Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"5-tką" dojedziemy z Łazarza pod Browar, ale już nie wrócimy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"5-tką" dojedziemy z Łazarza pod Browar, ale już nie wrócimy
19-09-2017 01:24   Janusz Ludwiczak
Od trzech tygodni na dworzec Poznań Główny, pod Browar i w okolice AWF możemy dojechać bezpośrednio "piątką". Tramwaje te kursują znacznie częściej niż wcześniej "trójka", jednak od poniedziałku z Półwiejskiej na Łazarz już nie dojedziemy.

Ponad 20 lat mieszkańcy Łazarza, Górczyna, przedstawiciele szkół podstawowych oraz Rady Osiedli: Święty Łazarz i Górczyn wnioskowali o uruchomienie bezpośredniego połączenia tramwajowego z ulicy Głogowskiej do Dworca Głównego, Starego Browaru i AWF. W końcu we wrześniu 2015 r. ZTM wydłużył trasę "trójki" ze Śródki przez Rondo Rataje, Królowej Jadwigi i Most Dworcowy na Łazarz i Górczyn. Jednak tramwaje linii nr 3 jeździły tylko w dni robocze do godz. 19 co 20/24 minuty.

Od niedzieli, 3 września trwa przebudowa ulicy Święty Marcin. Z tego powodu tramwaje linii nr 3 nie dojeżdżają już na Łazarz. "Trójka" jak dawniej dojeżdża tylko do Zawad. W zamian ZTM skierował "piątkę" przez Most Dworcowy, Matyi i Królowej Jadwigi na Rataje. "Piątka" kursuje dwukrotnie częściej niż "trójka", na dodatek z Łazarza pod Browar możemy dojechać również wieczorami, w soboty, niedziele i święta.

W poniedziałek rozpoczął się remont torowiska na ul. Dąbrowskiego (pomiędzy Teatralką a Rynkiem Jeżyckim), a zakończyła wymiana zwrotnic przy Okrąglaku (przy skrzyżowaniu 27 Grudnia i Gwarnej). Tramwaje linii nr 5 wróciły na swoją stałą trasę, ale tylko z Rataj na Górczyn (jadą przez Most Rocha, Plac Wolności, Gwarną i Kaponierę). W kierunku przeciwnym jadą objazdem przez Głogowską, Most Dworcowy, Matyi, Królowej Jadwigi, rondo Rataje i Jana Pawła II. Tym samym z okolic AWF, Browaru i dworca Poznań Główny nie dojedziemy na Łazarz bezpośrednim tramwajem. Jedynym rozwiązaniem jest dojechanie "dwunastką" do Dworca Zachodniego lub "szóstką" do Most Dworcowego i przesiadka na tramwaje linii nr 5, 8 lub 11. Z powodu przebudowy ul. Św. Marcin nie można również dojechać tramwajem z Łazarza w okolice Kupca Poznańskiego czy Politechniki.

Wprowadzone zmiany w transporcie publicznym są tymczasowe i są związane z toczącymi się pracami związanymi m.in. z realizacją Projektu Centrum. Z uwagi na zamknięcie ulicy Święty Marcin linia nr 5 kursuje objazdem w jednym kierunku (od czasu otwarcia dla tramwajów ulic Gwarnej i 27 Grudnia), a linia nr 3 została skrócona do Zawad. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu na bieżąco monitoruje sieć komunikacyjną i stara się zapewnić pasażerom jak najbardziej dogodną możliwość przejazdu biorąc pod uwagę realne możliwości. Zależy nam, aby pasażerowie mieli do dyspozycji – w miarę możliwości – jak najbardziej regularny i pewny transport publiczny – tłumaczy Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Dodajmy, że inaczej kursuje teraz również "osiemnastka", dla której objazd wyznaczono przez Towarową, Most Uniwersytecki, Kraszewskiego i Zwierzyniecką. Z kolei "trzynastka" jedzie przesz Grunwaldzką, Kaponierę, Most Uniwersytecki, Św. Marcin, Gwarną, Plac Cyryla Ratajskiego do Placu Wielkopolskiego.


Komentarze (2)

06-10-2017 12:21:55
kasia
Eka z maleki, mnie się też tak wydaje - przynajmniej nie czuję się sama ;) Jakbyśmy byli osiedlem dla emerytów, gdzie nikt nie pracuje ani nie uczy się w śródmieściu..
19-09-2017 13:28:58
eka z małeki
-ktoś ma wyrażną awersję do Łazarza------no nie da się wprost tego ukryć i to od wielu już lat no chyba że się mylę.,,ale myślę że nie !!! eka
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: