Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od stycznia grozi nam bałagan śmieciowy? GOAP wciąż nie rozstrzygnął przetargu na wywóz odpadów - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od stycznia grozi nam bałagan śmieciowy? GOAP wciąż nie rozstrzygnął przetargu na wywóz odpadów
09-12-2017 05:12   Janusz Ludwiczak
Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej wciąż nie rozstrzygnął przetargu na wywóz śmieci na terenie Łazarza i Grunwaldu.

Pod koniec listopada GOAP miał rozstrzygnąć przetarg na wywóz odpadów na terenie sektora nr I Poznań Grunwald, obejmującego również Łazarz. Do przetargu stanęły trzy firmy. Najdroższą z nich na kwotę blisko 34,5 mln zł złożył FB Serwis (34 473 110,83 zł), Remondis Sanitech Poznań zaproponował kwotę 32 129 629,58 zł, z kolei P.H.U. Komunalnik z Wrocławia zaoferowało stawkę 28 665 000,00 zł. W budżecie GOAP-u na wywóz odpadów na Łazarzu i Grunwaldzie przewidziano w sumie 30 mln 113 tys. zł netto. Zgodnie z zamówieniem zwycięska firma będzie aż do końca września 2021 r. wywozić śmieci na Łazarzu i w innych częściach Grunwaldu.

Wyłoniony w przetargu wykonawca miał miesiąc na przygotowanie się do świadczenia usług, czyli m.in. podstawienie nowych pojemników, tak by po 1 stycznia mógł rozpocząć się wywóz śmieci. Tymczasem GOAP wciąż nie rozstrzygnął przetargu. Jak informuje Radio Poznań urzędnicy chcą, aby tymczasowo przez okres 3 miesięcy firma Remondis Sanitech, w którym miasto ma 49% udziałów wywoziła śmieci z Łazarza i Grunwaldu, a to oznacza, że Remondis będzie musiał podstawić swoje pojemniki i kosze na śmieci.

Robimy wszystko, aby tego problemu nie było. Wierzę w dojrzałość władz Remondisa i doświadczenie FB Serwis. Jeżeli te firmy chciałyby rozgrywać swoje interesy biznesowe i byłby problem z pojemnikami, to będzie jak najgorzej świadczyło o tych firmach – mówi Radiu Poznań Tomasz Lewandowski, przewodniczący Zarządu Międzygminnego Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej i zastępca prezydenta Poznania.

Ze śmieciowym bałaganem mieliśmy już do czynienia na początku 2015 roku. Wtedy przez trzy tygodnie na wielu posesjach zalegały śmieci, a przy wielu domach nie pojawiły się również pojemniki na śmieci. Miejmy nadzieję, że nie będzie powtórki sprzed trzech lat.


Komentarze (3)

11-12-2017 14:50:10
M.
@poznanianko, do tej pory pojemniki musiała nam dostarczyć firma wywożąca śmieci. Natomiast nowe brązowe pojemniki na odpady zielone musimy kupić sami. Co więcej sami też mamy je utrzymywać w czystości. Nie za bardzo sobie wyobrażam jak mamy je myć (w końcu nie są małe) oraz gdzie wylać pozostałości po myciu. Podobno Remondis oferuje taką usługę, oczywiście za dodatkową opłatą.
11-12-2017 10:26:15
poznanianka
A może firma wywożąca śmieci nie tylko pomyśli o nowych pojemnikach ( teraz nowe brązowe ) ,ale o utrzymywaniu ich w należytej czystości.Nigdy nie zauważyłam by były myte i dezynfekowane.A może nie będzie dyskusji kto ma je zakupic.Może tak jak licznik elektryczny i gazowy powinien być własnościa firmy .I jeszcze jedno może .Może opłaty nie powinny być tak drogie , ani podwyższane ,bo wszyscy , wszyscy " produkujemy " śmieci , ale nie wszyscy płacimy.W mieszkaniu podano zamieszkanie 1 osoby , a wynajmuje się dwom lub trzem.Płaci tylko za jedną osobę.Wiarygodniejsza jest opłata wg zużycia wody ,bo to 'wychodzi " za każdym razem.
09-12-2017 13:23:11
morlock
Już DOTYCHCZAS z wywozem i tak są problemy. Rażąco niregularna wywózka plastików i szkła. Wiara (przynajmniej ta niezszuszfolona) jest zmuszana do chomikowania słoi itp. w jaskiniach do czasu aż "łaskawie" goap wywiezie. Przykład? Przez półtora miesiąca (to nie przykład jednorazowy) "zapomnieli" o krzemianach a jak wreszcie łaskawie wywieźli to dzień później pojemnik na szkło był już wypełniony do połowy. Stąd wniosek co do magazynowania syfu w mieszkaniach. I kolejny kamlot do ogródka goap: wyniosłem "ogólne" więc WIEM że jeden z pojemników był pusty, awruk - kompletnie jak łby nierobów zawiadujących Miejskimi śmieciami a w drugim kontenerzysku jakaś 1/3 wypełniona. Chwilę później zjawił się pan w różowym wdzianku i z pokerową miną wypchnął oba pojemniki w kierunku śmieciarki. Mogę go oskarżyć o kradzież Łazarskiego powietrza? No może to brzmi śmiesznie ale temat Admina wywołuje u mnie k**wicę bo na codzień z tymi indolentnymi parzystnokopytymi borykam się a mam małą kuchnię (taki podmiot domyślny).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

do 30-05-2023
Łazarz
33. Dni Łazarza
►WIĘCEJ: www.33dni.lazarz.pl

30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: