest w tej chwili czysta fantazja czy kiełbasa wyborcza!!!Niemniej pomysł ciekawy!!!,ale tak pogardzana UNIA nie da !!!!!nie daaaaaaa!!!!!!!!!! eka
27-04-2018 09:57:47
QSHU
Zysk to strata dla Poznania. Nie dajmy zrobić z Poznania to co PIS robi z Warszawy. Zaczną zamykać nam ulice, place, skwery. Oni kłamią jak oddychają. Kaczyński nienawidzi Poznania bo to miasto ludzi myślących, którzy nie dają się zmanipulować. Jego celem jest marginalizacja naszego miasta. .
27-04-2018 06:27:10
Negatyw
Byle nie pisiory (Grupa TRWAM)... (!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: