Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Putin się czai. Zabitych: 6116" - protest przeciwko agresji na Ukrainę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Putin się czai. Zabitych: 6116" - protest przeciwko agresji na Ukrainę
20-04-2015 01:23   Janusz Ludwiczak
Kilka osób zebrało się w niedzielne popołudnie przed Konsulatem Federacji Rosyjskiej przy ul. Bukowskiej, by zaprotestować przeciwko polityce prezydenta Putina i braku reakcji Unii Europejskiej wobec działań podejmowanych na Ukrainie.

Przed rosyjskim konsulatem pojawiło się prawie 15 osób. Przyszli oni z transparentami: "Unio nie śpij. Putin się czai", "Kocham Rosję - nie lubię Putina", "Panie Putin! Logika wojny nie jest logiką Rosjan". Na jednym z transparentów pojawił się napis: "Wg ONZ zabitych: 6116, rannych: 15 474".

Zebraliśmy się, bo chcieliśmy zaprotestować przeciwko agresji Rosji na Ukrainie. Dzisiaj w Moskwie miał odbyć się Marsz Gniewu i Wolności. Z tego co przeczytaliśmy aresztowano cztery osoby, mimo iż demonstracja była legalna. Jest niezrozumiałe dla nas zwodzenie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, Unia Europejska śpi i nie reaguje. Protesty nic nie dadzą, nawet gdyby przychodziłoby 50 tysięcy osób, ale najgorzej byłoby nic nie robić. Być może za kilka miesięcy będzie trzeba zrobić o wiele więcej - powiedziała Anna Skowronek-Jaskułka, współorganizatorka demonstracji.

Demonstrację, która przebiegła spokojnie obserwowało kilkunastu policjantów. Uczestnicy pikiety zamierzają niedługo znów protestować przed Konsulatem Federacji Rosyjskiej.


Komentarze (1)

20-04-2015 14:30:15
Tomek
Dobrze, że tylko 8 osób w Poznaniu chce umierać za Banderowców. Machali szabelką, to niech teraz nie czekają na pomoc.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: