Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

1354 m² nowych płyt i kostki betonowej na Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
1354 m² nowych płyt i kostki betonowej na Matejki
29-11-2017 21:48   Janusz Ludwiczak
306 tysięcy złotych kosztował remont chodnika na ulicy Matejki pomiędzy ulicą Grunwaldzką a Orzeszkowej. Co ciekawe inwestycja ta została w całości sfinansowana ze środków z opłat za pozostawienie samochodów w Strefie Płatnego Parkowania.

W połowie listopada zakończył się remont chodników na ulicy Matejki. Od września drogowcy prowadzili prace po zachodniej stronie ulicy Matejki, na odcinku od wjazdu przy nr 65 (w rejonie ul. Konopnickiej) do ulicy Grunwaldzkiej.

Bardzo mnie cieszy, że piesi mogą korzystać z nowego chodnika. Warte podkreślenia jest także to, że remont można było sfinansować dzięki środkom, które pochodzą z wpływów ze Strefy Płatnego Parkowania. Pod naszymi nogami można zobaczyć wymierny tego efekt – mówi Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Prace kosztowały 306 tysięcy złotych. W ramach remontu na ul. Matejki ułożono chodnik z płyt betonowych i kostki betonowej o powierzchni 1354 metrów kwadratowych. Do tego wymienione zostały krawężniki, obrzeża i na fragmencie wylana nawierzchnia z masy bitumicznej.

Remont chodnika na ulicy Matejki sfinansowany został ze środków pochodzących z opłat w Strefie Płatnego Parkowania. Podobną inwestycję zrealizowano w roku ubiegłym na ulicy Konopnickiej oraz Orzeszkowej.

Rocznie dzięki funkcjonowaniu strefy do budżetu miasta wpływa ok. 20 milionów złotych. Od tego roku część ze wspomnianej kwoty, zgodnie z decyzją miejskich radnych, będzie wydawana na poprawę stanu ulic znajdujących się w strefie. Taką propozycję złożył radny Łukasz Mikuła – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Kluczowe stało się wprowadzenie w tym roku stałego mechanizmu budżetowego, który z automatu przeznacza około 20 procent wpływów ze strefy na inwestycje i remonty wskazywane przez rady osiedli objętych tym obszarem, czyli Stare Miasto, Jeżyce i częściowo Łazarz. Chcemy pokazać, że strefa nie jest tylko narzędziem fiskalnym, z której dochody rozpływają się w ogólnomiejskiej puli. Duża część pozyskanych z tego źródła środków wróci bezpośrednio w miejsce, gdzie są one pobierane – zaznacza Łukasz Mikuła, przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej Rady Miasta Poznania.


Komentarze (5)

02-12-2017 23:53:34
as
A p. Łazarz nie zabiegała tam czasem o sciezke dla cyklistów?? Bo pewnie przydalaby sie ..
01-12-2017 20:24:39
Tomek
Bo chodniki są od chodzenia, a nie parkowania.
30-11-2017 20:46:37
mieszkaniec
@wk35: co jesteś takim przeciwnikiem samochodów???
30-11-2017 20:45:51
wk35
Zdjęcia dobrze pokazują, że z nowej nawierzchni chodnika najbardziej cieszą się kierowcy parkujący tam swoje auta. Dzięki temu góra za rok kostki i płyty będą pokrzywione i poplamione. A wystarczyło tylko postawić słupki... Gratuluję kolejnego sukcesu Parkingowej Radzie Osiedla!
29-11-2017 22:22:09
poznanianka
Płyty i kostki betonowe.Zapewne estetycznie wyglądające.Ale czy dzisiej można sie pokusic w dobie parkingów , aby nie betonować wszystkiego.Kostka chodnikowa panuje wszędzie .Sliska przy niewielkim mrozniejszym opadzie deszczu i śniegu.A może by troche miejsc z zielenię gdzie mogłyby wsiąkać opady deszczowe.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

lis

do 29-11-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Fit Expo: Fitness & Sport Park" - targi sportoweODWOŁANE

04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: