Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od stycznia będziemy segregować bioodpady - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od stycznia będziemy segregować bioodpady
07-11-2017 01:24   Janusz Ludwiczak
Od nowego roku pojawią się dodatkowe, brązowe pojemniki na śmieci, do których wrzucać będziemy bioodpady, czyli obierki z owoców i warzyw, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, przeterminowane owoce i warzywa, resztki żywnościowe czy również trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, kwiaty.

Z dniem 1 stycznia 2018 roku Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (GOAP) jako pierwszy w Polsce wprowadzi osobne, brązowe pojemniki na bioodpady, czyli na resztki żywności i odpady zielone.

Brązowy pojemnik na bioodpady będzie musiał posiadać każdy właściciel nieruchomości. Stosowne kubły pojawią się też przy blokach zarządzanych przez spółdzielnie. Koszt zakupu pojemników na takie odpady jak fusy po kawie i herbacie, przeterminowane warzywa i owoce, odpady zielone poniosą mieszkańcy. Właściciele nieruchomości są zobowiązani zakupić pojemniki na własny koszt. Ten koszt nie jest duży, jeśli chodzi o kubły dla domów jednorodzinnych to jest koszt między 100 a 200 złotych. Nie są to duże kwoty i jest to wydatek jednorazowy – tłumaczy Robert Chodyła, rzecznik GOAP.

Do nowych, brązowych kubłów będziemy wrzucać będziemy "BIO" odpady, czyli trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, pozostałości roślinne, kwiaty, resztki kwiatów ciętych i doniczkowych, resztki żywności (bez mięsa), obierki z owoców i warzyw, przeterminowane owoce i warzywa, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie.

Odpady z brązowych koszy trafiać będą do biokompostowni.


Komentarze (2)

07-11-2017 12:15:05
poznanianka
Uczymy się segregować ..Smieci ma każdy mieszkaniec .Tylko po pierwsze , nie każdy płaci..Wynajmuje mieszkanie , kilku osobom , a zgłaszamy tylko jedną osobe , do zapłaty.I tak za nie zgłoszone osoby i te worki smieci płacą inni , a nawet godzą sie na podwyżkę.Co niektórzy uśmiechali sie na zgłoszony wniosek ,że wysokośc opłaty powinnna być powiązana z użyciem wody.A to jest tak ,że m 3 wody odzwierciedlałyby conajmniej więcej osob zamieszkujących w mieszkaniu .Bez konieczności podania ich w deklaracji.Oby mieszkańcy nie zostali wokół swoich nieruchomości obstawienia samymi pojemnikami.Niekiedy brudne , nie dezynfekowane ,latem będą nie tylko " zdobiły " ale po zapachu dojdziemy do właściwego.Panie rzeczniku proszę pieniędzy szukać , nie tylko w kieszeniach mieszkańców.
07-11-2017 07:42:09
Negatyw
Jak ktoś ma czas, to niech sobie sortuje... (!!!!!).
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

wrz

do 22-09-2018
Międzynarodowe Targi Poznańskie
CEDE - Środkowoeuropejska Wystawa Produktów Stomatologicznych

21

wrz

16:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik sąsiedzki na zakończenie lata . W programie: animacje dla dzieci "Skarb Piratów", występ zespołu muzycznego oraz wieeelkie grillowanie.

22

wrz

10:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
"W harmonii z naturą - początki tańca Hula" - hawajskie spotkania na Łazarzu

Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Noc świątyń
Religijne Towarzystwo Przyjaciół - Kwakrzy
w godz. 17:45-19:15

Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Noc świątyń
w godz. 18:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: