Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W konsulacie na Bukowskiej wybierano prezydenta Rosji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W konsulacie na Bukowskiej wybierano prezydenta Rosji
19-03-2018 00:04   Janusz Ludwiczak
W niedzielę prawie 111 milionów Rosjan wybierało prezydenta. Głosowanie odbyło się również w konsulacie przy ul. Bukowskiej.

Wybory odbyły się w godz. od 8:00 do 20:00 czasu polskiego. Aby dostać się do lokalu wyborczego wyborcy musieli przejść przez specjalną bramkę wykrywającą metal. Przy wejściu należało również pozostawić telefon komórkowy w depozycie, aby nie zrobić zdjęć np. listy z uczestnikami głosowania.

– Zarejestrować się i głosować mogą wszyscy obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy w tym momencie znajdują się na terenie okręgu konsularnego. To są cztery województwa: wielkopolskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie. Zgłasza się obywatel Federacji Rosyjskiej, przedstawia paszport, który potwierdza jego obywatelstwo. Na tej podstawie jest rejestrowany, a potem oddaje głos na tego kandydata, który mu odpowiada – powiedział Radiu Poznań Igor Stroke, konsul Federacji Rosyjskiej w Poznaniu.

W Polsce Rosjanie mogli głosować jeszcze w Gdańsku, Krakowie i w Warszawie. W sumie w niedzielnych wyborach mogło wziąć udział blisko 111 milionów obywateli. Rosjanie mieli do wybory ośmiu kandydatów. Wieczorem Centralna Komisja Wyborcza ogłosiła po przeliczeniu 70 procent głosów, że 75,91% głosów zdobył Władimir Putin i to on po raz czwarty będzie prezydentem Rosji.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

22

wrz

Park Wilsona
Otwarcie schronu OSI 64
Militarny Piknik Rodzinny
w godz. 11:00-15:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
w godz. 18:00-22:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: