Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Putin się czai. Zabitych: 6116" - protest przeciwko agresji na Ukrainę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Putin się czai. Zabitych: 6116" - protest przeciwko agresji na Ukrainę
20-04-2015 01:23   Janusz Ludwiczak
Kilka osób zebrało się w niedzielne popołudnie przed Konsulatem Federacji Rosyjskiej przy ul. Bukowskiej, by zaprotestować przeciwko polityce prezydenta Putina i braku reakcji Unii Europejskiej wobec działań podejmowanych na Ukrainie.

Przed rosyjskim konsulatem pojawiło się prawie 15 osób. Przyszli oni z transparentami: "Unio nie śpij. Putin się czai", "Kocham Rosję - nie lubię Putina", "Panie Putin! Logika wojny nie jest logiką Rosjan". Na jednym z transparentów pojawił się napis: "Wg ONZ zabitych: 6116, rannych: 15 474".

Zebraliśmy się, bo chcieliśmy zaprotestować przeciwko agresji Rosji na Ukrainie. Dzisiaj w Moskwie miał odbyć się Marsz Gniewu i Wolności. Z tego co przeczytaliśmy aresztowano cztery osoby, mimo iż demonstracja była legalna. Jest niezrozumiałe dla nas zwodzenie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, Unia Europejska śpi i nie reaguje. Protesty nic nie dadzą, nawet gdyby przychodziłoby 50 tysięcy osób, ale najgorzej byłoby nic nie robić. Być może za kilka miesięcy będzie trzeba zrobić o wiele więcej - powiedziała Anna Skowronek-Jaskułka, współorganizatorka demonstracji.

Demonstrację, która przebiegła spokojnie obserwowało kilkunastu policjantów. Uczestnicy pikiety zamierzają niedługo znów protestować przed Konsulatem Federacji Rosyjskiej.


Komentarze (1)

20-04-2015 14:30:15
Tomek
Dobrze, że tylko 8 osób w Poznaniu chce umierać za Banderowców. Machali szabelką, to niech teraz nie czekają na pomoc.
Aktualności
Niezapominajka
18

paź

do 21-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Sport Expo" - targi sportowe

do 20-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena. Targi gier i multimediów

19

paź

do 20-10-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Wystawa storczyków

20

paź

Poznań * Łazarz
20. Poznań Maraton

25

paź

do 26-10-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva seniorzy" - targi dla osób 50+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: