Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

83 nowych stróżów prawa złożyło na Targach ślubowanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
83 nowych stróżów prawa złożyło na Targach ślubowanie
06-01-2018 12:09   Janusz Ludwiczak
W piątkowe przedpołudnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Wszyscy rekruci zanim trafią do służby w jednostkach na terenie Poznania i całej Wielkopolski, odbędą najpierw kurs w szkole policyjnej, który pozwoli im zdobyć podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu m.in. prawa, prewencji i kryminalistyki.

Ślubowanie złożyło w sumie 83 policjantek i policjantów, którzy zostali przyjęci do służby. W uroczystości wziął udział m.in. wojewoda Zbigniew Hoffmann, Jan Grabkowski Starosta Poznański, przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania.

Szef wielkopolskiej Policji podczas przemówienia podkreślił, że służba w Policji daje perspektywę nowo przyjętym policjantom, ciągłego podnoszenia kwalifikacji, rozwoju osobistego. Jednak na pierwszym miejscu komendant podkreślił możliwość pomocy drugiemu człowiekowi. Jednak wszystko zależy od nich, czy wykorzystają daną im szansę. W policyjnej pracy istotne jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej i dyscypliny. Choć służba ta wiąże się z ogromną odpowiedzialnością nie tylko za siebie ale i za innych, to może dawać wiele satysfakcji – wyjaśnia podkom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Podczas uroczystości wojewoda i komendant wielkopolskiej Policji wręczyli również odnaczenia państwowe i resortowe. Ostatnie ślubowanie 84 nowo przyjętych funkcjonariuszy miało miejsce również na Targach w listopadzie, w przededniu Święta Niepodległości.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: