Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Grunwaldzkiej powstanie droga rowerowa. Samochody pojadą po torowisku tramwajowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Grunwaldzkiej powstanie droga rowerowa. Samochody pojadą po torowisku tramwajowym
03-10-2017 21:21   Janusz Ludwiczak
ZDM przedstawił projekty drogi rowerowej, która ma powstać na ulicy Grunwaldzkiej. Pomiędzy ulicami Matejki a Stolarską kierowcy mają jeździć po torowisku tramwajowym.

Powraca sprawa budowy drogi rowerowej na ulicy Grunwaldzkiej, która ma powstać od Bałtyku do ronda Skubiszewskiego. Ostatnio najwięcej emocji budził odcinek w rejonie dawnego kina Olimpia i skrzyżowania z ul. Matejki, dlatego ZDM przedstawił nowe założenia, które zostały uwzględnione z przeprowadzonych w ubiegłym roku konsultacji społecznych.

Z uwagi na natężenie ruchu droga rowerowa pomiędzy ulicami Matejki i Stolarską zostanie odseparowana od chodnika. Samochody w tym miejscu poruszać się będą po torowisku tramwajowym, a sygnalizacja świetlna zostanie zaprogramowana w taki sposób, aby auta nie blokowały tramwajów. Projekt uwzględnia ponadto śluzę rowerową dla skręcających z ul. Grunwaldzkiej w Szylinga– informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Na odcinku Wojskowa – Ułańska droga dla rowerów poprowadzona zostanie istniejącym łącznikiem bitumicznym biegnącym za budynkiem Żłobka nr 3. Dzięki temu, jak również dzięki rezygnacji z rozbiórki stacji transformatorowej w sąsiedztwie budynku dawnego kina Olimpia zmniejszą się koszty inwestycji. Na wysokości Olimpii projekt przewiduje ponadto korektę krawężnika w celu maksymalnego poszerzenia ciągu pieszo-rowerowego. Projekt przewiduje natomiast korektę krawężnika przy rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego; poszerzy to przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. W związku z wykonaną wymianą nawierzchni w parku Manitiusa zrezygnowano w tym miejscu z poszerzenia ciągu pieszo-rowerowego. Nie zostaną również wprowadzone zaprezentowane w koncepcji zmiany na ul. Iłłakowiczówny – wyjaśnia ZDM.

Nie będzie natomiast wydzielonej śluzy rowerowej na ul. Wyspiańskiego z uwagi na negatywną opinię Miejskiego Konserwatora Zabytków dotyczącą przenoszenia zabytkowych słupów oświetleniowych.

Projekt drogi rowerowej na odcinku od ronda Jeziorańskiego do ul. Stolarskiej

Projekt drogi rowerowej przez Park Manitiusa oraz na skrzyżowaniu Reymonta/Wyspiańskiego oraz Grunwaldzka/Obozowa

Projekt drogi rowerowej na odcinku od ronda Jeziorańskiego w kierunku Grunwaldu


Komentarze (9)

31-01-2018 20:36:07
do M.
Mowa o odcinku od Matejki do Stolarskiej który ma jakieś 60 metrów. Na skrzyżowaniu będzie detekcja że czeka tramwaj, dostanie 10 sekund zielonego, przejedzie, potem zielone dostaną samochody. Problem może być jedynie wtedy gdy będzie korek i tramwaj nie będzie miał jak przejechać... Cieszę się że infrastruktura rowerowa nie będzie wciśnięta na chodnik, martwi że samochody będą mogły w niektórych sytuacjach zablokować tramwaj. No chyba że korek nigdy tam nie sięga.
09-10-2017 19:51:50
oxox
To może w ogóle samochody i pieszych do podziemia, a rowery pojadą sobie wzdłuż, w poprzek i zygzakiem. I zasmażka.....!!!!!
08-10-2017 18:36:10
Dziadek
Kiedy nadejdzie w końcu czas rządów pana prezydenta Który próbuje zrobić z nas Holandię Może wiatraki też zacznie budować A ulice i chodniki jak dziurawe były tak są A urzędasy i wykonawcy za głupie pomysły kasę biorą CHORE MIASTO
04-10-2017 13:06:10
M.
Czegoś tu nie rozumiem. Najpierw zlikwidowano po jednym pasie ruchu, bo kierowcy blokowali tramwaje (co akurat było prawdą). Teraz przerzucimy samochody na torowisko, zmienimy tylko ustawienie świateł i ruch będzie odbywał się płynnie?!
04-10-2017 10:19:57
@bazyli
@bazyli - na głogowskiej nie ma drogi rowerowej. a mnie prawie przejechał samochód na chodniku.
03-10-2017 23:31:06
Jan
Skrzyżowanie Grunwaldzka/Matejki/Szylinga jest najwyraźniej zbyt przepustowe dla samochodów, więc ZDM zabiera się do pracy… Czy urzędnicy nie dostrzegli, że brak większych zatorów na Grunwaldzkiej w kierunku centrum jest możliwy jedynie dzięki temu, że obecna organizacja ruchu umożliwia jednoczesną jazdę tramwaju i samochodów? Poprzednia organizacja ruchu z czerwonym sygnałem dla samochodów przy przejeździe tramwaju powodowała duże zatory na Grunwaldzkiej, mimo, że w teorii możliwe było korzystanie z obu pasów w kierunku centrum. Trochę matematyki: zakładając, że przejazd jednego tramwaju przez skrzyżowanie trwa ok. 30 sek., a w godzinach szczytu kursuje 20 tramwajów na godzinę, to oznacza, że co godzinę wypadnie 10 minut zielonego sygnału dla kierunku Grunwaldzka-centrum. Jeśli założyć, że samochody wjeżdżają na skrzyżowanie co 3 sek., to utracona przepustowość wynosi 200 samochodów na godzinę! Proponowana organizacja nie sprawdzi się również podczas kumulacji wyjazdów MTP. Mimo, że tramwaj będzie miał priorytet na skrzyżowaniu z Matejki, to zostanie zablokowany przez samochody stojące w korku na Grunwaldzkiej.
03-10-2017 22:34:11
as
Odliczajmy czas ktory odmierza koniec tej parodii z pl. Kolegiackiego.A p. Łazarz i jej podobni oczywiscie siedzą cicho...
03-10-2017 22:05:09
Negatyw
Tramwaje powinny mieć wydzielony i niezależny pas ruchu. Nie można preferować pedałowców, kosztem płynności ruchu aut... (!!!!!!).
03-10-2017 21:30:34
Bazyli
To już przegięcie całkowite! Zdjęcia pokazują, jak mało już jest miejsca - tylko jeden pas dla aut w jedną stronę! A rowerzyści, gdziekolwiek w mieście jeżdżą po chodnikach wśród pieszych, pomimo tego że mają ścieżki! Mam tego dość - to niebezpieczne! Moja niepełnosprawna sąsiadka boi się wychodzić na Głogowską, bo tam na chodniku zahaczył ją rowerzysta - prawie wytrącił kulę z ręki!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: