Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Po 20 latach starań będzie stałe bezpośrednie połączenie tramwajowe z Łazarza na Półwiejską - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Po 20 latach starań będzie stałe bezpośrednie połączenie tramwajowe z Łazarza na Półwiejską
05-08-2015 11:07   Janusz Ludwiczak
Od ponad 20 lat mieszkańcy Górczyna i Łazarza, przedstawiciele Szkół Podstawowych oraz Rada Osiedla Święty Łazarz wnioskowali o uruchomienie bezpośredniego połączenia tramwajowego z ulicy Głogowskiej do Dworca Głównego, Starego Browaru i AWF. Od września ZTM na stałe uruchomi połączenie tramwajowe z Głogowskiej przez Most Dworcowy i Matyi do Ronda Rataje.

O sprawie pisaliśmy wielokrotnie. Jeszcze w 1993 roku mieszkańcy Górczyna i Łazarza mogli bezpośrednio dojechać pod Dworzec PKS i na deptak. Od ponad 20 lat bezskutecznie mieszkańcy, Rada Osiedla Święty Łazarz i przedstawiciele szkół podstawowych wnioskują do miasta, ZTM, a wcześniej do MPK o uruchomienie bezpośredniego połączenia z Łazarza na deptak.

Na bezpośrednim połączeniu tramwajowym z ulicy Głogowskiej do centrum zależy szczególnie osobom starszym oraz przedstawicielom łazarskich i górczyńskich podstawówek, którzy dojeżdżają z wycieczkami klasowymi na seanse do Multikina z grupą kilkunastu dzieci.

Wielokrotnie zgłaszali się do nas mieszkańcy z postulatem, by tramwajem można było dojechać z Głogowskiej na deptak - wskazuje Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.

Od 10 lat wnioskujemy o to. Argumentem ZTM była zbyt daleka odległość między przystankami. Teraz pojawił się przystanek za Mostem Dworcowym, przy nowym dworcu i galerii handlowej Poznań City Center. Powinno powstać takie połączenie, by mieszkańcy mogli dojechać nie tylko z Głogowskiej np. na Półwiejską, ale chociażby na dworzec Poznań Główny. Dodatkową komplikacją dla wielu osób są przesiadki, teraz jeszcze bardziej skomplikowane. Zazwyczaj można było przesiąść się przy Moście Dworcowym. Teraz pasażerowie mają do wyboru albo podjechać na "Most Dworcowy" i przesiąść się na "szóstkę", albo wysiąść przy Dworcu Zachodnim i przesiąść się na tramwaj linii 12. Jest to uciążliwe szczególnie wieczorami, gdy tramwaje kursują co 20 minut lub w niedzielne poranki, kiedy jeżdżą co pół godziny - argumentował Filip Olszak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

W lutym informowaliśmy, że Zarząd Transportu Miejskiego planuje pilotażową zmianę trasy jednej z linii tramwajowych w taki sposób, aby przebiegała ona w relacji Królowej Jadwigi - Głogowska, jednak może stać się to dopiero po zakończeniu przebudowy Ronda Kaponiera i Mostu Uniwersyteckiego, o czym więcej w artykule: "Planujemy pilotażową zmianę trasy jednej z linii w relacji Królowej Jadwigi - Głogowska".

Jak widać słowa dotrzymał. Od września Łazarz z Dworcem Głównym i Browarem połączy "trójka", jednak będzie kursować tylko w dni robocze.

Od września planujemy "pilotażowo" zmienić trasę linii nr 3. Chcielibyśmy wydłużyć ją ze Śródki, przez Rondo Rataje, ul. Królowej Jadwigi, Most Dworcowy i ul. Głogowską do Górczyna. Pojazdy na tej linii kursować mają tylko w dni robocze w godz. 6.00 – 19.00, z wyjątkiem okresu letniego – wyjaśnia Agnieszka Smogulecka, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Trasa "trójki" od 1 września:
GÓRCZYN - Głogowska - Most Dworcowy - Poznań Główny - Matyi - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Rondo Śródka - Wyszyńskiego - Ostrów Tumski - Estkowskiego - Małe Garbary - Plac Wielkopolski - 23 Lutego - Pl. Cyryla Ratajskiego - Mielżyńskiego - Fredry - Most Teatralny - Roosevelta - Pułaskiego - Winogrady - Przełajowa - WILCZAK


R E K L A M A

Komentarze (9)

06-08-2015 13:54:50
morlock
@mieszkaniec Łazarza. A co Ci stoi na przeszkodzie zapytać u źródła? A może jeszcze link mam podać leniuszku?
06-08-2015 09:41:29
mieszkaniec Łazarza
a dlaczego pilotażowa propozycja do godziny 19 i bez jazdy w soboty i niedziele ? Widzę że ZTM cały czas ma w glebokim poważaniu mieszkańców od Mostu Dworcowego w kierunku Górczyna!!!!!!!!
06-08-2015 08:59:06
Negatyw
A za ile lat będzie czynna Kaponiera?
06-08-2015 08:40:55
xxxx
Dlaczego akurat 3 ? Ten tramwaj kursuje tylko w dni robocze i to co 20/24 minuty . Moglibyscie chociaż dać go w soboty i niedziele albo w dni robocze co 10/12 minut ? Czemu nie mogli by 6 tak puścić : Królowej Jadwigi - Głogowska - Reymonta - Grunwaldzka - Junikowo ?
05-08-2015 17:55:32
morlock
@MONI Te nasze służby/rady ( jak by nie było z naszych podatków utrzymywane) naprawdę chyba nie potrafią POjąć (?!) że ulice Osiedla Św.Łazarz są jednymi z głównych arterii wlo/wylo - towych Miasta Poznania, komunikujące Poznań z najbardziej dochodowymi regionami Polski, którymi m.in. są gminy Leszczyńskie (wiem buce że przymiotniki z małej) i Wrockiem, który ma mądrzejszych włodarzy. Przepraszam że akurat przypiąłem się do Ciebie ale w sumie powiedziałaś wszystko o czym (szerzej myślący) mieszkańcy Łazarza mówią między sobą i wiedzą.
05-08-2015 14:48:59
Al
raz na 24 minuty w dni robocze. :D
05-08-2015 14:12:42
kaśka
Nareszcie!!! W sumie szkoda, ze tylko w dni robocze, ale zawsze cos. @MONI: Nie marudz. Wiekszosc chciala tramwaj pod Browar. Na dolny taras Rataj masz 12 z dw.zachodniego lub 27 z Glog/Hetm.
05-08-2015 14:05:27
MONI
LITOŚCI !! Czy MPK/ZTM nie rozumie , że od 20 lat mieszkańcy Łazarza chcą powrotu dawnej linii 14/12 na trasie Górczyn, Most Dworcowy, Półwiejska, Rondo Rataje i do Starołęki przez Dolny Taras Rataj - piszę o tej trasie bo młode pokolenie już wcale nie pamięta takiego połączenia. Było potrzebne od świtu do nocy przez 7 dni w tygodniu przez cały rok !!!! a nie jak teraz łaskawie przedstawiona pilotażowa propozycja w wybranych godzinach i w dni robocze ! SKANDAL !!
05-08-2015 11:53:23
czytelnik
SUPER
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: